Ταξιδεύοντας με τις μουσικές του κόσμου.

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαρίστως, το πιό εύκολο, ένα flash-άκι και έγινε η δουλειά.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Aχ τι μου κάνεις νυχτιάτικα φίλε μου

Άλλο ένα δείγμα της αφρικάνικης μουσικής ψυχής, αυτή τη φορά από τη χορωδία Soweto Gospel Choir (κάτι που εξίσου μου αρέσει και ήθελα να μοιραστώ μαζί σας)
 
Last edited by a moderator:

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ε, πού πάτε χωρίς εμένα;;; :shock: Καλέ πότε προλάβατε και ανοίξατε το θέμα και γράψατε και δυο σελίδες;;;

galat, συγχαρητήρια για το θέμα :clap::clap::clap: Οι "μουσικές του κόσμου" είναι τα τελευταία χρόνια το αγαπημένο μου είδος μουσικής και χαίρομαι που αρέσουν και σε άλλους.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Μπραβο σας!!!!!Ειχα μια χαρα ξυπνημα με τις μουσικες σας τις θεικες!!!!:clap::clap:
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
galat, συγχαρητήρια για το θέμα :clap::clap::clap: Οι "μουσικές του κόσμου" είναι τα τελευταία χρόνια το αγαπημένο μου είδος μουσικής και χαίρομαι που αρέσουν και σε άλλους.
προς Bahari : Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Όπως είπε και ο hydronetta "Aναμένουμε τη δυναμική συμμετοχή σου" ή για να το πούμε και μουσικά "έλα στην παρέα μας φαντάρε..." (με τις απαραίτητες αλλαγές στον στίχο λόγω φύλου)

Aναμένουμε τη δυναμική συμμετοχή σου :clap:
Θα φτιάξουμε γκρουπ μου φαίνεται να ανταλάσσουμε μουσικές
προς hydronetta : Συμφωνώ απολύτως. Άλλωστε αυτή ήταν και η δικιά μου αρχική σκέψη. Δεν την ακολούθησα, γιατί μου φάνηκε κάπως πολύπλοκη και όχι απόλυτα κατανοητή η διαδικασία μεταλλαγής του γκρούπ σε forum. Ενώ αναφέρεται ότι μετά τα 5 μέλη το γκρούπ μετεξελίσσεται σε φόρουμ, διαπίστωσα ότι υπάρχουν πολυπληθή γκρούπ που δεν διαθέτουν φόρουμ (π.χ. ελληνικά νησιά με 33 μέλη). Σίγουρα όμως το φόρουμ θα ήταν πολύ καλύτερη οργάνωση του θέματος. Εκεί θα μπορούσε να ταξινομηθεί η μουσική ανά περιοχές ή είδος και να υπάρχουν και ξεχωριστό θέμα με χώρους, που ακούσαμε ωραίες μουσικές στις διάφορες πόλεις, που επισκεφτήκαμε, έτσι ώστε να λειτουργεί σαν ένας εξειδικευμένος οδηγός.

Μπραβο σας!!!!!Ειχα μια χαρα ξυπνημα με τις μουσικες σας τις θεικες!!!!:clap::clap:
προς pigi_dikaiou : Ευχαριστώ και σένα για τα καλά σου λόγια, πάρε μέρος και συ με τις δικές σου αγαπημένες μουσικές.

Και ένα πρωϊνό τραγούδι, από την Γερμανο-Νιγηριανή Ayo

 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Είμαι κι εγώ εδώ! :clap::clap::clap:
Και ναι, συγκινούμαι κι εγώ από αυτές τις μουσικές. Ειδικά για τις μαύρες... στα πατώματα!
Δυστυχώς δεν κατέχω τόση γνώση... αλλά ας βάλω κι εγώ τη συνεισφορά μου. Salif Keita από το Μάλι

 
Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Καλημέρα....το ξενυχτήσαμε χτες με μουσικές στο φόρουμ

Όμως προς τέρψιν των worldμουσικόφιλων συνεχίζουμε ακάθεκτοι:
Εδώ ένα δείγμα από την Aretha Franklin της Αιθιοπίας, την Aster Aweke

 
Last edited by a moderator:

Gina Bal

Member
Μηνύματα
74
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγω πάλι λατρεύω την jazz, συγκεκριμένα ένα γκρουπ 9 Αφρικανών με χάλκινα με έχει κερδίσει τον τελευταίο καιρό!!
Οι Hypnotic Brass Ensemble για οποιον ενδιαφερεται ας ακουσει απο youtube, διότι θεωρτώ αδύνατο να αναρτησω συνδεσμο(καθότι ασχετη.....)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εγω πάλι λατρεύω την jazz, συγκεκριμένα ένα γκρουπ 9 Αφρικανών με χάλκινα με έχει κερδίσει τον τελευταίο καιρό!!
Οι Hypnotic Brass Ensemble για οποιον ενδιαφερεται ας ακουσει απο youtube, διότι θεωρτώ αδύνατο να αναρτησω συνδεσμο(καθότι ασχετη.....)
Κάνε μια αντιγραφή στο link
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.242
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom