Ταξιδι με Interrail

kostasx91

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
Fiji Islands
και πώς θα μπορέσουμε να βγούμε απο την Ελλάδα τώρα που ο ΟΣΕ έκοψε τα δρομολόγια;; υπάρχει η δυνατότητα να πας βουλγαρία με λεωφορείο και μετά απο Sofia να ξεκινήσεις το ταξίδι;; άλλη εναλλακτική;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.973
Likes
12.021
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
και πώς θα μπορέσουμε να βγούμε απο την Ελλάδα τώρα που ο ΟΣΕ έκοψε τα δρομολόγια;; υπάρχει η δυνατότητα να πας βουλγαρία με λεωφορείο και μετά απο Sofia να ξεκινήσεις το ταξίδι;; άλλη εναλλακτική;
Να πας Ιταλια με πλοιο...
 

kostasx91

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
Fiji Islands
ναι μεν αλλά επειδή θέλουμε να δούμε και λίγο ανατολική ευρώπη δεν συμφέρει αυτό με την βουλγαρια;;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
ναι μεν αλλά επειδή θέλουμε να δούμε και λίγο ανατολική ευρώπη δεν συμφέρει αυτό με την βουλγαρια;;
Φυσικα και συμφερει .. αμα εισαι και Βορεια Ελλαδα δε,συμφερει μια χαρα ..
μπες εδω Route Planner να δεις και δρομολογια τρενων που σε ενδιαφερουνε ..
 

kostasx91

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
Fiji Islands
αυτά τα δρομολόγια όμως είναι έγκυρα;; γτ έχω δει σε 3 διαφορετικά site (αυτο, το db bahn ή κάπως έτσι και στο raileurope) και έχει εντελώς διαφορετικά δρομολόγια
 

myrmidonasgr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
βοηθεια!!!

Γεια σας
Θα ηθελα να ρωτησω καποιον που πραγματικα ξερει, πληροφοριες για το πως ακριβως μπορω να παω απο ελλαδα-βελγιο και μετα παλι πισω για 15 μερες.
Δηλαδη απο που θα παρω το τρενο, ποση ωρα κανει για να παω αθηνα-βελγιο, αν θα χρειαστει να παρω πλοιο τα εξοδα και οι κρατησεις ειναι μεσα στο interail η τα κανω εγω και τελευταιο και πιο σημαντικο ,τωρα με αυτο που βγηκε οτι πια η ελλαδα δεν εχει international connections τι γινεται?

Ευχαριστω πολυ!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
αυτά τα δρομολόγια όμως είναι έγκυρα;; γτ έχω δει σε 3 διαφορετικά site (αυτο, το db bahn ή κάπως έτσι και στο raileurope) και έχει εντελώς διαφορετικά δρομολόγια
οσες φορες εχω ταξιδεψει το site που σου εστειλα ειχε τις ακριβεις ωρες .. τωρα τι να σου πω .. ισως επειδη τα δρομολογια δεν ειναι σαν των αεροπλανων που ειναι στανταρ,αναλογως την εποχη μπορει να αλλαζουνε ..
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Γεια σας
Θα ηθελα να ρωτησω καποιον που πραγματικα ξερει, πληροφοριες για το πως ακριβως μπορω να παω απο ελλαδα-βελγιο και μετα παλι πισω για 15 μερες.
Δηλαδη απο που θα παρω το τρενο, ποση ωρα κανει για να παω αθηνα-βελγιο, αν θα χρειαστει να παρω πλοιο τα εξοδα και οι κρατησεις ειναι μεσα στο interail η τα κανω εγω και τελευταιο και πιο σημαντικο ,τωρα με αυτο που βγηκε οτι πια η ελλαδα δεν εχει international connections τι γινεται?

Ευχαριστω πολυ!
τωρα που δεν εχει τα international connections και αφου αποτι καταλαβαινω δεν θα πας με αεροπλανο τοτε η καλυτερη λυση ειναι πατρα-ιταλια καραβακι και μετα τρενα .. τωρα το ποση ωρα κανει τι να σου πω;μπες στο site και δες .. αν παρεις interrail ticket τοτε αναλογως τι τρενο θα παρεις ισως να μην χρειαστει και καθολου εξοδα για κρατησεις .. αυτο εξαρταται απο εσενα για το τι τρενα θα παρεις ..
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
παντως το route planner βγαζει δρομολογια apo θεσσαλονικη για εξωτερικο, ειναι σιγουρο οτι εχουν καταργηθει τα διεθνη εντελως? μηπωσ καταργηθηκαν μονο τα ελληνικα αλλα ερχονται τα ξενα τρενα??
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
οχι δεν υπαρχουνε,ο,τι τρενα ερχοντουσαν εδω ητανε του ΟΣΕ αποτι ξερω .. γιαυτο και οσοι θελουν να βγουν απο Ελλαδα περνουνε λεωφορεια πλεον ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom