ΗΠΑ Ταξίδι στο Ορλάντο

eva m

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
γαλλία
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
αχ.....μαγικό μου Ορλάντο!!!είναι το όνειρο μου να πάω εκεί αλλά money??
όμως στο μέλλον σίγουρα θα το πραγματοποιήσω!θέλω να ρωτήσω για τα πάρκα....πόσα δολάρια κοστίζουν???
ευχαριστώ!!
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.033
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Όταν πήγα εγώ προ δωδεκαετίας η είσοδος σε όλα ήταν 50 δολάρια. Υπήρχαν όμως και προσφορές.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.033
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Πιθανόν αλλά αν πας στο Ορλάντο δεν θα είναι τα σοβαρότερα έξοδά σου η είσοδος σε 4-5 πάρκα.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Αχ και εγώ μαζί σου!!! Θέλω πάρα πολύ να πάω στο Ορλάντο!!! :clap:
Παιδιά κατά τη γνώμη σας πόσες μέρες αξίζει να μείνεις αν θες να επισκεφτείς σχεδόν όλα τα πάρκα (Magic Kingdom, Hollywood Studios, Universal Studios:Islands of Adventure, EPCOT, SeaWorld-Discovery Cove, Animal Kingdom, Gatorland), να δεις την πόλη και να κάνεις και χαλαρά τα ψώνια σου στα outlets? :roll:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Δηλαδη λυθηκε το θεμα των αεροπορικων μεχρι την Αμερικη και τωρα λυνουμε το ζητημα των εισοδων στα παρκα??? :p
 

euaggeliak

New Member
Μηνύματα
4
Likes
6
Αχ και εγώ μαζί σου!!! Θέλω πάρα πολύ να πάω στο Ορλάντο!!! :clap:
Παιδιά κατά τη γνώμη σας πόσες μέρες αξίζει να μείνεις αν θες να επισκεφτείς σχεδόν όλα τα πάρκα (Magic Kingdom, Hollywood Studios, Universal Studios:Islands of Adventure, EPCOT, SeaWorld-Discovery Cove, Animal Kingdom, Gatorland), να δεις την πόλη και να κάνεις και χαλαρά τα ψώνια σου στα outlets? :roll:
Επισκέφτηκα το Ορλάντο Χριστούγεννα του 1998... αν και πάνε χρόοοοοοοοονια από τότε οι αναμνήσεις μου είναι ολοζώντανες... Είναι φοβερός προορισμός και εύχομαι να καταφέρεις να κάνεις το όνειρο σου πραγματικότητα!
Είχα μείνει 15 μέρες και πιστεύω πως είναι αρκετές για να καταφέρεις να επισκεφτείς τα πάρκα, άλλα κοντινά μέρη (π.χ. ακρωτήριο Canaveral) και να κάνεις τα ψώνια σου στα τεράστια πολυκαταστήματα. Εμείς τα είχαμε προλάβει όλα και τα ευχαριστηθήκαμε αλλά φεύγαμε από το ξενοδοχείο νωρίς το πρωί και επιστρέφαμε αργά το απόγευμα... Θυμάμαι πως την τελευταία μέρα δεν ήθελα να βγω από το ξενοδοχείο γιατί είχε μπουχτίσει το μάτι μου να βλέπω πράματα και θάματα τις προηγούμενες 14 μέρες!!!
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Επισκέφτηκα το Ορλάντο Χριστούγεννα του 1998... αν και πάνε χρόοοοοοοοονια από τότε οι αναμνήσεις μου είναι ολοζώντανες... Είναι φοβερός προορισμός και εύχομαι να καταφέρεις να κάνεις το όνειρο σου πραγματικότητα!
Είχα μείνει 15 μέρες και πιστεύω πως είναι αρκετές για να καταφέρεις να επισκεφτείς τα πάρκα, άλλα κοντινά μέρη (π.χ. ακρωτήριο Canaveral) και να κάνεις τα ψώνια σου στα τεράστια πολυκαταστήματα. Εμείς τα είχαμε προλάβει όλα και τα ευχαριστηθήκαμε αλλά φεύγαμε από το ξενοδοχείο νωρίς το πρωί και επιστρέφαμε αργά το απόγευμα... Θυμάμαι πως την τελευταία μέρα δεν ήθελα να βγω από το ξενοδοχείο γιατί είχε μπουχτίσει το μάτι μου να βλέπω πράματα και θάματα τις προηγούμενες 14 μέρες!!!
Σ'ευχαριστώ πολύ καλή μου! Και για την απάντηση και για την ευχή σου! :xmas_mrgreen: 15 μέρες ε ? και Χριστούγεννα ? Wow!!! :xmas_cheesygrin:
Τώρα που σε βρήκα θα σε βομβαρδίσω με ερωτήσεις :haha:..αν έχεις όρεξη απαντάς πάντως! Νοικιάσατε αυτοκίνητο ή μετακινούσασταν με τα λεωφοριάκια που πηγαίνουν στα πάρκα? Σε ποιο ξενοδοχείο μείνατε? Το συνδυάσατε με Miami ή αφιερώσατε αποκλειστικά το ταξίδι σας στο Orlando?
Συνολικό κόστος για αεροπορικά+ξενοδοχείο για 2 άτομα?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά με πολλά ταξίδια! :)
 

euaggeliak

New Member
Μηνύματα
4
Likes
6
Σ'ευχαριστώ πολύ καλή μου! Και για την απάντηση και για την ευχή σου! :xmas_mrgreen: 15 μέρες ε ? και Χριστούγεννα ? Wow!!! :xmas_cheesygrin:
Τώρα που σε βρήκα θα σε βομβαρδίσω με ερωτήσεις :haha:..αν έχεις όρεξη απαντάς πάντως! Νοικιάσατε αυτοκίνητο ή μετακινούσασταν με τα λεωφοριάκια που πηγαίνουν στα πάρκα? Σε ποιο ξενοδοχείο μείνατε? Το συνδυάσατε με Miami ή αφιερώσατε αποκλειστικά το ταξίδι σας στο Orlando?
Συνολικό κόστος για αεροπορικά+ξενοδοχείο για 2 άτομα?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά με πολλά ταξίδια! :)
Σε ευχαριστώ πολύ... Καλή χρονιά και σε εσένα με υγεία και πολλά ταξίδια...! Χαρά μου να σου απαντήσω σε ό,τι θες!
Την πρώτη μέρα χρησιμοποιήσαμε ταξί. Ήταν βανάκι και ο οδηγός φιλόξενος και πρόθυμος να μας κατατοπίσει και να μας βοηθήσει. Έπειτα νοικιάσαμε αυτοκίνητο...Μας συνέφερε οικονομικά και για να φτιάχνουμε το πρόγραμμα όπως εμείς θέλαμε.
Τότε ήμουν μόλις 15 χρονών και είχα πάει με την οικογένεια μου. Οπότε για τις τιμές δεν μπορώ να σε κατατοπίσω αφού άλλος πλήρωνε για χάρη μου!!! Μπορώ να ρωτήσω τους γονείς μου για το συνολικό κόστος αλλά δε νομίζω ότι θα σε βοηθήσει να συγκρίνεις τιμές αφού έχουν περάσει πολλά πολλά χρόνια! Τότε εδώ είχαμε δραχμές!!! χιχι
Μείναμε σε ένα καταπληκτικό ξενοδοχείο. Vistana Resort λέγεται. Αν το googlareis θα καταλάβεις γιατί είχα εντυπωσιαστεί... Πήγαμε με ένα πρόγραμμα χρονομεριστικής μίσθωσης (από αυτά που σε παίρνουν τηλ. και σου λένε πως κέρδισες ένα τριήμερο... και στο τέλος αγοράζεις ένα πακέτο... μεγάλη ιστορία... τότε είχαμε και λεφτά για ξόδεμα!!!) και έτσι το ξενοδοχείο ήταν σαν να μην το πληρώσαμε...
Θέλαμε να πάμε και στο Maimi αλλά λόγω χρόνου και όχι τόσο καλής οργάνωσης (ήταν το πρώτο μας μεγάλο ταξίδι)δεν τα καταφέραμε. Όμως μια μέρα πήγαμε στο ακρωτήριο Canaveral και άλλη μια στο Tarpon Springs (ελληνικό ψαροχώρι).
Ρώτα με όσα άλλα θες... αφού λατρεύεις και τη Σαντορίνη δεν πρόκειται να υπάρξει ερώτηση σου που να μπορώ να απαντήσω και να μην το κάνω!!! :xmas_biggrin:
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Σε ευχαριστώ πολύ... Καλή χρονιά και σε εσένα με υγεία και πολλά ταξίδια...! Χαρά μου να σου απαντήσω σε ό,τι θες!
Την πρώτη μέρα χρησιμοποιήσαμε ταξί. Ήταν βανάκι και ο οδηγός φιλόξενος και πρόθυμος να μας κατατοπίσει και να μας βοηθήσει. Έπειτα νοικιάσαμε αυτοκίνητο...Μας συνέφερε οικονομικά και για να φτιάχνουμε το πρόγραμμα όπως εμείς θέλαμε.
Τότε ήμουν μόλις 15 χρονών και είχα πάει με την οικογένεια μου. Οπότε για τις τιμές δεν μπορώ να σε κατατοπίσω αφού άλλος πλήρωνε για χάρη μου!!! Μπορώ να ρωτήσω τους γονείς μου για το συνολικό κόστος αλλά δε νομίζω ότι θα σε βοηθήσει να συγκρίνεις τιμές αφού έχουν περάσει πολλά πολλά χρόνια! Τότε εδώ είχαμε δραχμές!!! χιχι
Μείναμε σε ένα καταπληκτικό ξενοδοχείο. Vistana Resort λέγεται. Αν το googlareis θα καταλάβεις γιατί είχα εντυπωσιαστεί... Πήγαμε με ένα πρόγραμμα χρονομεριστικής μίσθωσης (από αυτά που σε παίρνουν τηλ. και σου λένε πως κέρδισες ένα τριήμερο... και στο τέλος αγοράζεις ένα πακέτο... μεγάλη ιστορία... τότε είχαμε και λεφτά για ξόδεμα!!!) και έτσι το ξενοδοχείο ήταν σαν να μην το πληρώσαμε...
Θέλαμε να πάμε και στο Maimi αλλά λόγω χρόνου και όχι τόσο καλής οργάνωσης (ήταν το πρώτο μας μεγάλο ταξίδι)δεν τα καταφέραμε. Όμως μια μέρα πήγαμε στο ακρωτήριο Canaveral και άλλη μια στο Tarpon Springs (ελληνικό ψαροχώρι).
:
Πωωωω σ'ευχαριστώ πολύ για τη μεγάλη απάντηση! :xmas_cheesygrin: Το ξενοδοχείο φαίνεται όντως απίστευτο...Μπράβο στους γονείς σου που σου έκαναν ένα τέτοιο δώρο! Φαντάζομαι πόσο θα ξετρελάθηκες με τα πάρκα!!! Ποιο σε εντυπωσίασε περισσότερο?? :xmas_mrgreen: Τί απ'όλα αυτά που είδες και έζησες θα ήθελες να επαναλάβεις στο μέλλον? :xmas_cheesygrin:
Χιχι, ναιιι, μετά το σκέφτηκα πως τότε είχαμε δραχμές, οπότε θα έχει όσο να'ναι κάποια διαφορά το κόστος του ταξιδιού σήμερα...Έτσι όπως το σκέφτομαι εγώ υπολογίζω πως χρειάζεται τουλάχιστον 3.500 ευρώ το ζευγάρι για αεροπορικά,ξενοδοχείο για 15 μέρες και τις εισόδους στα πάρκα, μπορεί να λέω και λίγα :roll:

Ρώτα με όσα άλλα θες... αφού λατρεύεις και τη Σαντορίνη δεν πρόκειται να υπάρξει ερώτηση σου που να μπορώ να απαντήσω και να μην το κάνω!!! :xmas_biggrin
Χαχαχα, είσαι πολύ ευγενική :xmas_mrgreen:! Υπάρχει άνθρωπος που να μην του αρέσει αυτό το νησί?
 

like23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
LAS VEGAS
Η εισοδος είναι 67δολαρια!!!ειλικρινα ολα τα παρκα εχουν κάτι διαφορετικό να σου προσφέρουν!!!τα χριστουγεννα όμως εζησα όμως την πιο θαύμασια εμπειρία μου στην disney!!είχε τι merry merry christmas sow ειλικρινά οτι πιο μαγικό εγω δει!!είχε παρέλαση όλοι οι ηρωες!!!κ σου προσφέρουν κ ζεστή σοκολάτα με cookies!!κ ολα μα ολα στολισμενα τοσο υπεροχα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom