Ταξιδιωτική Έρευνα 2017 - Ερωτήσεις

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Λοιπόν έχω φοβερή ιδέα: θα ξανα-τρέξουμε την έρευνα, με τις ερωτήσεις να αφορούν τι ΝΟΜΙΖΕΤΕ ότι ισχύει. Έτσι θα έχουμε τις εκτιμήσεις και τις απαντήσεις, οπότε θα μπορούμε να κάνουμε ωραίες συγκρίσεις μεταξύ του τί πιστεύει ο κόσμος ότι συμβαίνει, και τί πραγματικά συμβαίνει.

:harakiri:
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ουπς, εγώ δεν πρόλαβα να τη συμπληρώσω. Είχα μπει πριν μερικές μέρες και δεν είχα χρόνο και μπήκα σήμερα και είδα ότι έληξε. Κρίμα.:cry:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν πειράζει, νομίζω πήραμε πολύ μεγάλο δείγμα για ασφαλή συμπεράσματα. Την άφησα περισσότερες μέρες φέτος από τις προηγούμενες φορές, αλλά σίγουρα κάποιοι δε θα την πρόλαβαν.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Ανυπομονώ για τα αποτελέσματα. Κάθε χρόνο η παρουσίαση είναι ενδιαφέρουσα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ξεκίνησα να τα δουλεύω αλλά την επόμενη βδομάδα έχω το ταξίδι πίσω στην Αυστραλία, που θα μου φάει 3 μέρες, οπότε δε θα βγουν πριν από τις 15 Φλεβάρη.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Εγώ που δεν ξέρω τί είναι το app να ανησυχήσω;
Καλά Γιώργο και γω δεν ξέρω τι είναι αλλά κάνω πως ξέρω...:)
Ειναι η πρωτη φορα που spamαρω στο forum,αλλα εμεις που δεν ξερουμε τι σημαινει app.... μια χαρα τα κατα φερνουμε...
Τα app (applications) είναι τα "προγράμματα" για τα κινητά, παρόμοια με αυτά που εγκαθιστούμε στους υπολογιστές. Θεωρητικά πάντα, είναι κομμένα και ραμμένα για τις ιδιαιτερότητες των κινητών/tablets κλπ. Δηλαδή μικρή οθόνη, λίγη μνήμη, αργός επεξεργαστής, τροφοδότηση από μπαταρία, πιο αργή σύνδεση internet και πιο ακριβή κλπ.

Το app μπορεί να μην χρειάζεται internet (π.χ. το VLC Media Player που παίζει ταινίες) ή και να θέλει (π.χ. το AccuWeather που ενημερώνει για τον καιρό).

Το θέμα με τα apps είναι ότι (θεωρητικά) είναι φτιαγμένα για ένα πολύ συγκεκριμένο σκοπό, εν προκειμένω για την εμφάνιση του site. Ένας "απλός" browser κινητού, μπορεί να έχει ψιλοπροβλήματα στην εμφάνιση ενός site, όπως τα κουμπιά το ένα πάνω στο άλλο που αναφέρθηκε (κάτι που μου το εμφανίζει και εμένα) - γι αυτό μπαίνω από σταθερό υπολογιστή σχεδόν πάντα ;). Από την άλλη, ένα app, καθώς θα ήταν προσαρμοσμένο στο forum μας, θα το εμφάνιζε ενδεχομένως σωστά.
Παρόλαυτά, όπως λέει και ο Defkalion, ίσως το κόστος είναι υψηλό (δεν έχω φτιάξει ποτέ κάποιο app, οπότε δεν ξέρω πόσο πολύπλοκο είναι). Μπορεί το κόστος να είναι στην αλλαγή της δομής του site ή στον έλεγχο του app για να τρέχει σωστά στο κάθε κινητό που ενδέχεται να έχει ο καθένας ή και στα δύο ή σε κάτι άλλο, δεν ξέρω τι παίζει με τον κύκλο ανάπτυξης του...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τα app (applications) είναι τα "προγράμματα" για τα κινητά, παρόμοια με αυτά που εγκαθιστούμε στους υπολογιστές. Θεωρητικά πάντα, είναι κομμένα και ραμμένα για τις ιδιαιτερότητες των κινητών/tablets κλπ. Δηλαδή μικρή οθόνη, λίγη μνήμη, αργός επεξεργαστής, τροφοδότηση από μπαταρία, πιο αργή σύνδεση internet και πιο ακριβή κλπ.

Το app μπορεί να μην χρειάζεται internet (π.χ. το VLC Media Player που παίζει ταινίες) ή και να θέλει (π.χ. το AccuWeather που ενημερώνει για τον καιρό).

Το θέμα με τα apps είναι ότι (θεωρητικά) είναι φτιαγμένα για ένα πολύ συγκεκριμένο σκοπό, εν προκειμένω για την εμφάνιση του site. Ένας "απλός" browser κινητού, μπορεί να έχει ψιλοπροβλήματα στην εμφάνιση ενός site, όπως τα κουμπιά το ένα πάνω στο άλλο που αναφέρθηκε (κάτι που μου το εμφανίζει και εμένα) - γι αυτό μπαίνω από σταθερό υπολογιστή σχεδόν πάντα ;). Από την άλλη, ένα app, καθώς θα ήταν προσαρμοσμένο στο forum μας, θα το εμφάνιζε ενδεχομένως σωστά.
Παρόλαυτά, όπως λέει και ο Defkalion, ίσως το κόστος είναι υψηλό (δεν έχω φτιάξει ποτέ κάποιο app, οπότε δεν ξέρω πόσο πολύπλοκο είναι). Μπορεί το κόστος να είναι στην αλλαγή της δομής του site ή στον έλεγχο του app για να τρέχει σωστά στο κάθε κινητό που ενδέχεται να έχει ο καθένας ή και στα δύο ή σε κάτι άλλο, δεν ξέρω τι παίζει με τον κύκλο ανάπτυξης του...
Ορίστε... Σε τρεις γραμμές τα εξήγησε ο άνθρωπος, εύγε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom