Ιταλία Ταξιδι στην Ιταλια

Viajero93

Member
Μηνύματα
51
Likes
154
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική, Κούβα
Ρωμη, Φλωρεντια.
Ασε τη Μπολονια για το 5ο ταξιδι στην Ιταλια.
Σ'ευχαριστώ! Η αλήθεια είναι πως είναι πολύ βολική λόγω των απευθείας πτήσεων από Αθήνα οπότε δεν υπάρχει σα σκέψη να μείνουμε εκεί αυτήν την φορά παρά μόνο για να την άφιξη και την αναχώρηση.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μια άλλη ιδέα που έχει μπει στο μυαλό μου τελευταία είναι να χρησιμοποιήσουμε τη Μπολόνια ως βάση λόγω αεροδρομίου και να τη συνδυάσουμε με την Φλωρεντία και κάποιες ακόμα εκδρομές εκεί κοντά, ανάλογα με τον χρόνο πάντα.
Εγώ πάλι θα έλεγα να αφήσετε τη Ρώμη για άλλη εκδρομή, είναι και εύκολα προσβάσιμη και μπορείτε να πάτε ανά πάσα στιγμή.
Το σενάριο Μπολόνια-Φλωρεντία-Σιένα και ότι προκύψει εκεί γύρω μου φαντάζει ιδανικό.
Το αεροδρόμιο της Μπολόνια όντως εξυπηρετεί. ;)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Σ'ευχαριστώ! Η αλήθεια είναι πως είναι πολύ βολική λόγω των απευθείας πτήσεων από Αθήνα οπότε δεν υπάρχει σα σκέψη να μείνουμε εκεί αυτήν την φορά παρά μόνο για να την άφιξη και την αναχώρηση.
Το εχεις δει οτι η Βενετια ειναι πιο κοντα στη Μπολονια απο τη Ρωμη ε? Απλα μια ιδεα λεω.
 

Viajero93

Member
Μηνύματα
51
Likes
154
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική, Κούβα
Εγώ πάλι θα έλεγα να αφήσετε τη Ρώμη για άλλη εκδρομή, είναι και εύκολα προσβάσιμη και μπορείτε να πάτε ανά πάσα στιγμή.
Το σενάριο Μπολόνια-Φλωρεντία-Σιένα και ότι προκύψει εκεί γύρω μου φαντάζει ιδανικό.
Το αεροδρόμιο της Μπολόνια όντως εξυπηρετεί. ;)
Σ'ευχαριστώ, κι εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμουν, ανάλογα και το πώς θα μας βγει το πρόγραμμα.

Να σου πω την αλήθεια, ήλπιζα να απαντήσεις γιατί και το καλοκαίρι άκουσα την προτροπή σου και πήγα Αμοργό και τη λάτρεψα!
 

Viajero93

Member
Μηνύματα
51
Likes
154
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική, Κούβα
Το εχεις δει οτι η Βενετια ειναι πιο κοντα στη Μπολονια απο τη Ρωμη ε? Απλα μια ιδεα λεω.
Όντως και σ'ευχαριστώ για την πρόταση αλλά νομίζω θα προτιμήσω να πάω προς Τοσκάνη και τη Βενετία να τη συνδυάσω κάποια άλλη στιγμή με κάποια άλλη πόλη του βορρά ίσως.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Σ'ευχαριστώ, κι εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμουν, ανάλογα και το πώς θα μας βγει το πρόγραμμα.
Είναι πολύ βολικό να βγει το πρόγραμμα σου αν αρχίζει και τελειώνει από το αεροδρόμιο της Μπολόνια. Είναι κοντά, είτε με τρένο, είτε ακόμα με απευθείας λεωφορείο από το αεροδρόμιο προς τη Φλωρεντία.
πήγα Αμοργό και τη λάτρεψα!
Μα γίνεται να μη λατρέψεις αυτό το νησί; Αδύνατον! ;) :)
 

Πέτρος.

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
road trip italia
Ιταλία τουρ με αυτοκίνητο ή τρένο;;;από βόρεια Μπέργκαμο έως νότια Αμάλφι

Προτάσεις συμβουλές και οτιδήποτε άλλο σχετικά με Τουρ στην Ιταλία
Ευχαριστώ θερμά
 
Last edited by a moderator:

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ιταλία τουρ με αυτοκίνητο ή τρένο;;;από βόρεια Μπέργκαμο έως νότια Αμάλφι

Προτάσεις συμβουλές και οτιδήποτε άλλο σχετικά με Τουρ στην Ιταλία
Ευχαριστώ θερμά
Αν δεν μας δώσεις τα δεδομένα, δύσκολο να βοηθήσουμε.
 

Πέτρος.

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
road trip italia
Προτάσεις συμβουλές και οτιδήποτε άλλο σχετικά με Τουρ στην Ιταλία
Ευχαριστώ θερμά
Ζευγάρι 👫
Ιταλία τουρ με αυτοκίνητο ,τρένο ή λεωφορείο;;; πτήση σε Μπέργκαμο,θέλω να περάσω από Μιλάνο,
Γένοβα,τσινκουε τερε ,Φλωρεντία και ναπολη διότι από εκεί έχω πτήση επιστροφής ....το ταξίδι θα είναι 7 νύχτες δηλαδή
1η Γένοβα
2η λα Σπέτσια
3η και 4η Φλωρεντία
5η 6η 7η Νάπολη
 
Last edited:

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
Θα πρότεινα με τρένο που είναι σχετικά γρήγορο και οικονομικό.Συν ότι εάν ενοικιάσεις αμάξι από Μπεργκαμο και θες να το αφήσεις στη Νάπολι θα σου ανεβεί το κόστος κατακόρυφα!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Κι εγώ θα πρότεινα τρένο. Ιδίως αν είσαι σόλο. Το πλάνο σου περιλαμβάνει πολλή μετακίνηση και θα είναι πολύ κουραστικό να οδηγάς κιόλας. Βέβαια τα τρένα και ιδίως τα γρήγορα δεν είναι τζάμπα. Φρόντισε να κλείσεις τις πιο ακριβές διαδρομές νωρίς. Κάνε αναζητήσεις EN - Trenitalia και
Italotreno: Biglietti Treno, Offerte e Orari Online | Sito ufficiale για να δεις τις διαδρομές, τους χρόνους και τα κόστη.
Επίσης τα μέρη που θέλεις να επισκεφθείς είναι πολλά για 7 μέρες. Για εμένα τουλάχιστον. Άσε έξω Μιλάνο ή Φλωρεντία τουλάχιστον.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom