Ηνωμένο Βασίλειο Ταυτότητα/Διαβατήριο στη Μ. Βρετανία...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος triparismenos, στις 25 Φεβρουαρίου 2010.

1. makisg

makisg Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μακρινίτσα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νησιά Φίτζι
    με την ταυτότητα είσαι μία χαρά

Last edited by a moderator: 10 Μαρτίου 2017
    JChris likes this.
  2. mariapt

mariapt New Member

Γειά σας και από εμένα, έχω κλείσει ταξίδι Λονδίνο και εγώ για 27 μαρτίου με ryanair και επιστροφή με norwegian. Έχω χειρόγραφη με λατινικούς χαραχτήρες ταυτότητα που έχει εκδοθεί το 2005. Έχω ξανά ταξιδέψει σε αρκετές ευρωπαικές χώρες με αυτήν χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Αλλά με το Λονδίνο διαβάζοντας διάφορα και πετώντας πρώτη φορά με τη norwegian μία ανησυχία την έχω. Και περισσότερο επειδή είναι χειρόγραφη!! Σίγουρα ρε παιδιά δεν θα υπάρξει κάποιο θέμα??

3. Vegerazaros

Vegerazaros Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ελβετία ξανά
    Αν πας σημερα οριακα προλλαβαινεις να βγαλεις καινουρια...μην παραδωσεις την παλια για να την εχεις σε περιπτωση που δεν παρεις την καινουρια..πες οτι την εχασες κ οτι ταξιδευεις μεθαυριο κ δεν την βρισκεις..πολυ συνηθισμενο φαινομενο....τσεκιν στην ραιαν κανεις και την προηγουμενη της πτησης μην σε αγχωνει αυτο θα δωσεις την νεα ταυτοτητα....αν τωρα δεν προλλαβεις να την παρεις...μαλλον θα ταλαιπωρηθεις στο αεροδρομιο να σε στειλουν πισω δεν νομιζω...τη πρωτη φορα πριν χρονια ειχα ταξιδεψει με χειρογραφη εκει κ τοτε την κοιτουσαν ωρα..
    ισως γραψει κ καποιος με ιδια προσφατη εμειρια

mariapt likes this.
  4. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Οχρίδα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ισλανδία
    Ακομη με χειρογραφη ταξιδευω. Δεν υπαρχει προβλημα.

mariapt likes this.
  5. mariapt

mariapt New Member

Ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες και τη βοηθεια!

6. AntRo

AntRo Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βερολινο
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ταϋλανδη
    Με την ταυτοτητα εισαι οκ

7. katerina80

katerina80 Member

Σε λιγες μερες και συγκεκριμενα τελος Απριλιου παω Λονδινο ,ξερετε αν μπορω να ταξιδεψω με την καινουργια ταυτοτητα αντι διαβατηριου???ειχα ρωτησει και παλιοτερα και ισχυε απλα λεω τωρα με το επερχομενο Brexit αν εχει αλλαξει κατι ???

Να βαλω μια υποσημειωση οτι η ταυτοτητα εκδοθηκε το 2016 ειναι δηλαδη απο τις καινουργιες .

Last edited by a moderator: 29 Μαρτίου 2017
  8. makisg

makisg Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μακρινίτσα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νησιά Φίτζι
    Με την ταυτοτητα εισαι οκ

9. katerina80

katerina80 Member

ευχαριστω πολυ!!!

10. psemm

psemm New Member

Καλησπέρα! Τι έγινε τελικά με τις πτήσεις σου στο Λονδίνο; Ταξίδεψες κανονικά; Όλα οκ με τη χειρόγραφη ταυτότητα;;;

11. tinapeis

tinapeis Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Γύρω Γύρω στην Ανδαλουσία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Σοκότρα
    Όντως μια μονοήμερη στη ροντα θα ήταν αρκετή. Είμαι στη δεύτερη μέρα μεσημεράκι και τα έχω δει τα περισσότερα μέσα στη πόλη (πανέμορφη Όντως). Θα φύγω αύριο πρωί πρωί να δω παραπάνω μαλαγα. Μια ερώτηση ακόμη παίδες. Είχα ένα θεματακι με τη ταυτότητα μου Που την έχω σα μοναδικό ταξιδιωτικό έγγραφο όμως είναι αρκετά ταλαιπωριμενη και παλιά. Πέρασα τον έλεγχο από Αγγλία προς Ισπανία με λίγη πειθώ και όλα καλά!Είχα σκοπό να πάω στο υποπροξενειο στη Μαλαγα να ρωτήσω τι παίζει αλλά μόλις έμαθα ότι έκλεισε και πήγε στη Σεβίλλη μερικές μέρες πριν (γαμω τη τύχη μου). Η ερώτησή μου είναι Αν σας έχουν απορρίψει ποτέ πτήση εντός σενγκεν λόγω ταλαιπωριμενης ταυτότητας γιατί δε παίζει να ξαναγυρίσω Σεβίλλη

12. Μελλίνα

Καλησπέρα, Μετα απο πολυ καιρό που το ψάχνω και το επιθυμώ βρήκα το χρόνο και τα χρήματα για Λονδίνο .
    Εκλεισα με Ryanair σε πολυ οικονομικη τιμη. Δε γνωριζω ομως αν χρειάζεται μετα το brexit διαβατηριο η ταυτότητα, μπορει καποιος να με κατατοπισει?