Περού Ταξιδι στο Περου

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Η διαδρομή στο Trujillo είναι που με ξέκανε. Είχα μείνει στο σταθμό τουλάχιστον για μισή ώρα για να συνέλθω και για 2 μέρες απλά έσερνα το κουφάρι μου.
Τι να σου πω, συμβαίνουν αυτά. Και εγώ έκανα το Ουαράζ -> Τρουχίγιο με λεωφορείο και δεν κατάλαβα τίποτα. Μάλιστα στη διαδρομή αυτή τελείωσα και το βιβλιαράκι που είχα μαζί μου για να περνάω την ώρα μου ευχάριστα.
 

sabas

Member
Μηνύματα
13
Likes
59
Lake Humantay και Rainbow mountain πόσο εύκολα προσβάσιμα είναι; Λόγω υψομέτρου εννοώ... Με κάποιες μέρες προσαρμογή στο Κούσκο θα είναι βατό;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Lake Humantay και Rainbow mountain πόσο εύκολα προσβάσιμα είναι; Λόγω υψομέτρου εννοώ... Με κάποιες μέρες προσαρμογή στο Κούσκο θα είναι βατό;
Σε αυτήν την ερώτηση κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει. Οι περισσότεροι καταφέρνουν να ανέβουν σε υψόμετρα των 4000μ-5000μ με κάποια προσαρμογή σε υψόμετρα των 3000μ-4000μ. Αλλά αν δεν το κάνεις δεν θα μάθεις ποτέ.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Lake Humantay και Rainbow mountain πόσο εύκολα προσβάσιμα είναι; Λόγω υψομέτρου εννοώ... Με κάποιες μέρες προσαρμογή στο Κούσκο θα είναι βατό;
Την πρώτη φορά με λίγο ζόρι τα κατάφερα να ανέβω στο βουνό, (με αρκετά χρόνια διαφορά και λίγο κρύωμα) τη δεύτερη όχι.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Η Αβιάνκα άνοιξε ξανά την απευθείας σύνδεση με Κούσκο για όσους θέλουν να εκμεταλλευτούν τα μίλια τους άλλα το κυριότερο για μια πιο ομαλή μετάβαση σε τέτοια υψόμετρα, μιας και η Μπογκοτά βρίσκετε ήδη στα 2600 μετρά. Άλλο να πας από το 0 στα 3400 και άλλο από τα 2600. Μερικές μέρες προσαρμογή στην Μπογκοτά συνίστανται και έχει πολλά να κάνεις.
Απευθείας πτήση για Κούσκο πάλι με άβιανκα υπάρχει και από Λαπάζ.
Για όσους θέλουν να επισκεφτούν πρώτα τη Χιλή έχει και από Σαντιάγκο με Λαταμ.
Απευθείας πτήσεις από την πόλη του Κουσκο έχε και για Αγιακούτσο, Πουέρτο Μαλντονάδο, και φυσικά Λίμα.
 

sabas

Member
Μηνύματα
13
Likes
59
Έχει δοκιμάσει κανείς να σηκωσει drone σε οποιοδήποτε μέρος στο Περού; Και αν ναι, τι χρειάστηκε να συμπληρώσει/δηλώσει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.438
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom