Ταξιδιωτική Έρευνα 2018 by Travelstories

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Ωραία στατιστικά. Αν δεν είχα και αχρωματοψία θα μπορούσα να καταλάβω καλύτερα τα ποσοστά:rolleyes:
Εμένα μου έκανε εντύπωση πως μόνο 8% επισκεπτόμαστε το travelstories καθημερινά!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Να πω εδώ ότι φέτος η έρευνα είχε συμμετοχή από πολύ περισσότερο κόσμο που δεν είναι μέλη σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές, με ότι αυτό συνεπάγεται για τα στατιστικά.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Για δείτε παρακάτω ορισμένα στοιχεία συσχετισμών μεταξύ διαφόρων τμημάτων της έρευνας. Ευχαριστώ τον @apos για τη δημιουργία αυτών των στατιστικών.

Παρακάτω γραφήματα που δείχνουν το συσχετισμό κάποιων δημογραφικών στοιχείων, όπως η ηλικία και το δηλωμένο εισόδημα, με τον αριθμό ταξιδιών και τις χώρες που έχουν επισκεφθεί αυτοί που απάντησαν το ερωτηματολόγιο.


upload_2018-3-7_23-29-10.png


upload_2018-3-7_23-30-14.png



upload_2018-3-7_23-31-41.png



upload_2018-3-7_23-32-16.png



upload_2018-3-7_23-32-50.png
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εμένα μου έκανε εντύπωση ότι στο 19 και στο 20 αντί για "ταξίδια" γράφει "ταξίδα". :haha:
 

Catrina

Member
Μηνύματα
20
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Ωραια και ενδιαφέροντα στατιστικά. Θα είχε ενδιαφέρον και μια αντιστοίχιση των ηλικιών με το που επιλεγουν να ταξιδεψουν εννοωντας σε ποιες χωρες συγκεκριμενα. Ειναι αρκετά τα ταξίδια τα οποια θελουν να κανουν ή εχουν κανει οι συμμετεχοντες στην ερευνα αν και εκ των πραγματων τα μέλη και οι επισκέπτες του site ειναι ανθρωποι που εχουν τα ταξιδια σαν προτεραιοτητα ανεξαρτητως εισοδηματος. Παντως καλή δουλειά.
 

dimis_pj

Member
Μηνύματα
26
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Καλησπέρα, στη νέα έρευνα που κάνετε ήθελα να βάλω ότι μέσα στο 2019 θέλω να παώ Σκωτία αλλά δεν τη βρήκα στις επιλογές...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα, στη νέα έρευνα που κάνετε ήθελα να βάλω ότι μέσα στο 2019 θέλω να παώ Σκωτία αλλά δεν τη βρήκα στις επιλογές...
Το Ηνωμένο Βασίλειο υπάρχει στις επιλογές. Τώρα θα μου πείς, γιατί έχει μέσα "Βρετανικές Παρθένες νήσοι", "Γκερνσει", "Τζέρσει", "Νήσος του Μαν" κι ένα σωρό ακόμα υποδιαιρέσεις του Ηνωμένου Βασιλείου αλλά όχι τη Σκωτία...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom