Ταξιδια που δεν μπορεσατε να κανετε ..και το μετανιωσατε...

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.110
Μια φίλη ζει χρόνια στην Κίνα και μέχρι τώρα ότι και να λέει δεν έχω πάει να την δω.Τα λεμε όταν έρχεται εκείνη Ελλάδα.Επίσης έχουμε συγγενείς και φίλους στο Μεξικό,την Νέα Υόρκη και την Αργεντινή.Μας καλάνε συνέχεια.Ελπίζω όταν θα έχουμε την οικονομική και χρονική άνεση να πάμε γιατί μέχρι τώρα δεν έχουμε πάει.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Μια φίλη ζει χρόνια στην Κίνα και μέχρι τώρα ότι και να λέει δεν έχω πάει να την δω.Τα λεμε όταν έρχεται εκείνη Ελλάδα.Επίσης έχουμε συγγενείς και φίλους στο Μεξικό,την Νέα Υόρκη και την Αργεντινή.Μας καλάνε συνέχεια.Ελπίζω όταν θα έχουμε την οικονομική και χρονική άνεση να πάμε γιατί μέχρι τώρα δεν έχουμε πάει.


Να πάω εγώ εκ μέρους σου; Να τους δώσω τα χαιρετήσματα και τα δώρα βρε παιδί μου:lol::lol:
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Μια φίλη ζει χρόνια στην Κίνα και μέχρι τώρα ότι και να λέει δεν έχω πάει να την δω.Τα λεμε όταν έρχεται εκείνη Ελλάδα.Επίσης έχουμε συγγενείς και φίλους στο Μεξικό,την Νέα Υόρκη και την Αργεντινή.Μας καλάνε συνέχεια.Ελπίζω όταν θα έχουμε την οικονομική και χρονική άνεση να πάμε γιατί μέχρι τώρα δεν έχουμε πάει.
Α, ρε μέγιστε Αλέφαντε...'Ιδρυσες σχολή τελικά....
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Aπο το καλοκαιρι σχεδιαζα ταξιδι γι αυτο το Μαρτιο στην Ταιλανδη. Πρωτο μου ταξιδι στην Ασια και ημουν πολυ ενθουσιασμενη! Δυστυχως μεχρι τωρα εχασα το συνταξιδιωτη μου, το μισο μπατζετ και τις ημερομηνιες που ηθελα λογω μετεφορας της εξεταστικης.. Ευτυχως δεν ειχα κλισει τιποτα γιατι ειμαι γενικα της τελευταιας στιγμης οποτε μικρο το κακο.
Αλλα μεγαλη ξενερα το οτι δεν θα παω τελικα. Προσπαθω να απαληνω τον πονο με ενα 2βδομαδο Λονδινο-Ρωμη τωρα το Μαρτη και μια Μρατισλαβα-Βιεννη μετα το Πασχα αλλα δεν ειναι το ιδιο..
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Όταν ήμουν φοιτήτρια οι φίλες μου είχαν διασκορπιστεί σε erasmus σε όλη την Ευρώπη. Δεν πήγα πουθενά γιατί δεν είχα τα δικά μου χρήματα. Όταν έπιασα δουλειά πλέον δεν είχα άδεια... οπότε πλέον βολεύομαι με τριημεράκια!:(
 

phoenix

Member
Μηνύματα
69
Likes
46
2005 φοιτήτρια ακόμα, διοργανώνεται από τη σχολή σε συνεργασία με κάποιο πρακτορείο 5ήμερο για Αίγυπτο ?450 περίπου. Η παρέα μου δεν μπορούσε να ακολουθήσει και το έχω σκυλομετανιώσει από τότε. (ακόμα δεν έχω αξιωθεί να πάω εν τω μεταξύ και το θέλω σαν τρελή). Από τότε υποσχέθηκα στον εαυτό μου 1000 φορές να πηγαίνω μόνη μου παρά καθόλου, και το τηρώ με ευλάβεια!! Ααααχχχ!
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Και εγώ τα ίδια: Erasmus...
Αργότερα προσπάθησα και μάλλον κάλυψα τον χαμένο χρόνο, όχι όμως και την εμπειρία.
 

pilotsof

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Περού ?
Υεμένη το 2001 γιατί οι γονείς μου αποφάσισαν οτι ήμουν πολύ μικρή για ένα τέτοιο ταξίδι..και καταλήξαμε στη Γερμανία
και το 2007 είχαμε κλείσει για Κούβα και τελευταία στιγμή ακυρώθηκε απο το πρακτορείο.και γω έχασα την ευκαιρία για την λατρεμένη Κούβα..κλαψ κλαψ..
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Δύο φορές μετάνιωσα για ταξίδι και μάλιστα πικρά!

Την πρώτη όταν ο ένας κολλητός μου με προσκάλεσε στην πατρίδα του, τον Άγιο Δομίνικο και εγώ έβρισκα την μία δικαιολογία μετά την άλλη για να μην πάω! :mad:

Την δεύτερη όταν ο έτερος κολλητός με παρακαλούσε να τον επισκεφτώ στον Παναμά (όπου ζούσε εκείνη την περίοδο) και εγώ έκανα την πάπια...Ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου..

Τουλάχιστον την τρίτη φορά που είχα πρόσκληση από φίλο να τον επισκεφτώ στο εξωτερικό, την αποδέχτηκα και βρέθηκα στην Βουδαπέστη. Όχι το ίδιο "εξωτικά", αλλά πέρασα πολύ καλά. :)
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Μπαλί, Ταϋλάνδη και μάλιστα πληρωμένο ταξίδι...
Δεν πήγα γιατί είχα προετοιμασία μπάσκετ και δεν "μπορούσα" να χάσω τις προπονήσεις...:shock:
Δεν μπορώ να πω ότι δεν με αποζημίωσε η προπόνηση, και μάλιστα με το παραπάνω, αλλά δεν μπορώ να πω ότι υπάρχει περίπτωση να δω άμεσα και την Ασία :haha:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Δύο φορές μετάνιωσα για ταξίδι και μάλιστα πικρά!

Την πρώτη όταν ο ένας κολλητός μου με προσκάλεσε στην πατρίδα του, τον Άγιο Δομίνικο και εγώ έβρισκα την μία δικαιολογία μετά την άλλη για να μην πάω! :mad:

Την δεύτερη όταν ο έτερος κολλητός με παρακαλούσε να τον επισκεφτώ στον Παναμά (όπου ζούσε εκείνη την περίοδο) και εγώ έκανα την πάπια...Ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου..

Τουλάχιστον την τρίτη φορά που είχα πρόσκληση από φίλο να τον επισκεφτώ στο εξωτερικό, την αποδέχτηκα και βρέθηκα στην Βουδαπέστη. Όχι το ίδιο "εξωτικά", αλλά πέρασα πολύ καλά. :)
Συγνώμη, αλλά μετά απο αυτό το πόστ, θες να μας πείσεις ότι σ'αρέσουν τα ταξίδια ή ότι τα μισείς;;; :roll::shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom