Περού Ταξιδι στο Περου

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ευχαριστώ πολύ! Λογικά επιτόπου θα δίνουν την ίδια τιμή τότε, αλλά μου κάνει εντύπωση η τιμή των άλλων. Μάλλον θα τα ψωνίσω από κοντά πια, ζυγώνει άλλωστε ο καιρός.
Πότε πας ? Έχεις κλείσει πράγματα απο εδώ?? Άμα θέλεις στείλε μου πμ. Εγώ το κανονίζω για Ιουλιο αλλά με παιδεύουν λίγο με την άδεια (κανονικά παίρνουμε 2 εβδομάδες και θελω 18-20 μέρες- νομίζω βέβαια πως θα την πάρω). Έχω μιλήσει και με 2-3 τοπικά γραφεία μήπως με συμφέρει να πάρω όλες μαζί τις εκδρομές και οχι μια μια ....
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Προσπάθησα να κλεισω αλλα θες μηνες πριν κράτηση..
Ναι το είχα διαβάσει. Θέλει τουλάχιστον 1-1.5 μήνα πριν και να έχεις και λίγο ευελιξία στις ημέρες. Αλλιώς δεν βρίσκεις.

Πότε πας ? Έχεις κλείσει πράγματα απο εδώ?? Άμα θέλεις στείλε μου πμ. Εγώ το κανονίζω για Ιουλιο αλλά με παιδεύουν λίγο με την άδεια (κανονικά παίρνουμε 2 εβδομάδες και θελω 18-20 μέρες- νομίζω βέβαια πως θα την πάρω). Έχω μιλήσει και με 2-3 τοπικά γραφεία μήπως με συμφέρει να πάρω όλες μαζί τις εκδρομές και οχι μια μια ....
Τι εννοείς εκδρομές ? τα trek και τον Αμαζόνιο ?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.764
Ούτε στο Maido βρηκα και τελικά έκλεισα στο Astrid y Gaston, degustation φυσικά, το τελευταίο μου βράδυ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.764
Τέτοιο έχει και στο κουσκο.
Του ιδίου σεφ εννοείς, ίδιο ίδιο όχι, άλλωστε μιλάμε για ένα από τα 50 καλύτερα εστιατόρια στο κόσμο αυτό της Λίμας και είναι μάλιστα το εστιατόριο που ξεκίνησε τη γαστρονομική επανάσταση στο Περού!
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ναι το είχα διαβάσει. Θέλει τουλάχιστον 1-1.5 μήνα πριν και να έχεις και λίγο ευελιξία στις ημέρες. Αλλιώς δεν βρίσκεις.



Τι εννοείς εκδρομές ? τα trek και τον Αμαζόνιο ?
Ναι ... π..χ colca canyon , machu picchu , ιερη κοιλαδα, τιτικακα κτλ για δυσκολα trek δεν ειμαστε.... απλως αυτά που ετσι και αλλιως θα κανω εκει ελεγα πως αμα τα παρω απο ενα γραφειο μηπως βγαινει πιο καλη τιμη!!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.736
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Του ιδίου σεφ εννοείς, ίδιο ίδιο όχι, άλλωστε μιλάμε για ένα από τα 50 καλύτερα εστιατόρια στο κόσμο αυτό της Λίμας και είναι μάλιστα το εστιατόριο που ξεκίνησε τη γαστρονομική επανάσταση στο Περού!
Ο σεφ είναι στο κουσκο πάντως... τον γνωρίζεις και προσωπικά με λίγη τύχη.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.764

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Μια ερώτηση μπαινω στο cruz del sur και βλέπω πως τρεχει μια προσφορά, για λίγες ωρες ακόμη. Δίνω διάφορα δρομολόγια μου βγαζει μια τιμη π.χ. 85 soles και προσφορά 28 .... αλλά μονο όταν είναι στα Ισπανικά...μόλις το γυρίζω αγγλικά δεν υπαρχει προσφορά. Μήπως είναι μόνο για ντόπιους??? Ανεβάζω και μια εικόνα.. Βεβαια εγω δεν εχω ετοιμο προγραμμα οπότε δεν μπορω να κάνω χρήση της προσφορας !
 

Attachments

Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.736
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Άρα αυτοί το δίνουν 35 ευρώ! Το μέγα ερώτημα είναι βέβαια (@Yorgos) αν αξίζει να κάνεις 8 ώρες να πας και να έρθεις (4+4) για να κάτσεις 1-2 ώρες εκεί.
Εάν είναι αυτό που πήγαμε εμείς ναι, και μόνο η διαδρομή για να πάμε ήταν απίστευτη από μόνη της.
 
  • Like
Reactions: GTS

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Μια ερώτηση μπαινω στο cruz del sur και βλέπω πως τρεχει μια προσφορά, για λίγες ωρες ακόμη. Δίνω διάφορα δρομολόγια μου βγαζει μια τιμη π.χ. 85 soles και προσφορά 28 .... αλλά μονο όταν είναι στα Ισπανικά...μόλις το γυρίζω αγγλικά δεν υπαρχει προσφορά. Μήπως είναι μόνο για ντόπιους??? Ανεβάζω και μια εικόνα.. Βεβαια εγω δεν εχω ετοιμο προγραμμα οπότε δεν μπορω να κάνω χρήση της προσφορας !
cruz del sur έκλεισα τα πάντα ισπανικά κ φτηνα. Νο προμπλεμ.

Το ίδιο έκανα κ με λαταμ μετά από συμβουλή του γιωργου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom