Ταξιδιωτική ασφάλεια

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για την Alpha bank Ελλάδος ταξιδιωτική ασφάλεια παρέχεται μόνο με συγκεκριμένες κάρτες (Χρυσή Αlpha Bank Bonus Visa, Alpha Bank Bonus World Mastercard, American Express Χρυσή, Κάρτα American Express, Aegean Bonus Visa) με τους όρους που αναφέρονται εδώ:
https://www.alphabankcards.gr/Portals/2/TravelInsurance.pdf

Τσέκαρε τις παροχές της κάρτας σου στο http://www.alphabankcards.gr/
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για την Alpha bank Ελλάδος ταξιδιωτική ασφάλεια παρέχεται μόνο με συγκεκριμένες κάρτες (Χρυσή Αlpha Bank Bonus Visa, Alpha Bank Bonus World Mastercard, American Express Χρυσή, Κάρτα American Express, Aegean Bonus Visa) με τους όρους που αναφέρονται εδώ:
https://www.alphabankcards.gr/Portals/2/TravelInsurance.pdf

Τσέκαρε τις παροχές της κάρτας σου στο http://www.alphabankcards.gr/
Δυστυχώς τα λινκ με τα .pdf δεν λειτουργούν (από την Τράπεζα).
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Αμ δε...
Εγώ τουλάχιστον μετά από προσπάθειες ημερών δεν έβγαλα άκρη...
Κι ομως εμενα πριν λιγο καιρο που ρωτησα μου εστειλαν με e mail αναλυτικη λιστα με τις καρτες που συμμετεχουν και με τις καλυψεις. Αν μπορεσω θα το ανεβασω
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Τι εννοεις αναλυτικες καλυψεις; Τι αλλο να σου πει;
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Με την ασφάλεια δεν τα πάω και πολύ καλά. Να φανταστείτε ένα χρόνο στο Εκουαδόρ κι ενώ είχα δωρεάν ασφάλιση από το πρόγραμμα δεν ψήθηκα καν να την ενεργοποιήσω, ακόμη κι όταν νόμιζα ότι θα πεθάνω κάπου ανάμεσα σε εμετούς και διάρροιες(μπορώ να γίνω ακόμη πιο γλαφυρή :bleh:). Να μην πλατειάζω, για την Ισπανία που θα πάω για 3μηνη πρακτική μου ζητήθηκε να έχω ασφάλιση. Βρήκα αυτή εδώ αλλά όπως προείπα δεν έχω ιδέα, οπότε θα ήθελα να μου πείτε αν την έχει χρησιμοποιήσει καμία και γενικά αν φαίνεται καλή.


εδιτ: βασικά μόλις συνειδητοποίησα ότι μέσω του πανεπιστημίου μπορώ να κάνω μια αρκετά φθηνή ασφάλιση για το διάστημα στο οποίο θα βρίσκομαι εκεί· δεν μπορώ από τώρα να έχω την προσφορά γιατί είναι σχετικά νωρίς, αλλά για 3 και 4 μήνες που έχω βάλει σε άλλες ημερομηνίες βγαίνει 50 ευρώ. Η ασφάλιση περιλαμβάνει ασφάλεια ατυχήματος και αστικής ευθύνης (που είναι και οι 2 απαραίτητες για να πάω), η διαφορά έγκειται στο ότι η ασφάλιση είναι μόνο για την Ισπανία. Καμία/κανείς που να την έχει χρησιμοποιήσει;
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Με την ασφάλεια δεν τα πάω και πολύ καλά. Να φανταστείτε ένα χρόνο στο Εκουαδόρ κι ενώ είχα δωρεάν ασφάλιση από το πρόγραμμα δεν ψήθηκα καν να την ενεργοποιήσω, ακόμη κι όταν νόμιζα ότι θα πεθάνω κάπου ανάμεσα σε εμετούς και διάρροιες(μπορώ να γίνω ακόμη πιο γλαφυρή :bleh:). Να μην πλατειάζω, για την Ισπανία που θα πάω για 3μηνη πρακτική μου ζητήθηκε να έχω ασφάλιση. Βρήκα αυτή εδώ αλλά όπως προείπα δεν έχω ιδέα, οπότε θα ήθελα να μου πείτε αν την έχει χρησιμοποιήσει καμία και γενικά αν φαίνεται καλή.


Πρακτορείο είναι.Στις συνεργασίες έχει πολλές και αξιόπιστες ασφαλιστικές(δεν είναι όλες στο ίδιο επίπεδο).Πρέπει να μάθεις πρώτα με ποια εταιρεία θα γίνει η ασφάλιση.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Πρακτορείο είναι.Στις συνεργασίες έχει πολλές και αξιόπιστες ασφαλιστικές(δεν είναι όλες στο ίδιο επίπεδο).Πρέπει να μάθεις πρώτα με ποια εταιρεία θα γίνει η ασφάλιση.
Α! Τόσο καλά, χαμπάρι δεν είχα πάρει.
Επίσης να ρωτήσω κάτι γιατί δεν τα κατέω αυτά, προσωπικής αστικής ευθύνης και αστικής ευθύνης υπερ τρίτων είναι διαφορετικό πράγμα ε; Μπορώ να αγορασω μια απλή ασφάλιση και μια έξτρα αστικής ευθύνης υπερ τρίτων;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom