Περού Ταξιδι στο Περου

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.432
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δυστυχώς δεν το δέχονται όλες οι χώρες ως τέτοιο πάντως.
Δεν ξέρω ποιες χώρες δεν το δέχονται (δεν το έχω ψάξει), αλλά δεν θα μου φαινόταν παράλογο πχ η Βραζιλία να μην το δέχεται καθώς έχει πρόβλημα επιδημιών.
'Ολα τα εμβόλια εξασθενούν με τη πάροδο του χρόνου! Εγώ έχω κάνει επαναληπτικά εμβόλια, καθώς έχουν περάσει πάνω απο 30 χρόνια που τα είχα κάνει και το ανοσοποιητικό μου δεν είναι "μαθημένο" σε συνθήκες υγιεινής διαφορετικές απο αυτές της Ελλάδας ή και της Ευρώπης αν θέλεις.
Να φανταστώ οτι σε αυτές οι χώρες που δεν δέχονται το "εφόρου ζωής", σε περνάνε απο έλεγχο κατα την είσοδο στη χώρα ή όχι;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δυστυχώς δεν το δέχονται όλες οι χώρες ως τέτοιο πάντως.
ολες οι χωρες (194) μελη του WHO το δεχονται. θελοντας κ μη. θα το ελεγα αλλιως. καποιες συνοριακες η διπλωματικες Αρχες πιθανον να φερουν δυσκολιες. με επιμονη ξεπερνιουνται απ οτι διαπιστωσα..
σε καθε περιπτωση ειμαστε εκτος θεματος για τη διαρκεια του εμβολιου...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
'Ολα τα εμβόλια εξασθενούν με τη πάροδο του χρόνου!
η αμφισβητηση του WHO και των οδηγιων του σε ταξιδιωτικο φορουμ περα απο λανθασμενη κ επικινδυνη ειναι εκτος θεματος κ φορουμ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ολες οι χωρες (194) μελη του WHO το δεχονται. θελοντας κ μη. θα το ελεγα αλλιως. καποιες συνοριακες η διπλωματικες Αρχες πιθανον να φερουν δυσκολιες. με επιμονη ξεπερνιουνται απ οτι διαπιστωσα..
σε καθε περιπτωση ειμαστε εκτος θεματος για τη διαρκεια του εμβολιου...
Έχω 4 περιστατικά το τελευταίο 8μηνο ανθρώπων που δεν πέταξαν επειδή η αεροπορική δεν τους επέτρεψε να επιβιβαστούν διότι το εμβόλιο είχε γίνει πριν από περισσότερα από 10 χρόνια. Καμία επιμονή δε βοήθησε, σε μια περίπτωση οι άνθρωποι εγκλωβίστηκαν στην Βραζιλία για πάνω από μία εβδομάδα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.432
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Έχω 4 περιστατικά το τελευταίο 8μηνο ανθρώπων που δεν πέταξαν επειδή η αεροπορική δεν τους επέτρεψε να επιβιβαστούν διότι το εμβόλιο είχε γίνει πριν από περισσότερα από 10 χρόνια. Καμία επιμονή δε βοήθησε, σε μια περίπτωση οι άνθρωποι εγκλωβίστηκαν στην Βραζιλία για πάνω από μία εβδομάδα.
Η αλλαγή της διάρκειας ισχύος του εμβολίου έχει γίνει σχετικά πρόσφατα και (ως άσχετη ) να φανταστώ οτι η σύσταση του εμβολίου έχει αλλάξει για να αλλάξει και η διάρκεια ισχύος του.
Μήπως γι αυτό τους εμπόδιζαν να πετάξουν; Είχαν κάνει δλδ το παλιό εμβόλιο....λέω εγώ τώρα, αν και πιστεύω οτι είναι μία πληροφορία που μπορεί να ενδιαφέρει πολύ κόσμο που έχει κάνει το εμβόλιο παλιά....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η αλλαγή της διάρκειας ισχύος του εμβολίου έχει γίνει σχετικά πρόσφατα και (ως άσχετη ) να φανταστώ οτι η σύσταση του εμβολίου έχει αλλάξει για να αλλάξει και η διάρκεια ισχύος του.
Μήπως γι αυτό τους εμπόδιζαν να πετάξουν; Είχαν κάνει δλδ το παλιό εμβόλιο....λέω εγώ τώρα, αν και πιστεύω οτι είναι μία πληροφορία που μπορεί να ενδιαφέρει πολύ κόσμο που έχει κάνει το εμβόλιο παλιά....
Δεν το γνωρίζω για να είμαι ειλικρινής. Ξέρω ότι σε μια περίπτωση αγόρασαν εισιτήριο με άλλη εταιρεία, που δεν προεβαλε αντιρρήσεις. Άλλος από Παναμά αναγκάστηκε να κάνει το εμβόλιο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχω 4 περιστατικά το τελευταίο 8μηνο ανθρώπων που δεν πέταξαν επειδή η αεροπορική δεν τους επέτρεψε να επιβιβαστούν διότι το εμβόλιο είχε γίνει πριν από περισσότερα από 10 χρόνια. Καμία επιμονή δε βοήθησε, σε μια περίπτωση οι άνθρωποι εγκλωβίστηκαν στην Βραζιλία για πάνω από μία εβδομάδα.
οπως ειπα ολες οι χωρες μελη του WHO το δεχονται επισημα και επομενως επρεπε να το εκφρασεις αλλιως. οπως ορθα εκανες. ο μπαρμπα μητσος της bahal air η ο μπαρμπα τζον στο zuingchor ακομα δεν το δεχονται.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
οπως ειπα ολες οι χωρες μελη του WHO το δεχονται επισημα και επομενως επρεπε να το εκφρασεις αλλιως. οπως ορθα εκανες. ο μπαρμπα μητσος της bahal air η ο μπαρμπα τζον στο zuingchor ακομα δεν το δεχονται.
Ο μπάρμπα Μήτσος της copa και της aerolíneas argentinas έδειξε χαρτί των χωρών προορισμού που απαιτούν πρόσφατο εμβόλιο. Μπορεί να μην το έχουν επικαιροποιησει καποιες χωρες ή να απαιτούν εμβόλιο πρόσφατο αν έρχεσαι πχ από καμία χώρα με πρόσφατη επιδημία όπως η Βραζιλία ή η Παραγουάη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ασκοπη συζητηση και μη επωφελης για ταξιδιωτες. για 3η φορα κ τελευταια: ολες οι χωρες δεχονται το εμβολιο με ισοβια ισχυ οπως ορισε ο WHO το 2016. ουδεμια δεν κανει επισημα διαχωρισμο σε προσφατο κ μη. Ο καθενας ας γνωριζει τα δικαιωματα του και ας πραττει κατα περιπτωση. επισης η συζητηση δεν αφορα ουδολως τη χωρα του θεματος κ παρακαλω οπως μεταφερθει σε αναλογο θεμα. thnks.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ασκοπη συζητηση και μη επωφελης για ταξιδιωτες.
Καλά, αν μείνει κανείς εγκλωβισμένος σε Παναμά ή Βραζιλία θα του πούμε ότι τη στήσαμε την πληροφορία γιατί συγχυστηκε ο χρήστης σαμιων.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλά, αν μείνει κανείς εγκλωβισμένος σε Παναμά ή Βραζιλία θα του πούμε ότι τη στήσαμε την πληροφορία γιατί συγχυστηκε ο χρήστης σαμιων.
σιγουρα ο ταξιδιωτης με κριση δεν θα βασιστει στις ινφο του καθε σαμιον η του καθε γιωργου. ολες οι χωρες μηδενος εξαιρουμενης (4η φορα) δεχονται την ισοβια ισχυ του εμβολιου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
σιγουρα ο ταξιδιωτης με κριση δεν θα βασιστει στις ινφο του καθε σαμιον η του καθε γιωργου. ολες οι χωρες μηδενος εξαιρουμενης (4η φορα) δεχονται την ισοβια ισχυ του εμβολιου.
Ναι αλλά δεν μπαίνεις σε όλες γιατί είναι θέμα αεροπορικής. Για 5η φορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom