Γκάνα Ταξιδι στην Ακκρα-Γκανα

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Για τα malarone ρώτα σε διαφορετικά φαρμακεία, καθένας προμηθεύεται απο άλλη αποθήκη και ίσως κάποιος τα βρεί, ενώ άλλος όχι. Εγώ έτσι τα βρήκα. (απορώ γιατί αυτά τα χάπια είναι πάντα σε έλλειψη).

Όσο για εντομοαπωθητικό, πρέπει να χρησιμοποιείς ούτως η άλλως, ανεξάρτητα απο τα malarone, γιατί μπορεί να σε προστατεύει απο μαλάρια, όμως αν τσιμπηθείς απο έντομο, ίσως μεταφέρει άλλη ασθένεια, δηλ. μη νομίζεις πως αν παίρνεις malarone καθάρισες...
 

Argyroula

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΚΚΡΑ- ΓΚΑΝΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Στα φαρμακεια που ρωτησα(4 τον αριθμο),δεν μπορουν καν να μου τα βρουν τα Malarone.εχουν ελλειψη.θα παρω τηλ. στο φαρμακειο του αεροδρομιου.ευχαριστω πολυ για την ενημερωση.για ξενοδοχειο δεν ψαχνω.μου εχουν βρει στο Οsu ενα με 20 ευρω τη βραδια.απ οτι μου ειπαν τα παιδια εκει,ειναι πολυ καθαρο ,με ψυγειο,A/C και τηλεοραση.Οσο για το κινητο μου,εχω μιλησει με την εταιρεια κινητης τηλεφωνιας κι εμαθα.πανακριβα.οποτε θα παρω εναν αριθμο απο εκει,γιατι θα μεινω κανενα μηνα και με συμφερει .και εμενα και αυτους που θα με παιρνουν.εαν καποιος ενδιαφερεται με μια καρτα platinum μιλας 43 λεπτα.αυτα προς το παρον.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μια συμπλήρωση σε όλες αυτές τις συμβουλές: όχι παγάκια στο ποτό σου.
Και καλού κακού μη φας παγωτό: δεν ξέρεις με τις διακοπές της ηλεκτροδότησης πόσες φορές έχει καταψυχθεί και αποψυχθεί.
Καλό σου ταξίδι και περιμένουμε εντυπώσεις!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Για τα malarone ρώτα σε διαφορετικά φαρμακεία, καθένας προμηθεύεται απο άλλη αποθήκη και ίσως κάποιος τα βρεί, ενώ άλλος όχι. Εγώ έτσι τα βρήκα. (απορώ γιατί αυτά τα χάπια είναι πάντα σε έλλειψη).
..Αντωνη γιατι πολυ απλα δεν εινα φαρμακα πρωτης γραμμης και δεν τα εχουν ως στοκ οι φαρμακαποθηκες και κατ επεκταση τα φαρμακεια...
;)SOS για οσους ταξιδεψουν και θελουν να προμηθευτουν τα φαρμακα...η συνταγογραφηση ειναι με ΜΗΔΕΝ % συμμετοχη με ενδειξη,, επισκεψη σε περιοχες που ενδημει η ελονοσια... οι γιατροι συνηθως κανουν τη παπια!!!!!!!!επιμεινετε!!!!!!!!!;)
 

Argyroula

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΚΚΡΑ- ΓΚΑΝΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Tα βρηκα τα Malarone .Κathy.ki..σε ευχαριστω πολυ.Εκει που μου ειπες τα εχουν.αλλα τα βρηκα και κατα τυχη σε ενα φαρμακειο στη γειτονια μου. Ερση ,σε ευχαριστω κι εσενα.Τα ξερω για τα παγακια .εχω διαβασει τα παντα,σχετικα.Με ολα αυτα που πρεπει να προσεχω,φοβαμαι πως θα δε θα απολαυσω την παραμονη μου.Με εχουν τρελλανει ολοι εδω.Και εννοω τους φιλους,γνωστους και συγγενεις.Την Τριτη φευγω.Θα σας γραψω εντυπωσεις.Ειστε πολυτιμη βοηθεια.Σας ευχαριστω πολυ,ολους!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Με ολα αυτα που πρεπει να προσεχω,φοβαμαι πως θα δε θα απολαυσω την παραμονη μου.Με εχουν τρελλανει ολοι εδω.Και εννοω τους φιλους,γνωστους και συγγενεις.Την Τριτη φευγω.Θα σας γραψω εντυπωσεις.Ειστε πολυτιμη βοηθεια.Σας ευχαριστω πολυ,ολους!
Καλά, είναι σύνηθες φαινόμενο απο συγγενείς και στενό κύκλο γενικότερα.
Λογικό είναι, αν δεν ανησυχήσουν αυτοί, ποιοί θα ανησυχήσουν; Οπότε μην αγχώνεσαι, εσύ θα περάσεις τέλεια!!
Καλό ταξίδι κι απο μένα, καλά να περάσεις!
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταξίδι στο χρόνο
Καταλαβαινω πως νοιωθεις φανταζομαι τι εχεις ακουσει, εχω βρεθει και εγω στη θεση σου οταν εκανα το πρωτο μου μακρινο ταξιδι στο Περου το2004... Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα το χαρεις το ταξιδι και θα απολαυσεις την παραμονη σου εκει. Αυτο θα ειναι και ενα καλο μαθημα για να αξιολογεις στο μελλον την καταστροφολογια απο τον καθε ασχετο...
 

stella krgn

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας παιδια!! Ταξιδευω το καλοκαιρι στη Γκανα για να κανω πρακιτκη. Τη βιζα απο που μπορουμε να τη βγαλουμε;
 

ChristosG

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρες παιδιά
Υπάρχει ακόμη συζήτηση για την Γκάνα - το τελευταίο μήνυμα βλέπω γράφτηκε Απρίλιο 2015!
Φεύγω για δουλειά στο Takoradi Αύγουστο 2018.
Υπάρχει τίποτε νεώτερο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom