Ταξιδιωτική ασφάλεια

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
οταν ρώτησα τι καλύπτει μου ειπαν, για να φέρουν δωρεάν στην σωρό σου στην πατρίδα!! το αποφευγω γιατί το θέμα δεν με ενδιαφέρει!!!
E...μα..ναι! Έλεος δηλαδή! Ας μας αποτεφρώσουν κι ας σκορπίσουν την στάχτη μας από κάποιο αεροπλάνο! :D:D:D
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
πολυ ενδιαφερον θεμα ,μπραβο.εγω παλι δεν ειχα ιδεα για αυτην την ευρωπα"ικη καρτα ασφαλισης.και παντα αναρωτιομουν σε τετοιες περιπτωσεις τι γινεται.εγω ειμαι στο ικα οποτε αντε να βγαλεις ακρη!να στε καλα παιδια που μας ανοιγετε τα ματια!
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
πολυ ενδιαφερον θεμα ,μπραβο.εγω παλι δεν ειχα ιδεα για αυτην την ευρωπα"ικη καρτα ασφαλισης.και παντα αναρωτιομουν σε τετοιες περιπτωσεις τι γινεται.εγω ειμαι στο ικα οποτε αντε να βγαλεις ακρη!να στε καλα παιδια που μας ανοιγετε τα ματια!
για δες εδω τη σου βρηκα http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/insurance/ekaa.cfm
 

tanasis

Member
Μηνύματα
171
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Τι είδους ασφάλεια; Τι καλύπτει;
Ο ΟΑΕΕ τα γνωστά δημόσια ιατροφαρμακευτική περιθαλψη στο εξωτερικό. Η bupa έχει διάφορες επιλογες αναλογα με το τι πληρώνεις, αλλα και με λίγα χρήματα έχει ικανοποιητικές υπηρεσίες.
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom

kaonashi

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία σου έρχομαι! :D
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου...
καταρχάς χαίρομαι που βρίσκω ένα τέτοιο ωραίο site :D
σας βρήκα μετά από αναζήτηση στον γουγλι για ταξιδιωτικές ασφάλειες...
δεν έχει τύχει να ταξιδέψω ποτέ στο εξωτερικό..... και τώρα στα 24 μου θα κάνω υπερταξίδι...πρόκειτε να πάω στιν Ιαπωνία και θα μείνω εκεί για 2,5 μήνες....
το θέμα της ασφάλειας δεν είχε περάσει στην αρχή απτό μυαλό μου (καθότι άπειρη ταξιδιώτισα)...αλλά τώρα δε ξέρω τι πρέπει να κάνω.....
μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? thx!
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
καταρχάς χαίρομαι που βρίσκω ένα τέτοιο ωραίο site :D
σας βρήκα μετά από αναζήτηση στον γουγλι για ταξιδιωτικές ασφάλειες...
δεν έχει τύχει να ταξιδέψω ποτέ στο εξωτερικό..... και τώρα στα 24 μου θα κάνω υπερταξίδι...πρόκειτε να πάω στιν Ιαπωνία και θα μείνω εκεί για 2,5 μήνες....
το θέμα της ασφάλειας δεν είχε περάσει στην αρχή απτό μυαλό μου (καθότι άπειρη ταξιδιώτισα)...αλλά τώρα δε ξέρω τι πρέπει να κάνω.....
μπορεί να με βοηθήσει κάποιος? thx![/quote


Καλο θα ειναι να κανεις ταξιδιωτικη ασφαλεια γιατι ποτε δεν ξερεις τι θα ξημερωσει,το κοστος της ασφαλειας πρεπει να ειναι γυρω στα 120-150 ευρω λογου του δυμηνου.
Καλες πτησεις :)
 

kaonashi

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία σου έρχομαι! :D
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου...
Καλο θα ειναι να κανεις ταξιδιωτικη ασφαλεια γιατι ποτε δεν ξερεις τι θα ξημερωσει,το κοστος της ασφαλειας πρεπει να ειναι γυρω στα 120-150 ευρω λογου του δυμηνου.
Καλες πτησεις :)
ευχαριστώ καταρχάς για την άμεση απάντηση!
μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις κάποιες διευθύνσεις/site?
είμαι πραγματικά άσχετη γιατί όπως είπα δεν έχω ξαναβγεί από την Ελλάδα!
κυρίως ενδιαφέρομαι για υγειονομική περίθαλψη... άνθρωποι είμαστε κ αρρωσταίνουμε!

κ πάλι ευχαριστώ!
και θα φροντίσω να ανεβάσω φωτογραφίες!! :D:D:clap:
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
120-150 Ευρώ; Αρκετά δεν είναι;
Το 2007 εκανα ταξιδιωτικη ασφαλια για ενα μηνα [για ταξιδι στη λατινικη Αμερικη]και μου κοστισε 65 ευρω,μ'αυτο το κριτηριο εγραψα 120-150 ευρω.Αν εχεις βρει φιλε CakeNet καλυτερη τιμη μπορεις να ενημερωσεις τη φιλη μας.:)
 

stellaer

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
το καλοκαιρι που ταξιδεψα λατινικη αμερικη, χρησιμοποιησα την colombusdirect, ειχα παρει το link απο καποιον απο το φορουμ εδω...αν δεν κανω λαθος ειναι στη δευτερη σελιδα του τοπικ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom