1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ταξίδι του μέλιτος !

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γαμήλια Ταξίδια' που ξεκίνησε από το μέλος ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΕΦΗ, στις 18 Φεβρουαρίου 2018.

1. serginio

serginio Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Νάπολι,Ιταλία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ισλανδία
    Διάβασε εδώ τα σχετικά θέματα να πάρεις ιδέες.
    https://www.travelstories.gr/community/forums/Γαμήλια-Ταξίδια.167/

sofia777 likes this.
  2. panlek30

panlek30 Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού, Ν. Αφρική, Ινδία
    Βαρκελώνη ίσως; Είναι η πρώτη ευρωπαική πόλη που σκέφτηκα με θαλασσα και πράγματα να δεις...

sofia777 likes this.
  3. serginio

serginio Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Νάπολι,Ιταλία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ισλανδία
    Δώσε εικονα butget,αν έχεις πάει εξωτερικό και που.
    Ιδέες απο Ευρωπη
    Λισαβώνα
    Νότια Ιταλία
    Ανδαλουσία
    Μάλτα[/QUOTE]

4. angelicsp

angelicsp Member

Γειά σας παιδιά!! Σκεφτόμαστε για ένα ταξιδάκι τον γενάρη στην ταυλανδη . Λέμε για Σιγκαπούρη πουκετ και κραμπυ για 20 μέρες.. Σιγκαπούρη για 2 βραδυα και οι υπόλοιπες θαλασσαα.. Μπορεί κάποιος να μου προσδιορίζει το budget πέρα των αεροπορικών και της διαμονής για 2 άτομα?? Δεν έχω ταξιδέψει ποτέ εκτός Ευρώπης και είναι κάτι που με προβληματίζει πολύ.. Ευχαριστώ!!

5. pantelis08

pantelis08 Member

Γειά σας παιδιά. Σκοπεύω να κάνω ταξίδι τον Ιούλιο του 2020. Σκοπός μου είναι να σχεδιασω αυτό το ταξίδι από μόνος μου. Μάλλον το ταξίδι θα ξεκινήσει από Κύπρο προς Γαλλία με μονής διαδρομής πτήση και από εκεί μάλλον Αμερική για αρχή. Αυτό που θέλω να μάθω μπορώ να ταξιδεύω σε χώρες της λατινικής Αμερικής με μονής διαδρομής πτήσεις? Πχ. Κυπρος- Παρίσι- Νέα Υόρκη- Μεξικό- Αργεντινή- Βραζιλία-κυπρος. Μπορώ να το κάνω αυτό? Εννοώ με αφήνουν οι αρχές των χωρών αυτών να ταξιδέψω με μονές διαδρομές πτήσεων?

6. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Φυσικά. Γιατί να μην άφηναν; Κάποιες χώρες (όχι αυτές) ενδιαφέρονται να έχεις εισιτήριο εξόδου, αλλά καμμιά δε νοιάζεται αν είναι ή δεν είναι προς το ίδιο σημείο με αυτό από το οποίο αναχώρησες. Μόνο μια βλαμμένη που έβγαζε τις βίζες στην Κινέζικη πρεσβεία στην Αθήνα ως πέρυσι νοιαζόταν (αλλά όχι οι προϊστάμενοί της, φυσικά).

mysteredgar likes this.
  7. pantelis08

pantelis08 Member

Χρειάζομαι βίζες? Για Αμερική το γνωρίζω ότι χρειάζομαι. Για τις άλλες χώρες όμως?

8. taver

taver Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Iles Kerguelen
    Θα πρέπει να μας πεις ακριβώς τις χώρες που σε ενδιαφέρουν και τον τύπο/χώρα διαβατηρίου που έχεις. Με κανονικό Ελληνικό ή Κυπριακό διαβατήριο δε χρειάζεσαι βίζα για καμμία από τις χώρες που ανέφερες, πλην των ΗΠΑ για τους κατόχους Κυπριακού διαβατηρίου (με Ελληνικό ούτε εκεί - αρκεί μια ESTA).

9. lekond

lekond Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού
    Δε χρειάζεται βίζα για καμία χώρα της Λατινικής Αμερικής, ούτε για το Μεξικό, για κατόχους ελληνικού διαβατηρίου.

10. pantelis08

pantelis08 Member

Φίλε οι χώρες που θα ταξιδέψω είναι μάλλον οι πιο πάνω που εχω γράψει συν ότι μπορεί να προσθέσω και την Κούβα. Ο τύπος διαβατηρίου μου είναι P

Από την Αμερική θα με αφήσουν να ταξιδέψω σε άλλη χώρα της λατινικής Αμερικής χωρίς κανένα πρόβλημα? Αυτός είναι ο φόβος μου

Last edited by a moderator: 25 Σεπτεμβρίου 2019
  11. Earth Citizen

Earth Citizen Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ισλανδία
    Καλύτερα να μην ανεβάζεις έτσι δημόσια το διαβατήριό σου...λέω εγώ τώρα.

mysteredgar, katkats and underwater like this.
  12. katkats

katkats Moderator

Επόμενο Ταξίδι:
    ?
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν. Αμερική
    Η φωτογραφία του διαβατηρίου διαγράφηκε. Να συμπληρώσω για τη συζήτηση ότι το διαβατήριο είναι κυπριακό.
    Και μια δικιά μου απορία, για να καταλάβω αν τα μηνύματα είναι σε σχετικό θέμα. Θα πας γαμήλιο ή θα ταξιδεύσεις μόνος σου;

Earth Citizen likes this.