Ηνωμένο Βασίλειο Ταυτότητα/Διαβατήριο στη Μ. Βρετανία...

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλησπέρα σας,

υπάρχει κάποιος που να ταξίδεψε πρόσφατα Δεκέμβριο Ιανουάριο Λονδίνο και να μπήκε μόνο με ταυτότητα?
Εχω ταξίδι αύριο και μου έβαλε ένας φίλος την ανησυχία ότι δεν γίνεται πλέον και δεν έχω διαβατήριο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Ψηλε μια χαρά όλα με τις ταυτότητες.
 

kristy

Member
Μηνύματα
70
Likes
19
Θα σταματησει καποια στιγμη η εισοδος με ταυτοτητα? Κι εγω ταξιδευω στις 24 και ειμαστε ολοι με ταυτοτητα μονο!!! Παω να βγαλω διαβατηριο για τα επομενα ταξιδια να εχω το κεφαλι μου ησυχο!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Το Ηνωμένο Βασίλειο εξακολουθεί και παραμένει μέλος της Ε.Ε., οπότε έχετε δικαίωμα εισόδου με ταυτότητες, κι αυτό δεν πρόκειται να αλλάξει τουλάχιστον για τα επόμενα δύο χρόνια, μέχρις ώτου βγει επισήμως από την Ένωση και ακολουθήσει τη δική του πολιτική για τα διαπιστευτήρια εισόδου στη χώρα.
Μην ακούτε ότι ράδιο αρβύλα κυκλοφορεί.
 

JChris

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Έκλεισα εισιτήρια για Λονδίνο με EasyJet και Ryanair για αρχές Απριλίου και θα ήθελα να μάθω αν επαρκεί η ταυτότητα ή αν είναι απαραίτητο το διαβατήριο. Έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα να μου πει με σιγουριά; Δεν έχω διαβατήριο και αν είναι απαραίτητο θα πρέπει να βιαστω.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
με την ταυτότητα είσαι μία χαρά
 
Last edited by a moderator:

mariapt

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γειά σας και από εμένα, έχω κλείσει ταξίδι Λονδίνο και εγώ για 27 μαρτίου με ryanair και επιστροφή με norwegian. Έχω χειρόγραφη με λατινικούς χαραχτήρες ταυτότητα που έχει εκδοθεί το 2005. Έχω ξανά ταξιδέψει σε αρκετές ευρωπαικές χώρες με αυτήν χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Αλλά με το Λονδίνο διαβάζοντας διάφορα και πετώντας πρώτη φορά με τη norwegian μία ανησυχία την έχω. Και περισσότερο επειδή είναι χειρόγραφη!! Σίγουρα ρε παιδιά δεν θα υπάρξει κάποιο θέμα??
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Γειά σας και από εμένα, έχω κλείσει ταξίδι Λονδίνο και εγώ για 27 μαρτίου με ryanair και επιστροφή με norwegian. Έχω χειρόγραφη με λατινικούς χαραχτήρες ταυτότητα που έχει εκδοθεί το 2005. Έχω ξανά ταξιδέψει σε αρκετές ευρωπαικές χώρες με αυτήν χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Αλλά με το Λονδίνο διαβάζοντας διάφορα και πετώντας πρώτη φορά με τη norwegian μία ανησυχία την έχω. Και περισσότερο επειδή είναι χειρόγραφη!! Σίγουρα ρε παιδιά δεν θα υπάρξει κάποιο θέμα??
Αν πας σημερα οριακα προλλαβαινεις να βγαλεις καινουρια...μην παραδωσεις την παλια για να την εχεις σε περιπτωση που δεν παρεις την καινουρια..πες οτι την εχασες κ οτι ταξιδευεις μεθαυριο κ δεν την βρισκεις..πολυ συνηθισμενο φαινομενο....τσεκιν στην ραιαν κανεις και την προηγουμενη της πτησης μην σε αγχωνει αυτο θα δωσεις την νεα ταυτοτητα....αν τωρα δεν προλλαβεις να την παρεις...μαλλον θα ταλαιπωρηθεις στο αεροδρομιο να σε στειλουν πισω δεν νομιζω...τη πρωτη φορα πριν χρονια ειχα ταξιδεψει με χειρογραφη εκει κ τοτε την κοιτουσαν ωρα..
ισως γραψει κ καποιος με ιδια προσφατη εμειρια
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Έκλεισα εισιτήρια για Λονδίνο με EasyJet και Ryanair για αρχές Απριλίου και θα ήθελα να μάθω αν επαρκεί η ταυτότητα ή αν είναι απαραίτητο το διαβατήριο. Έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα να μου πει με σιγουριά; Δεν έχω διαβατήριο και αν είναι απαραίτητο θα πρέπει να βιαστω.
Με την ταυτοτητα εισαι οκ
 

katerina80

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Σε λιγες μερες και συγκεκριμενα τελος Απριλιου παω Λονδινο ,ξερετε αν μπορω να ταξιδεψω με την καινουργια ταυτοτητα αντι διαβατηριου???ειχα ρωτησει και παλιοτερα και ισχυε απλα λεω τωρα με το επερχομενο Brexit αν εχει αλλαξει κατι ???

Να βαλω μια υποσημειωση οτι η ταυτοτητα εκδοθηκε το 2016 ειναι δηλαδη απο τις καινουργιες .
 
Last edited by a moderator:

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Με την ταυτοτητα εισαι οκ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.696
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom