Ταξιδιωτικός απολογισμός του 2013

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Το Πάσχα με βρήκε στη Σύρο!
Ακολούθησε ένα υπέροχο καλοκαίρι με 15 ημέρες διακοπές στην Ισπανία, και συγκεκριμένα μία βδομάδα στη Βαρκελώνη και μία βδομάδα στη Μαγιόρκα!
Το 2013 ολοκληρώθηκε ταξιδιωτικά με ένα παραμυθένιο χριστουγεννιάτικο ταξίδι στην Πράγα!

Εύχομαι το 2014 να φέρει σε όλους περισσότερα ταξίδια και νέες συγκινήσεις!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σκ....τα !
Ανομβρια ταξιδιωτικη..το γρουσουζικο 13.
Πολυ Ελλαδα μονο .....και τιποτα αλλο....
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και εγώ το 2013 λίγα πράγματα... Εξωτερικό σχεδόν καθόλου μιας που η Ιταλία είναι ότι πιο "εσωτερικό" θα μπορούσα να κάνω, παρόλα αυτά επειδή επισκέφθηκα και κάποιες δίγλωσσες πόλεις του Βορρά μπορείς να πεις ότι πήγα και στο εξωτερικό.... :p
Από Ελλαδίτσα ένα χειμωνιάτικο Πήλιο, ένα Ναύπλιο, μια Τήνος, μια Καστοριά με μια δόση Πρεσπών και πολύυυυυ χωριό!! :haha:
 

livoe

Member
Μηνύματα
30
Likes
124
Η περσινή χρονιά ξεκίνησε με τη Σόφια και συνεχίστηκε με Πολωνία. Από Ελλάδα είχε Πήλιο.
Ευτυχώς υπάρχουν ήδη πλάνα για το '14 για να έχουμε να πορευόμαστε.
Πως σου φάνηκε η Σόφια? τη σκέφτομαι για 3ημερο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.020
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
2013... 14 ταξίδια εκτός Ελλάδας, σε 3 ηπείρους και 16 χώρες (οι 6 για πρώτη φορά: Φιλιππίνες, Δημοκρατία της Κίνας, Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας, Ουζμπεκιστάν, Καζακστάν και Τυνησία), συν 7 ακόμα ταξίδια εντός Ελλάδας. 58 πτήσεις με 50 διαφορετικά αεροπλάνα 9 διαφορετικών τύπων, 26 διαφορετικά αεροδρόμια, 13 αεροπορικές εταιρίες, 25 διαφορετικά business lounges. Σχεδόν 150 ώρες πτήσης και 90.000 χιλιόμετρα. 16 υπεραστικές μετακινήσεις με τρένα, 6 ferry boats, 2 ενοικιάσεις αυτοκινήτων και 18 οδικές υπεραστικές μετακινήσεις (λεωφορεία, βανάκια ή υπεραστικά ταξί). 63 διανυκτερεύσεις σε 37 διαφορετικά δωμάτια 35 διαφορετικών ξενοδοχείων, σε 30 διαφορετικές πόλεις. Επίσης, 3 διανυκτερεύσεις σε αεροπλάνα/αεροδρόμια και 1 σε υπεραστικό λεωφορείο. Συναλλαγές σε 11 διαφορετικά νομίσματα εκτός από το ευρώ, και 17 διελεύσεις συνόρων εκτός από τα εσωτερικά της Σέγκεν. Ουφ…
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.616
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αυτός κι αν είναι απολογισμός ...:shock:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
2013... 14 ταξίδια εκτός Ελλάδας, σε 3 ηπείρους και 16 χώρες (οι 6 για πρώτη φορά: Φιλιππίνες, Δημοκρατία της Κίνας, Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας, Ουζμπεκιστάν, Καζακστάν και Τυνησία),
καπου τον εχω ξαναδει τον απολογισμό...γυροφερνει στα social media? μου θυμισες και την Κινα που την ειχα ξεχασει...
αντε με το καλο και το 2014 περισσοτερα και με τη σωστή συμμαχια! (δε μπορει θα μπουχτισες κι εσυ με τη τευτονική καρτα και τη συμπεριφορα τους προς τους FF...)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ωχ τι να πω κι εγώ η πτωχή μετά από αυτό..

Τέλος πάντων, το 2013 μετά το Πάσχα με βρήκε στα μέρη της Αλσατίας και του Μέλανα Δρυμού (επισκέφτηκα Στρασβούργο, Χαϊδελβέργη, Φρανκφούρτη, το δρόμο του κρασιού, κ.α. κοντινά μέρη), ενώ στις αρχές Δεκέμβρη έκανα επιτέλους το πρώτο μου ταξίδι στο Λονδίνο! Το ερωτεύτηκα και ελπίζω να ξαναπάω κάποια στιγμή.
Για Ελλάδα δε μιλάω, εννοείται ότι πήγα.

Για να δούμε τι θα φέρει και το 2014...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom