Ιταλία Ταξιδι στην Ιταλια

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
οσοι εχετε κατι να πειτε για ξενοδοχειο στη Ρωμη εδω, τα υπολοιπα stop!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
θα ηθελα να ειναι κοντα σε μετρο γι αευκολη μετακινηση. Μην ειναι εκτος πολης...
Όπως θα δεις και στο έτοιμο λινκ μόνο χόστελς υπάρχουν για κέντρο σε αυτά τα χρήματα.

HotelsCombined™

Y.Γ.1 Αν η πτήση επιστροφής φεύγει πρωί, μπορείς να μην κλείσεις ξενοδοχείο και να κάνεις night out στη Ρώμη. Στο τέλος πήγαινε και άραξέ την στα ισπανικά σκαλιά που έχει και αστυνομία και τουρίστες μέχρι αργά και το πολύ πολύ να σε ζαλίσουν τίποτα περιπλανώμενοι μετανάστες που πουλάνε μπύρες, τριαντάφυλλα, λέηζερ και άλλα μικροπράγματα. Μη φοβάσαι το κάνουν και άλλοι αυτό... έχω δει στις τέσσερις το πρωί μια παρέα backpackers να την έχουν ξαπλώσει γύρω απ' το συντριβάνι. Έτσι θα γλιτώσεις ένα πενηντάρικο που θα το διαθέσεις στις υπόλοιπες νύχτες.

Υ.Γ.2 Αν αντέξεις και κάνεις night out και την πρώτη νύχτα, θα έχεις εξοικονομήσει 100 ευρώ που θα σου ανεβάσουν το μπάτζετ για τις υπόλοιπες 5 νύχτες κατά 20 ευρώ ανά νύχτα. Mε 70 ευρώ ανά νύχτα οι επιλογές σου γίνονται περισσότερες.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
ελαχιστη τιμη βραδιας γυρω στα 50/ατομο
ειμαστε 2 ατομα
Ή εγώ δεν κατάλαβα καλά ή εσείς.Η κοπέλα αναφέρει πως ψάχνει δίκλινο με περίπου 100 τη βραδιά και της προτείνετε hostels με κοινό μπάνιο και παρακμιακή περιοχή.Μήπως είστε λιγάκι υπερβολικοί???Πάντως με 150 τη βραδιά υπάρχουν στο κεντρο και χωρις κοινό μπάνιο (υπάρχουν και με 100).Νομίζω πριν πούμε τις εξυπνάδες μας καλό θα ήταν να ρίχνουμε και καμιά ματιά στα site.
Εκτός αν η Ουρανία δεν το έγραψε σωστά.

*Κρίμα δεν είδα τα ''γαλλικα'' της dim kyr!Όλα τα καλά χάνω σήμερα!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Xθες το μεσημέρι σε αντίστοιχο θέμα που δημιούργησε, ζήταγε με 50 ευρώ το δωμάτιο ανά βραδιά και να είναι πάρα πολύ οικονομικό. Πριν από μια ώρα ανέβηκε στα 100 και έχω μια υποψία ότι όταν ξυπνήσω θα έχει φτάσει στο διακοσάρικο και θα τη στείλουμε να μείνει σε κανένα palazzo.:D

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/42228-%F0%F1%F9%F4%EF-%F4%E1%EE%E9%E4%E9-%F3%F4%E7%ED-%E9%F4%E1%EB%E9%E1-%E1%F0%EF%F1%E9%E5%F3-%EA%E1%EB%E7%EC%E5%F1%E1-%E1%F0%EF-%EA%F1%E7%F4%E7.html
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Xθες το μεσημέρι σε αντίστοιχο θέμα που δημιούργησε, ζήταγε με 50 ευρώ το δωμάτιο ανά βραδιά και να είναι πάρα πολύ οικονομικό. Πριν από μια ώρα ανέβηκε στα 100 και έχω μια υποψία ότι όταν ξυπνήσω θα έχει φτάσει στο διακοσάρικο και θα τη στείλουμε να μείνει σε κανένα palazzo.:D

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/42228-%F0%F1%F9%F4%EF-%F4%E1%EE%E9%E4%E9-%F3%F4%E7%ED-%E9%F4%E1%EB%E9%E1-%E1%F0%EF%F1%E9%E5%F3-%EA%E1%EB%E7%EC%E5%F1%E1-%E1%F0%EF-%EA%F1%E7%F4%E7.html
Α δεν ξέρω:roll:με μπέρδεψε.Προφανώς δεν το έγραψε σωστά και μετά το διόρθωσε.Το 50αρικο λογικά αφορά το άτομο και όχι το δίκλινο.Τουλάχιστον σαυτό το θέμα το γράφει ξεκάθαρα.Τώρα γιατι δημιούργησε 2 ίδια τοπικ δεν το γνωρίζω.
Ας μας το διευκρινήσει η ίδια για τι ποσό μιλάμε.
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Επίσης αν προσέξατε έγραψε "ελάχιστη τιμή βραδιάς 50/άτομο" οπότε δεν αποκλείεται να ανέβει και άλλο το budget! Άντε προτείνετε κάτι γιατί είναι να πάω και εγώ Ρώμη τέλος Νοεμβρίου και βαριέμαι να ψάχνω hotels :p
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε καταλαβαίνω γιατί άνοιξες δεύτερο θέμα, το πρώτο δεν έφτανε;

Τα θέματα συγχωνεύθηκαν, συνεχίστε εδώ παρακαλώ...
 

Ouraniachania

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Καλημέρα σας,

Σας ευχαριστώ καταρχήν για τον χρόνο σας.
Το μήνημα μου αναφέρετε σε 50 ανά δωμάτιο την βραδιά.
Αν τύχει τώρα και είναι 55 δεν χάλασε ο κόσμος.

Δεύτερον, δεύτερο θέμα άνοιξα γιατί δεν μου εμφανιζε το πρώτο μου, εβγαινε καποιο μηνημα του τυπου εχει διαγραφει. Οι διαχειρηστες πιστευω αναλαμβανουν τα υπολοιπα. Δεν νομιζω πια οτι έβλαψα και κανέναν.

Τρίτον δεν με αφορουν τα σχόλια χρηστών για το ότι δεν έχω αντιληφθεί τον προορισμο μου διοτι εχω αυτογνωσια και δυστυχως και έλλειψη χρονου και δεν ειχα χρονο να κλεισω νωριτερα μιας και δουλευω 15 ωρες την ημέρα.

Τέταρτον αν κάποιος βρει κάτι με το ανώτατο 400 αυτες τις μέρες 20-27 Οκτώβρη ας το παραθέσει.Σκεφτομουν να έχω stadar το δωματιο και να παω φλωρεντια μια μερα με το τραινο (ναι αλλαξα γνωμη) και αν θελω διανυκτερευση στα κλεφτα θα μπαινω να ρωταω.

Τέλος πολυ καλη η προταση για "hang out" στα ισπανικα σκαλια αλλα ειμαι υπναρου και νομιζω θα γινω γκρινιαρα αν δεν εχω κρεβατακι.


Έχω ξεκινησει και σημερα την αναζητηση με λιγο πιο ηρεμη ψυχολογια, προσπαθησα να αποβαλλω το άγχος.Απευθυνθηκα και σε γραφεια, ναι οκ κι αυτοι μου ειπαν οτι ειναι δυσκολα.
Αλλα ολο και καποιος θα ακυρωνει που θα παει.

Να εχετε ενα καλο υπολοιπο της ημερας :) Αν δείτε ξανα κατι ενημερωστε, μπορει να μην απανταω αλλα τα κοιταω τα μνμ.

cheerios
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.026
Likes
41.016
Καλημέρα σας,

Σας ευχαριστώ καταρχήν για τον χρόνο σας.
Το μήνημα μου αναφέρετε σε 50 ανά δωμάτιο την βραδιά.
Αν τύχει τώρα και είναι 55 δεν χάλασε ο κόσμος.



Τέταρτον αν κάποιος βρει κάτι με το ανώτατο 400 αυτες τις μέρες 20-27 Οκτώβρη ας το παραθέσει.Σκεφτομουν να έχω stadar το δωματιο και να παω φλωρεντια μια μερα με το τραινο (ναι αλλαξα γνωμη) και αν θελω διανυκτερευση στα κλεφτα θα μπαινω να ρωταω.
Αν κατάλαβα καλά, ψάχνεις δίκλινο στο κέντρο με 50ρικο (αδύνατο μάλλον), το οποίο θα πληρώσεις άδικα το βράδυ που ίσως διανυκτερεύσεις στη Φλωρεντία και θα ξαναπληρώσεις δωμάτιο εκεί;
Μήπως να ξανακοίταζες το πρόγραμμά σου, γιατί τελικά αντί να κάνεις οικονομία θα διπλοπληρώνεις ένα χαμηλής ποιότητας δωμάτιο 2 φορές;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.422
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom