Ταξίδι του μέλιτος

Maria malekaki

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Θέλω να πάω Ισπανία με το μελλοντα σύζυγό. Σκεφτόμουν Βαρκελώνη και απο κει Τενερίφη . Αλλά βλέπω τόσους προορισμούς κ δεν ξέρω ποιον ν διαλέξω. Δεν μας αρέσουν τα μουσεία κτλ.. χρέιαζομαστε ξεκουραση και κοκτέιλ!!! Ποια πόλη της Ισπανίας είναι όμορφη το βράδυ για ποτό και ζωντανή μουσική;; και το πρωί για περπάτημα;; και ποιο νησί είναι ιδανικό για να χαλαρώσεις κ να πίνεις κοκτέιλ και να βουτάς στη θάλασσα;;; θέλουμε να πάμε τον Μάρτη!!! Ευχαριστώ
 
Μηνύματα
70
Likes
30
Θέλω να πάω Ισπανία με το μελλοντα σύζυγό. Σκεφτόμουν Βαρκελώνη και απο κει Τενερίφη . Αλλά βλέπω τόσους προορισμούς κ δεν ξέρω ποιον ν διαλέξω. Δεν μας αρέσουν τα μουσεία κτλ.. χρέιαζομαστε ξεκουραση και κοκτέιλ!!! Ποια πόλη της Ισπανίας είναι όμορφη το βράδυ για ποτό και ζωντανή μουσική;; και το πρωί για περπάτημα;; και ποιο νησί είναι ιδανικό για να χαλαρώσεις κ να πίνεις κοκτέιλ και να βουτάς στη θάλασσα;;; θέλουμε να πάμε τον Μάρτη!!! Ευχαριστώ
μαρτη μπανιο στην ισπανια δεν μπορει να γινει
 
Last edited by a moderator:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Να πάμε Τενερίφη για μπάνια σκεφτόμουν :)

Για Τενερίφη έχω γράψει κάποια πράγματα εδώ https://www.travelstories.gr/community/threads/Ξενοδοχεία-και-πληροφορίες-Τενερίφη.6751/#post-721982

Μάρτιο έκανα μπάνια σίγουρα αλλά οι παραλίες δεν είναι τόσο καλές. Αυτές που μου άρεσαν περισσότερο έχουν μαύρη άμμο και είναι άγριες παραλίες (χωρίς ομπρέλες, ξαπλώστρες κλπ). Επίσης η Τενερίφη εχει μεγάλες θερμοκρασιακες διαφορές κι αν θελετε να κινηθείτε αρκετά στο νησί καλό θα είναι να έχετε και κανα δυο πιο χοντρά ρούχα μαζί σας. Κατά τη γνώμη μου το δυνατό κομμάτι της Τενεριφης και ο κύριος λογος για να πάει κάποιος είναι η φύση της.

Τις καλύτερες παραλίες της έχει η φουερτεβεντουρα. Αυτές σε corralejo και moro jable είναι οι καλυτερες παραλιες που έχω δει. Δεν έχω πάει σε εξωτικά μέρη. Η καλύτερη παραλία που έχω δει στην Ελλάδα είναι ο σιμος στην ελαφονησο και στην Κούβα μου άρεσε πολύ αυτή του βαραδερο. Οι παραλίες της φουερτεβεντουρα είναι σα συνδυασμός αυτών των δύο! Αλλά το νησί υστερεί σε φυση και πολύ περισσότερο στο κομμάτι ζωή ντοπιων. Νομίζεις ότι βρίσκεσαι σε θέρετρο μόνο με τουρίστες.

Προτιμώ την επιλογή του lanzarote σε συνδυασμό με la graciosa. Ωραίες παραλίες, φύση, γραφικά χωριά, ζωή ντοπιων, πιστεύω έχει όλο το πακέτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom