Ηνωμένο Βασίλειο Ταυτότητα/Διαβατήριο στη Μ. Βρετανία...

psemm

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γειά σας και από εμένα, έχω κλείσει ταξίδι Λονδίνο και εγώ για 27 μαρτίου με ryanair και επιστροφή με norwegian. Έχω χειρόγραφη με λατινικούς χαραχτήρες ταυτότητα που έχει εκδοθεί το 2005. Έχω ξανά ταξιδέψει σε αρκετές ευρωπαικές χώρες με αυτήν χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Αλλά με το Λονδίνο διαβάζοντας διάφορα και πετώντας πρώτη φορά με τη norwegian μία ανησυχία την έχω. Και περισσότερο επειδή είναι χειρόγραφη!! Σίγουρα ρε παιδιά δεν θα υπάρξει κάποιο θέμα??
Καλησπέρα! Τι έγινε τελικά με τις πτήσεις σου στο Λονδίνο; Ταξίδεψες κανονικά; Όλα οκ με τη χειρόγραφη ταυτότητα;;;
 

tinapeis

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Γύρω Γύρω στην Ανδαλουσία
Ταξίδι-Όνειρο
Σοκότρα
Η Ροντα ειναι πανεμορφη, αλλα μικρη. Αφου δεν θα υπαρχει αυτοκινητο για βολτα στα pueblos blankos ισως οι 3 μερες ειναι πολλες.
Όντως μια μονοήμερη στη ροντα θα ήταν αρκετή. Είμαι στη δεύτερη μέρα μεσημεράκι και τα έχω δει τα περισσότερα μέσα στη πόλη (πανέμορφη Όντως). Θα φύγω αύριο πρωί πρωί να δω παραπάνω μαλαγα. Μια ερώτηση ακόμη παίδες. Είχα ένα θεματακι με τη ταυτότητα μου Που την έχω σα μοναδικό ταξιδιωτικό έγγραφο όμως είναι αρκετά ταλαιπωριμενη και παλιά. Πέρασα τον έλεγχο από Αγγλία προς Ισπανία με λίγη πειθώ και όλα καλά!Είχα σκοπό να πάω στο υποπροξενειο στη Μαλαγα να ρωτήσω τι παίζει αλλά μόλις έμαθα ότι έκλεισε και πήγε στη Σεβίλλη μερικές μέρες πριν (γαμω τη τύχη μου). Η ερώτησή μου είναι Αν σας έχουν απορρίψει ποτέ πτήση εντός σενγκεν λόγω ταλαιπωριμενης ταυτότητας γιατί δε παίζει να ξαναγυρίσω Σεβίλλη
 

Μελλίνα

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα, Μετα απο πολυ καιρό που το ψάχνω και το επιθυμώ βρήκα το χρόνο και τα χρήματα για Λονδίνο .
Εκλεισα με Ryanair σε πολυ οικονομικη τιμη. Δε γνωριζω ομως αν χρειάζεται μετα το brexit διαβατηριο η ταυτότητα, μπορει καποιος να με κατατοπισει?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Καλησπέρα, Μετα απο πολυ καιρό που το ψάχνω και το επιθυμώ βρήκα το χρόνο και τα χρήματα για Λονδίνο .
Εκλεισα με Ryanair σε πολυ οικονομικη τιμη. Δε γνωριζω ομως αν χρειάζεται μετα το brexit διαβατηριο η ταυτότητα, μπορει καποιος να με κατατοπισει?
Οί διαδικασίες για το brexit δεν έχουν καν αρχίσει.Ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες είσαι εντάξει.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ούτε ταξιδιωτική ιστορία γράφεις, ούτε brexit έχουμε ακόμα, ούτε διαβατήριο χρειάζεσαι αν έχει ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες.
Αυτό που σίγουρα καταλαβαίνω πως χρειάζεσαι είναι πολύ διάβασμα στα τόπικ με θέμα το Λονδίνο. Φυσικά καλό ταξίδι!
 

spyros13

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας,

η ερώτηση θα κινηθεί στο ίδιο μοτίβο με τις παραπάνω,έκλεισα με easyjet για Λονδίνο στις 25 -11 -2017,μου λέει ότι χρειάζεται να έχω και διαβατήριο,έχει αλλάξει κάτι η ολα κολπλέ με την αστυνομική ταυτότητα στην οποία υπάρχουν και λατινικοί χαρακτήρες..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Γεια σας,

η ερώτηση θα κινηθεί στο ίδιο μοτίβο με τις παραπάνω,έκλεισα με easyjet για Λονδίνο στις 25 -11 -2017,μου λέει ότι χρειάζεται να έχω και διαβατήριο,έχει αλλάξει κάτι η ολα κολπλέ με την αστυνομική ταυτότητα στην οποία υπάρχουν και λατινικοί χαρακτήρες..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Πας κανονικα με την ταυτοτητα σου
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Γεια σας,

η ερώτηση θα κινηθεί στο ίδιο μοτίβο με τις παραπάνω,έκλεισα με easyjet για Λονδίνο στις 25 -11 -2017,μου λέει ότι χρειάζεται να έχω και διαβατήριο,έχει αλλάξει κάτι η ολα κολπλέ με την αστυνομική ταυτότητα στην οποία υπάρχουν και λατινικοί χαρακτήρες..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Οι διαπραγματεύσεις για το brexit ούτε άρχισαν ακόμη Μετά θα πάρουν και τις αποφάσεις.Επομένως πας κανονικά και με ταυτότητα.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.731
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Γεια σας,

η ερώτηση θα κινηθεί στο ίδιο μοτίβο με τις παραπάνω,έκλεισα με easyjet για Λονδίνο στις 25 -11 -2017,μου λέει ότι χρειάζεται να έχω και διαβατήριο,έχει αλλάξει κάτι η ολα κολπλέ με την αστυνομική ταυτότητα στην οποία υπάρχουν και λατινικοί χαρακτήρες..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Προσοχή, αν η ταυτότητα είναι φθαρμένη μπορεί να έχετε θέμα στον έλεγχο. Για να αποφύγετε καθυστερήσεις καλύτερα να έχετε διαβατήριο.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Προσοχή, αν η ταυτότητα είναι φθαρμένη μπορεί να έχετε θέμα στον έλεγχο. Για να αποφύγετε καθυστερήσεις καλύτερα να έχετε διαβατήριο.
Το διαβατήριο πάντα βολεύει περισσότερο.Και περνάς γρήγορα από τα ηλεκτρονικά μηχανήματα χωρίς να περιμένεις στις ουρές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.428
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom