Περού Ταξίδι στο Περού: Πληροφορίες

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
δεν με ενδιαφερει τοσο πολυ αν ειναι ασφαλης χωρα η οχι.. μερικες φορες την ασφαλεια σου την καθοριζεις απο μονος σου.. φυλαγεσαι, πως να το πω,;) απο τις κακοτοπιες
 

Fanh

Member
Μηνύματα
60
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Λάος-Καμπότζη
Ευχαριστώ πολυ Ντίνα!!;)
Αρχικά το είχα σκεφτεί να πάω με πρακτορείο αλλά μετά το μετάνιωσα με τη σκέψη ότι θα είναι άτομα μεγάλης ηλικίας -εγώ είμαι 25 και ο φίλος μου 30- που ίσως να μην ταιριάζουμε και τόσο, να γκρινιάζουν κτλ. και άλλωστε ο χρόνος δεν είναι θέμα, μπορώ να μείνω και 1 μήνα.
Διαβάζοντας όμως για το ταξίδι και προσπαθώντας να συλλέξω πληροφορίες για τα μέρη που θα πάμε έπεσα σε διάφορα άρθρα και πανικοβλήθηκα λίγο. Και μάλλον τελικά θα παώ οργανωμένα για να μην με φάει το άγχος -ναι, αυτό είναι ένα θέμα γιατί είμαι αρκετά αγχώδης τύπος- και να το απολαύσω:cool:! Το μόνο που θα λείπει θα είναι ίσως η αίσθηση της περιπέτειας αλλά τί να κάνουμε, δεν μπορύμε να τα έχουμε όλα!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Fanh

θα σου πω κάτι για το θέμα της ηλικίας που έθιξες.Να ξέρεις ότι οι ταξιδευτές είναι όλοι συνομήλικοι η διαφορά ηλικίας δεν είναι κάτι που τους χωρίζει .
Άνθρωποι που φτάνουν στα πέρατα του κόσμου παραμένουν πάντα νέοι,το αν είναι 30,40 ή 70 δεν έχει καμία σημασία.
Σε πληροφορώ ότι ανεβαίνοντας στο Μάτσου Πίτσου οι νεότεροι τα ψιλοπαίξαμε λόγω τσιγάρου και άλλων καταχρήσεων,οι μεγαλύτεροι δεν πιανόντουσαν,κι αυτό γιατί οι άνθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας που επιλέγουν τέτοια ταξίδια είναι οι περισσότεροι σε πολύ καλή φυσική κατάσταση.Χωρίς αυτό φυσικά να είναι ο κανόνας.Άσε που μαθαίνεις πολύ ενδιαφέροντα πράγματα κάνοντας παρέα μαζί τους.Δεν θα ξεχάσω ποτέ δύο ηλικιωμένους φίλους στον Αμαζόνιο που κάθε βράδυ ήταν η ψυχή της παρέας ήταν αυτοί που μας παρότρυναν για βραδινές εξορμήσεις στη ζούγκλα.

Μας ταξίδεψαν με τις αφηγήσεις τους σε μέρη και σε άλλες εποχές.;)
 

Fanh

Member
Μηνύματα
60
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Λάος-Καμπότζη
Έχεις δίκιο, οι περισσότεροι θα πήγαιναν ένα ταξίδι στην Ιταλία ή στο Παρίσι σε μεγάλη ηλικία-δεν έχω τπτ με τα μέρη, τα λατρεύω, απλά είναι πιο εφικτοί προορισμοί και για άτομα πιο μεγάλης ηλικίας. όσοι θα πήγαιναν σε ένα πιο μακρινό ταξίδι θα είναι άτομα περιπετειώδη, που το λέει η καρδιά τους:clap:! Εσύ με ποιο πρακτορείο πηγες?
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Mr vagantos

χαίρομαι για δύο πράγματα.
Το πρώτο είναι ότι ένας ταξιδευτής σαν και σένα που έχει κάνει δηλαδή πολύ περισσότερα ταξίδια από μένα έχει αυτή την άποψη για το Περού και το δεύτερο είναι το ότι εγώ με τα λίγα που έχω στο ενεργητικό μου κατάφερα να πάω.
Όταν και όποτε κατηφορήσεται με την κα vagantos προς τα μέρη μας ρίξτε πμ να οργανώσουμε κανά περουβιανό meeting.Χωρίς φυσικά να αποκλείονται και οι υπόλοιποι λάτρεις της Λατινικής Αμερικής.:D
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Πήγα με το versus ,πέρασα πολύ καλά ,η οργάνωση για τόσο δύσκολο ταξίδι ήταν καλή.
Μικροπροβλήματα υπήρχαν,άλλωστε δεν θα μπορούσε να ικανοποιήσει τους πάντες και σε όλα.Τα ξενοδοχεία και οι εκδρομές ήταν τέλεια.Η συνοδός ήταν κάπως...αλλά τώρα που το σκεφτόμαστε το κατατάσουμε στο κέφάλαιο Εμπειρίες.:haha:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Ντινα, δεκτή η πρόσκληση, αλλά που μένεις ;:haha: ( Να υποθέσω Αττική;).
Καλύτερα να ρθεις εσύ στη Βέροια που δεν θα χεις να δεις και πολύ κόσμο, γιατί εγώ στην Αθήνα εχω ολους τους συγγενείς τους παλιους φιλους, οπότε...
Κατά τα αλλα εχεις δικιο ΚΑΙ στο θεμα της ΗΛΙΚΙΑΣ και της ΙΔΙΟΣΥΓΚΡΑΣΙΑΣ των ταξισευτών,
Στα μεγάλα και δυσκολα ταξίδια σπάνια συναντάς γκρινιαρηδες και αφόρητα παράξενους.
Τελικά λες να ειναι ανουσια η συζήτηση αφου συμφωνούμε σε ολες τις διαπιστώσεις; :D
 

Fanh

Member
Μηνύματα
60
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Λάος-Καμπότζη
Όντως!;) Τελικά καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα!
 

Fanh

Member
Μηνύματα
60
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Λάος-Καμπότζη
Μια ερώτηση: Βρήκα αυτή την πτήση για επιστροφή από Λίμα στην Αθήνα. Εδώ οι δύο εταιρίες LAN Peru και Alitalia συνεργάζονται ή θα τρέχω να προλάβω την πτηση της Alitalia? Γιατί έχω την εντύπωση πως αν είναι η ίδια εταιρία περιμένει τους επιβάτες με την ανταπόκριση.

[FONT=Arial,Helvetica] LAN Peru [FONT=Arial,Helvetica] Lima [FONT=Arial,Helvetica] Caracas [FONT=Arial,Helvetica]564 [FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica] 12:45 [FONT=Arial,Helvetica] 17:15
[FONT=Arial,Helvetica] Alitalia [FONT=Arial,Helvetica]Πτήσ[FONT=Arial,Helvetica]Caracas [FONT=Arial,Helvetica] Rome [FONT=Arial,Helvetica]687 [FONT=Arial,Helvetica] [FONT=Arial,Helvetica] 18:50 [FONT=Arial,Helvetica] Αύγουστος 22[FONT=Arial,Helvetica]ις[FONT=Arial,Helvetica] 11:30[FONT=Arial,Helvetica]Αν[FONT=Arial,Helvetica]αχώρησης (Lima, Peru - Athens, G[FONT=Arial,Helvetica] [FONT=Arial,Helvetica] [FONT=Arial,Helvetica]Alitalia[FONT=Arial,Helvetica]reece[FONT=Arial,Helvetica]Rome [FONT=Arial,Helvetica] Athens [FONT=Arial,Helvetica]718 [FONT=Arial,Helvetica] [FONT=Arial,Helvetica] 15:35 [FONT=Arial,Helvetica] Αύγουστος 22, 18:35



[FONT=Arial,Helvetica] Πτήσεις Αναχώρησης (Lima, Peru - Athens, Greece / Πέμπτη, Αύγουστος, 21, 2008)
 
Last edited by a moderator:

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
μην παρεις και ορκο για την alitalia!!! εμεις αλλαξαμε εσωτερικη πτηση στην ιταλία Βενετια-Μιλάνο, Μιλάνο-Αθήνα και ενω μας ελεγαν οτι δεν υπαρχει προβλημα , θα περιμενουν εστω και μιση ωρα... μας αφησανε να περιμενουμε την επομενη πτηση για αθηνα ... σε 6-7 ωρες...
 

Fanh

Member
Μηνύματα
60
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Λάος-Καμπότζη
Thanks για την απάντηση! Ωστόσο αυτό το αποτέλεσμα που μου έδωσε το airtickets που έψαξα εννοεί πως θα συνεργάζονται οι πτήσεις?
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Οχι, δεν πιστευω πως εννοεί αυτό.
Ειναι παρακινδυνευμένο να βασιστείς στην ακρίβεια των δρομολογίων. Οι πτησεις απεχουν μονο μιαμιση ωρα μεταξύ τους.
Ίσως υπάρχει κι αλλη πτηση Λιμα- Καρακας την ιδια μέρα.
Αλλιώς πας Καρακας μια μερα πιο νωρίς.
Ποσο κοστίζουν τα εισιτηρια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom