Ταξιδιωτική ασφάλεια

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Καλησπέρα, έχει κάνεις εμπειρία από τις ταξιδιωτικές ασφάλειες με την add value? Συνήθως κλείνω με την mondial assistance επειδή βλέπω έχουν και τηλεφωνικό κέντρο στα Ελληνικά, αλλά αυτή τη φορά έχει μεγάλη διαφορά στη τιμή. Επίσης η addvalue στο συμβόλαιο για claims έχει τηλεφωνικό αριθμό Αγγλίας (έχει και email) και από ότι κατάλαβα είναι μέσω Κύπρου η πρακτόρευση (αν το λέω σωστά).
 

erodios

Member
Μηνύματα
97
Likes
327
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
@Grtraveler, χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω ότι η επωνυμία Addvalue δεν αφορά ασφαλιστική εταιρεία αλλά πράκτορα που παρέχει ταξιδιωτικές ασφάλειες από την Kemter (Lloyds), ενώ μπορεί να πρακτορεύσει και τη Montial. Στον ισότοπο υπάρχει ένα ελληνικό τηλέφωνο αλλά δεν ξέρω αν είναι 24/7 για τις ανάγκες της σχετικής υποστήριξης και επικοινωνίας από το εξωτερικό. Στην Κύπρο (υποκατάστημα; ) βλέπω ότι η αντίστοιχη ταξιδιωτική ασφάλεια παρέχεται από την Υδρόγειο (Κύπρου) και είναι ακόμα πιο φτηνή. Το ψάχνω κι εγώ γιατί όντως δίνει χαμηλότερες τιμές ασφάλισης, αλλά παρατηρώ ότι αποζημιώνει ορισμένες βλάβες εάν είναι πάνω από συγκεκριμένα ποσά. Επομένως όποιος/α γνωρίζει κάτι παραπάνω καλό θα ήταν να μας ενημερώσει.
 
Last edited:

Liapap

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
καλησπερα σας, εχετε να μου προτεινετε καποια οικονομικη ταξιδιωτικη ασφαλεια για ταξιδι ταιλανδη και βιετναμ ??? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)
 

Travelsafe

Member
Μηνύματα
108
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
The eternal city - Italy
Ταξίδι-Όνειρο
Όσο+μακριά, τόσο+καλά
Χωρίς ηλικία και διάρκεια δεν είναι εύκολο να προτείνει κάποιος κάτι διότι ανά εταιρεία αλλάζουν οι παράμετροι κοστολόγησης

καλησπερα σας, εχετε να μου προτεινετε καποια οικονομικη ταξιδιωτικη ασφαλεια για ταξιδι ταιλανδη και βιετναμ ??? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων :)
Σε πρόσφατη κοστόλόγηση που έκανα είχε ενδιαφέρον η Globelink με την οποία συνεργάζομαι. Πρόκειται για ειδικευμένο broker (συνδικάτο Lloyd's) που λόγω brexit στους Ευρωπαίους της ΕΕ πουλάει με έδρα τη Κύπρο.
 

Liapap

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
Χωρίς ηλικία και διάρκεια δεν είναι εύκολο να προτείνει κάποιος κάτι διότι ανά εταιρεία αλλάζουν οι παράμετροι κοστολόγησης


Σε πρόσφατη κοστόλόγηση που έκανα είχε ενδιαφέρον η Globelink με την οποία συνεργάζομαι. Πρόκειται για ειδικευμένο broker (συνδικάτο Lloyd's) που λόγω brexit στους Ευρωπαίους της ΕΕ πουλάει με έδρα τη Κύπρο.
Ευχαριστώ παρά πολύ
Ηλικία είναι 25 και 27 χρόνων απλά δεν ξέρω καν τι τιμές παίζουν και λέω μην κλείσω καμία να είναι ακραία τιμή και την νομίζω φυσιολογική 😅
 

Travelsafe

Member
Μηνύματα
108
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
The eternal city - Italy
Ταξίδι-Όνειρο
Όσο+μακριά, τόσο+καλά
Ευχαριστώ παρά πολύ
Ηλικία είναι 25 και 27 χρόνων απλά δεν ξέρω καν τι τιμές παίζουν και λέω μην κλείσω καμία να είναι ακραία τιμή και την νομίζω φυσιολογική 😅
Διάρκεια Ταξιδιού ;;; Σε ημέρες -όχι διανυκτερεύσεις. Από την ημερ/νία που αναχωρείτε μέχρι την ημερ/νία που πατάτε πόδι στην Ελλάδα. Μέτρα τις μέρες και γράψε τες. Θα είμαι διαθέσιμος μετά τις 2130 έχω εργασίες εκτός γραφείου πλέον
 

Liapap

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
Διάρκεια Ταξιδιού ;;; Σε ημέρες -όχι διανυκτερεύσεις. Από την ημερ/νία που αναχωρείτε μέχρι την ημερ/νία που πατάτε πόδι στην Ελλάδα. Μέτρα τις μέρες και γράψε τες. Θα είμαι διαθέσιμος μετά τις 2130 έχω εργασίες εκτός γραφείου πλέον
19 μέρες συνολικά ☺
 

Travelsafe

Member
Μηνύματα
108
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
The eternal city - Italy
Ταξίδι-Όνειρο
Όσο+μακριά, τόσο+καλά
[email protected] Στείλε μου το email σου να επισυνάψω προσφορές. Τώρα που σοπυ γράφω είναι μεσάνυχτα περασμένα... Θα το δώ και θα προτείνων αύριο. Νίκος
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
@Travelsafe παρακαλώ να μην παρακινειται η ιδιωτική επικοινωνία με τα μέλη.
 

Travelsafe

Member
Μηνύματα
108
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
The eternal city - Italy
Ταξίδι-Όνειρο
Όσο+μακριά, τόσο+καλά
@Travelsafe παρακαλώ να μην παρακινειται η ιδιωτική επικοινωνία με τα μέλη.
Κατανοητό, εφ όσον όμως είναι αναγκαια η λήψη προσωπικών δεδομένων για ικανοποιηθεί μία ανάγκη, ένα αίτημα τότε είναι επιβεβλημένη η προστασία τους. Ιδιαίτερα εάν κάποια από αυτά είναι ευαίσθητα. Δεν είναι θέμα διακριτικότητας, δεοντολογίας και υπευθυνότητας εκ μέρους μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.449
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom