Ταϊλάνδη Ταϊλάνδη! με ατελείωτους λογαριασμούς

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Διαβάζοντας το σημερινό κομμάτι θυμήθηκα την ιστορία της dim kyr, αν και δεν τη φτάνεις με τίποτα σε γκαντεμιά! :eek: :p
Έλα, τουλάχιστον ο καιρός έφτιαξε και ακολουθεί εκδρομούλα στο Hong- εγώ είχα πάει στα 4 νησιά, οπότε περιμένω τις εντυπώσεις σου!
Ευτυχώς είχα πάει Πι-πι στο πρώτο μου ταξίδι στην Τάι από το Πουκέτ. Ενώ από το Κράμπι δεν πήγα ούτε εγώ λόγω κοσμοσυρροής και ήταν και λόου σίζον, όποτε φαντάζομαι τι θα γινόταν την κινέζικη πρωτοχρονιά!
Εμένα το Κράμπι και η Ao Nang συγκεκριμένα δε με εντυπωσίασε όσο περίμενα, αλλά οι εκδρομές από κει στα γύρω μέρη και νησιά ήταν καλές.
Βίντεο από προσγείωση στο Surat thani και οδήγηση στο Κράμπι..σου θυμίζουν τίποτα?
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
ggonholidays, η ιστορία σου εκτός του ανήκει στην κατηγορία που μου αρέσει (φρέσκια, με χιούμορ, απαλλαγμένη απο κλισέ κλπ) αποτελεί για εμένα και ενα είδος κάθαρσης ή για να το πούμε πιό ωμά "χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλοι που τράβηξαν του λιναριού τα πάθη, και δεν είμαστε οι μόνοι". Οκ.. το παραδέχομαι... δεν είναι και τόσο ευγενικό και ηθικό αυτό που λέω, αλλά ξέρεις τι είναι να γνωρίζεις ότι δεν είσαι η μόνη γκαντεμόσαυρα πάνω στην γη? Παίρνεις κουράγιο, όπως και να το δεις..
Συνέχισε ... σε ακολουθώ κατά πόδας.
υγ Γνωρίζω καλό δικηγόρο ειδικευμένο στα διαζύγια, αν θέλεις σου στέλνω τηλέφωνο. Αν συνεχίσεις έτσι θα σου χρειαστεί.
:icon_redface::icon_redface::icon_redface: Αγαπητή dim kyr ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!! Νοιώθω ιδιαίτερα κολακευμένη γιατί είμαι μεγάλη φαν :haha: Έχω διαβάσει όλες τις ιστορίες σου και σε ευχαριστώ για τις ώρες γέλιου που μου χάρισες!!! (Πότε θα έχουμε συνέχεια από Κίνα;;;) Πραγματικά σε νοιώθω και έκανα πολλές φορές τη σκέψη ''υπάρχουν κι άλλοι τελικά'' ή '' αυτό άνετα θα μπορούσε να συμβεί και σε μένα'' και παίρνω κουράγιο και αλλά και παρηγοριά όταν διαπιστώνω ότι υπάρχουν και χειτότερα :haha::haha::haha: γιατί χωρίς παρεξήγηση αγαπητή μου ο Mπαμπινιότης δίπλα από το γκαντέμης έπρεπε να γράψει dim kyr:haha:

Το τηλ του δικηγόρου να το έχεις πρόχειρο. Έχει δηλώσει ήδη ότι από τότε που ταξιδεύει μαζί μου του συμβαίνει η μια γκαντεμιά πάνω στην άλλη. Τα πρώτα χρόνια ξεκινήσαμε με χαμένες αποσκευές και μεγάλες καθυστερήσεις μέχρι που φτάσαμε να καταρρέουν κτίρια όταν περνάμε από κάτω.:D
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Διαβάζοντας το σημερινό κομμάτι θυμήθηκα την ιστορία της dim kyr, αν και δεν τη φτάνεις με τίποτα σε γκαντεμιά! :eek: :p
Έλα, τουλάχιστον ο καιρός έφτιαξε και ακολουθεί εκδρομούλα στο Hong- εγώ είχα πάει στα 4 νησιά, οπότε περιμένω τις εντυπώσεις σου!
Ευτυχώς είχα πάει Πι-πι στο πρώτο μου ταξίδι στην Τάι από το Πουκέτ. Ενώ από το Κράμπι δεν πήγα ούτε εγώ λόγω κοσμοσυρροής και ήταν και λόου σίζον, όποτε φαντάζομαι τι θα γινόταν την κινέζικη πρωτοχρονιά!
Εμένα το Κράμπι και η Ao Nang συγκεκριμένα δε με εντυπωσίασε όσο περίμενα, αλλά οι εκδρομές από κει στα γύρω μέρη και νησιά ήταν καλές.
Βίντεο από προσγείωση στο Surat thani και οδήγηση στο Κράμπι..σου θυμίζουν τίποτα?
:haha: Ευτυχώς αγαπητή μου go2dbeach έχεις απόλυτο δίκιο. Η συγκεκριμένη κυρία είναι εκτώς συναγωνισμού και ελπίζω να παραμείνει:haha::haha::haha: κάνω τρείς φορές το σταυρό μου και κουνιέμαι και απ την θέση μου.(χωρίς καμία παρεξήγηση καλή μου dim kyr) :haha::haha::haha:

Οπως το λές!!! Τυχεροί μεσα στην ατυχία μας η ταλαιπορία με το καιρό τελείωσε στο Κο Σαμούι!!! Και αποζημιωθήκαμε και με το παραπανω στη συνέχεια!!! (πιο μετά έρχετε η κάθαρση... μακρυά από την Αο Νang;)) Κρίμα για τα Πι Πι αλλά όπως λες και σύ θα ύπαρξει και επόμενη φορά!!! :)

Το βίντεο προς το παρόν δεν μπορώ να το δω αλλά μπορεί να φταίει ο υπολογιστής μου. Θα δοκιμάσω και από αλλού. Η διαδρομή μου άρεσε πολύ. Την έκανα ολόκληρη στη συνέχεια μετ εμποδίων!!!
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
go2dbeach καταπληκτικό το βιντεάκι!!! Μου θύμισε το δέος που ένοιωσα όταν πρωτοαντίκρισα τους πελώριους βράχους λίγο πριν την Αο Νανγκ!!!

Η Αο Νανγκ ούτε εμένα με ενθουσίασε αλλά είναι όντως ένα καλό σημείο εκκίνησης για εκδρομές στη γύρω περιοχή.Παρόλο που είναι πολύ τουριστική και δεν έχει τίποτα το γραφικό, παραμένει μια ήρεμη περιοχή. Έχει πολλές επιλογές για φαγητό και ποτό με αγαπημένο μου αυτό το υπαίθριο μπαρ. Στηνόταν κάθε βράδυ πάνω στο πεζοδρόμιο. Βασικά ήταν ένα ντουλάπι με τα ποτά πάνω στο πεζοδρόμιο και καρέκλες δεξιά και αριστερά κατά μήκος του πεζοδρομίου!!! Γινόταν μια πολύ παρεϊστικη κατάσταση με ανθρώπους όλων των ηλικιών!
2246-1370930490-4c3291499cb3d4fad77f831bf1ade0f9.jpg
 
Last edited by a moderator:

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Είσαι τόσο μα τόσο απολαυστική!!!Πάντως έχεις γρήγορα αντανακλαστικά.Εγώ μπορεί να έμενα στο Κο Σαμούι και δυο μέρες γκρινιάζοντας μέχρι να αποφασίσω.Και τελικά μπορεί να την πάθεις ακόμη και τις θεωρητικά καλές εποχές ενός προορισμού.Εγώ είχα πάει Ιούλιο στο Κο Σαμούι κι ενώ όλοι οι φίλοι με απέτρεπαν λόγω μουσώνων δεν βίωσα παρα μια 10λεπτη βροχή στις 10 μέρες παραμονής.Περιμένω τη συνέχεια που είμαι σίγουρη ότι θα είναι διασκεδαστική όπως όλη σου η περιγραφή!!!
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Είσαι τόσο μα τόσο απολαυστική!!!Πάντως έχεις γρήγορα αντανακλαστικά.Εγώ μπορεί να έμενα στο Κο Σαμούι και δυο μέρες γκρινιάζοντας μέχρι να αποφασίσω.Και τελικά μπορεί να την πάθεις ακόμη και τις θεωρητικά καλές εποχές ενός προορισμού.Εγώ είχα πάει Ιούλιο στο Κο Σαμούι κι ενώ όλοι οι φίλοι με απέτρεπαν λόγω μουσώνων δεν βίωσα παρα μια 10λεπτη βροχή στις 10 μέρες παραμονής.Περιμένω τη συνέχεια που είμαι σίγουρη ότι θα είναι διασκεδαστική όπως όλη σου η περιγραφή!!!
Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ Villi για τα καλά σου λόγια:icon_redface::icon_redface::icon_redface: Δεν μας έπαιρνε καθόλου να περιμένουμε!!! Οι προβλέψεις ήταν απελπιστικές. Μην νομίζεις, ο σύζυγος ευτυχώς δεν μου άφησε και πολλά περιθώρια να το σκεφτώ αλλιώς και έγω θα έκανα μέρες να αποφασίσω!!! Πραγματικά ήταν πολύ απρόβλεπτος ο καιρός για την εποχη!!!. Δεν πειράζει. Είμαι από αυτούς που πιστεύω ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο(πέρα από το να μου σπάνε τα νευρα:bounce: ) και στη συνέχεια πήραμε την ανταμοιβή!
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Το πρωινό του ξενοδοχείου που περιλαμβανόταν στη τιμή ήταν αναπάντεχα καλό με αρκετή ποικιλία αλλά ήμουν πολύ προσεκτική με τις επιλογές μου γιατί ήμουν πολύ ανήσυχη για τη εξέλιξη της μέρας και για το αν τελικά το πρωινό μου θα κατέληγε στα ψαράκια. Από το προηγούμενο βράδυ είχα αρχίσει να παίρνω τα χαπάκια για τη ναυτία ξέροντας ότι σήμερα θα ανέβω σε βάρκα και συνέχισα να τα παίρνω πρωί βράδυ για τις επόμενες 4-5 μέρες. Το ότι είχαν δουλέψει στη διαδρομή Surat Thani – Ko Samui με έκαναν ιδιαίτερα αισιόδοξη.

Μας παρέλαβαν στις 8.30 και μας φόρτωσαν μαζί με καμιά εικοσαριά άλλους οι μισοί από τους οποίους ήταν κινέζοι, στη καρότσα ενός φορτηγού. Είχαμε διαλέξει να κάνουμε την εκδρομή με longtailboat(υπήρχε και η επιλογή του ταχύπλοου αλλά το βρήκαμε ξενέρωτο).O τόπος αναχώρησης των ιδιαίτερων αυτών πλεούμενων ήταν το δυτικό άκρο της παραλίας. Περιμέναμε για μερικά λεπτά για να μαζευτούν όλοι οι συμμετέχοντες και επιβιβαστήκαμε στη βάρκα. Για καλή μας τύχη (φαίνεται οι άλλοι ήταν ακόμα πιο άσχετοι), μπήκαμε πρώτοι στη βάρκα.

- Αυτό το πράγμα πρέπει να κάνει φοβερό θόρυβο. Όλοι τα χαρακτήριζαν θορυβώδη πλεούμενα. Κάτσε μπροστά μπροστά γιατί θα μας πάρει το κεφάλι..
- Μας έσωσε τελικά αυτό το travelstories. Άξια η μελέτη σου!

Κάτσαμε πρώτοι πρώτοι και στο βάθος της βάρκας έκατσαν όλοι οι κινέζοι και ένα ζευγάρι αγέλαστων γάλλων. Ειδικά αυτή η γαλλίδα στο στομάχι μου έκατσε! Δεν φτάνει που ήταν πανέμορφη, ήταν και ψηλή. Η πρώτη κίνηση των κινέζων ήταν να φορέσουν όλοι τα σωσίβια τους ενώ όλοι οι δυτικοί έμειναν απορημένοι. - Βρε λές να ξέρουν κάτι παραπάνω οι κινέζοι; Κάτσε να το πάρω παραμάσχαλα…

3 λεπτά αργότερα η γαλλίδα είχε δέσει το παρεό της γύρω από τα αφτιά της και ταυτόχρονα τα έκλεινε με τα δάκτυλά της. Καθόλου κομψό πρέπει να πώ λαμβάνοντας υπόψη το αιθέριο της παρουσίας της. Ας διάβαζε και αυτή Travelstories. :bounce:
Από την άλλη οι κινέζοι δεν έδειχναν να ενοχλούνται καθόλου και απολάμβαναν απροβλημάτιστοι την διαδρομή.

Βγαίνει η βαρκούλα του ψαρά λοιπόν από το περιγιάλι και βρίσκει ένα δάσος από πελώριους βράχους που έμοιαζαν να επιπλέουν στη θάλασσα. Το τοπίο ήταν μοναδικό και πολύ ιδιαίτερο!!!

2615-1371632747-6d640e18e47a2f2c60db9e42650e521c.jpg


2610-1371632728-36ea0b011482a5d620b6c6c3af2d99a7.jpg


Μετά από μια σύντομη διαδρομή κάνουμε τη πρώτη στάση της μέρας στο Daeng Island. Η βάρκα σταμάτησε δίπλα από το νησί που ουσιαστικά ήταν ένας πελώριος βράχος με μαγκρόβια βλάστηση. Πεδιλάκια, μασκούλα και επιτέλους θα έπεφτα στο νερό όταν μια κινεζούλα που ταξίδευε με τη φίλη της μας πλησιάζει και μας ρωτάει πώς χρησιμοποιείται η μάσκα!!! Μετά από μερικά δευτερόλεπτα που μου πήρε για να καταλάβω ότι όντως η κοπέλα δεν ήξερε να την χρησιμοποιήσει και δεν μου έκανε πλάκα, της εξήγησα με ύφος διδάκτορα μηχανικής, αυτόν τον περίπλοκο μηχανισμό και την είδα ενθουσιασμένη με την ιδέα. Μπλούμ στο νερό λοιπόν και … απογοήτευση! Η ορατότητα χάλια και ο αριθμός των ψαριών περιορισμένος. -Ωχ! Τι συμβαίνει; Γιατί πνίγομαι; Έχει κοπεί το λαστιχάκι που κρατάει όρθιο τον αναπνευστήρα! Φτουουου

Η βουτιά μου τελειώνει άδοξα. Μετά από μερικά λεπτά γυρνάνε όλοι στη βάρκα απογοητευμένοι και ο συνοδός υπόσχεται ότι τα καλύτερα έρχονται αλλά πως; Χωρίς μάσκα; Να πάρω από αυτές που πρόσφερε το γραφείο ούτε λόγος. Σιχαίνομαι αφάνταστα. Ευτυχώς το πρόβλημα λύνεται σύντομα αφού ο πολυμήχανος σύζυγος που δεν θα άντεχε τη γκρίνια, κατάφερε να στερεώσει όπως όπως τον αναπνευστήρα. Το μάτι μου έπεσε στην στεγνή κινέζα. Μου εξήγησε απογοητευμένη ότι φοβήθηκε γιατί δεν ξέρει να κολυμπάει και τα νερά ήταν βαθειά.

Επόμενηστάση Lading Island αλλιώς Paradise. Μας άφησαν σε μια υπέροχη μικρή παραλία με λευκή άμμο και πυκνή βλάστηση που σχηματιζόταν ανάμεσα σε δυο τεράστιους βράχους. Μπλούμ στο νερό και … ναι!!! Εδώ είμαστε! Διαυγή νερά και πολλά πολλά ψαράκια. Για τη θερμοκρασία του νερού τι να πω … ήμουν ευτυχισμένη!!!
2609-1371632723-650527dcef992c389dbbf15650eaf1de.jpg


2608-1371632705-1e8658b9fc4ece04c9ff43e91362df5f.jpg


2590-1371632645-89a225ef089018f45bcdda0e0021283e.jpg


Χάρηκα πολύ όταν σε κάποια στιγμή, από τις λίγες που σήκωσα το κεφάλι μου από τον βυθό, πέτυχα την κινεζούλα, όρθια, φορώντας το σωσίβιο και τη μάσκα της, να έχει το κεφάλι μέσα στο νερό !!!

2601-1371632678-5bee36ef026ab1ac6557365659802965.jpg


2596-1371632664-28651291e2c90954e9e05445ca2c67ef.jpg


2595-1371632662-cc2ed708f6189b83ab7f0d0f89d01571.jpg


Επόμενη στάση στο Hong Island.Μια εξίσου πανέμορφη παραλία, αρκετά μεγαλύτερη από την άλλη. Λευκή .άμμος και πολύ πράσινο. Αυτές λοιπόν είναι οι παραλίες της Ταϊλάνδης!!! Πήραμε το μεσημεριανό μας, πικάντικο και νόστιμο και αράξαμε στη παραλία για περισσότερο από μια ώρα. Μπλουμ ξανά στο νερό και :sub::sub::sub:

2600-1371632675-50dcfd36250f3201b747c9bace7a6be6.jpg



2594-1371632658-d2903b14ad0896aef6f72ff71e2dda98.jpg


2600-1371632675-50dcfd36250f3201b747c9bace7a6be6.jpg


2607-1371632698-6c9b9f3b109af8b0d9b830adbcd944a1.jpg


Τελευταία στάση πριν την επιστροφή στη λίμνη του HongIsland που μόλις είχε αρχίσει να γεμίζει με νερό. Το σκηνικό μοναδικό, σαν να βρισκόμασταν σε άλλο πλανήτη. Ήμασταν οι πρώτου που φτάσαμε στη λίμνη και είχαμε τη τύχη να απολαύσουμε το σκηνικό. Ο πάτος της λίμνης ήταν διάσπαρτος με αστερίες όλων των μεγεθών. Ένας πιτσιρικάς είχε γεμίσει την αγκαλιά του με αστερίες και τους μοίραζε στους τουρίστες. Με ανακούφιση διαπίστωσα ότι όλοι τους έβαζαν πάλι πίσω στο νερό.

2612-1371632735-771f21370e55afb6da5af6e5886cce4e.jpg


2611-1371632731-a955a042b3fac0d2941ac79d60d0c4ee.jpg


Επιβιβαστήκαμε ξανά στις βάρκες και πήραμε το δρόμο της επιστροφής που διήρκησε περίπου μια ώρα. Το δάκτυλο της γαλλίδας είχε φτάσει 5 εκατοστά μέσα στο αφτί της και γι αυτό προσφερθήκαμε να αλλάξουμε θέσεις. Καλά περάσαμε εμείς όλη τη μέρα. Η κοπέλα μόνο που δεν μας φίλησε τα χέρια. Φτάνοντας στην Αο Nangμας πλησίασε λαλέστατη, εγκάρδια και χαμογελαστή και μας ευχαριστούσε ξανά και ξανά. Βρε, κοίτα τι μπορεί να κάνει μια καλή πράξη!!! – Έλληνες είστε ε; Μόνο έλληνας θα το έκανε αυτό…. Βρε, κοίτα που κάποιοι μας έχουν ακόμα σε υπόληψη!

Γεμάτοι ενθουσιασμό για την υπέροχη μέρα που είχαμε, πάμε κατευθείαν στο ταξιδιωτικό γραφείο για να οργανώσουμε την επόμενη μέρα. Ξανά το δίλημμα ποιά εκδρομή να διαλέξουμε. Εμένα με είχε κεντρίσει και η εκδρομή στο εσωτερικό του Κράμπι γιατί μου αρέσουν οι ιδιαίτερες δημιουργίες της φύσης και τα περίεργα γεωφυσικά φαινόμενα αλλά ο σύζυγος που αρνιόταν να βγάλει τη μάσκα από το κεφάλι, ήθελε μόνο βουτιές και ψαράκια. Εύκολος συμβιβασμός, αφού και εγώ λατρεύω το σνορκέλιγκ και δείγμα του βυθού που είχαμε σήμερα μας ενθουσίασε.

- Τότε να μην πάτε ούτε στην εκδρομή για το Jame’sBondIsland. Είναι μόνο αξιοθέατα χωρίς κολύμπι.
- Χωρίς κολύμπι;;;;;:eek-77::eek-77::eek-77:
- Όχι. Εκτός απροόπτου το μαγιό σας δεν βρέχετε.

Χι λοιπόν και Jame’sBondIsland. Άρα πάμε στα 4 Νησιά!!!

Ωχ! Χι το ένα, χι το άλλο τι μας μένει; Κάψαμε τα Πι Πι, κάψαμε και emeraldpool, πάει και το Jame’s Bond Island. Από μεθαύριο;

- Από πού είστε;
- Cyprus
- I know… Πολύ κρύο στη χώρα σας;;;; Μπρρρρ!
- Όχι καλή μου κοπέλα. Είμαστε στη μεσόγειο.

Τελικά μας είχε μπερδέψει με τη Σιβηρία. Όταν της εξηγήσαμε δεν μπορούσε να σταματήσει να γελάει με την γκάφα της. Προσπαθήσαμε μάλιστα να της δείξουμε πάνω σε ένα παγκόσμιο χάρτη που βρίσκεται ακριβώς αλλά διαπιστώσαμε ότι δεν υπήρχε καν η κουκκίδα. Όταν μπήκε ο μέσα ο σύζυγός της, τον ρώτησε απορημένη αν γνώριζε αυτή την άγνωστη χώρα. Ο ίδιος ήξερε που βρίσκεται το νησί – HalfTurkish, halfGreek. Ο σύζυγος λοιπόν, ανέλαβε καθήκοντα λειτουργού του υπουργείου εξωτερικών (θα έπρεπα να μας σπονσάρουν το ταξίδι με τη δουλειά που κάναμε) και εξηγούσε την πολιτική κατάσταση στη χώρα, την ώρα που εγώ επεξεργαζόμουν το χάρτη της Ταϊλάνδης που ήταν αναρτημένος στο τοίχο.
«KoLanda» δεν κακο… «KoKradan; Ko Muk; KoBu Bu;» Ωχ! Κι άλλο δίλημμα! Πηγαίνοντας νότια όμως απομακρυνόμαστε από το SuratThaniπου θα παίρναμε αναγκάστηκα το αεροπλάνο για επιστροφή στη Μπανγκόκ. Αν πάμε πιο πάνω… Μέχρι που τα αετίσιο μάτι μου πέφτει πάνω στη KhaoLak.

- KHAO LAK!!! KHAOLAK!!!!! :clap:
- Khao Lak very nice!!!:clap:
- Από κει δεν πάμε στα Similan;;;;;;:clap:
- Ναι! Καταπληκτικά τα Similan και τα Surin. Εκεί να πάτε!!! 4 ώρες με το γρήγορο minibus.
- Και θα μπορούμε να πάμε SuratThani μετά;
- Yes!!!. Είναι και πιο κοντά από δω. Θα πάτε πιο εύκολα!!!
- Θα μου πείτε και μένα τι είναι η Khao Lak και τα Similan;:rolleyes-80: (Λέει ο σύζυγος που δεν μπορούσε ακόμα να συμμεριστεί τον ενθουσιασμό μας.)

Αφού η κοπέλα έδωσε μια σύντομη περιγραφή για τα Similan και Surin κλείνοντας με τη φράση «ίσως το καλύτερο μέρος της Ταϊλάνδης για σνορκελιγκ και καταδύσεις» ο σύζυγος δεν χρειάστηκε τίποτα άλλο για να πεισθεί.

- Και γιατί δεν το είχαμε στο πρόγραμμα μέχρι τώρα;
- Προσπάθησα χριστιανέ μου αλλά δεν χώραγε. Ξεχνάς που θα έπρεπε να είμαστε τώρα; Έβαλα το Κο Ταο η γυναίκα (Ax... το Ταο:klaps: )…Βρε λες; …Το ‘’τιμήσαμε’’ που το ‘’τιμήσαμε’’ το πρόγραμμα να το ‘’τιμήσουμε’’ εντελώς να τελειώνουμε; Πάμε αύριο 4 νησιά και από μεθαύριο την κάνουμε προς τα κει…
- Μέσα. Αλλά να δούμε πρώτα τον καιρό μην πάθουμε κανένα χουνέρι.

Κλείνουμε την εκδρομή για την επομένη και βουρ στο ξενοδοχείο για έλεγχο του καιρού. Πιο καλές προβλέψεις δεν θα μπορούσαμε να βρίσκαμε. Από περιέργεια κοιτάξαμε και τις προβλέψεις για Σαμουι και Πανγκαν. Ο καιρός παρέμενε ο ίδιος όπως τον είχαμε αφήσει αλλά 3-4 μέρες μετά έδειχνε να έχει βελτίωση.

- Βρε, λες να γυρίσουμε για τις 3 τελευταίες μέρες στο Πανγκαν που το έχουμε και πληρωμένο και το έχουμε και απωθημένο; Βλέπουμε…

Το βραδάκι πήγαμε για ψαροκατάνυξη σε ένα από τα παραλιακά εστιατόρια της AoNang. Γαρίδες, καραβίδες, κάβουρες με πικάντικες σαλτσούλες ή μη... απλά υπέροχα! Βολτούλα στην AoNangκαι το Σαμούι και η λαχτάρα που πέρασα απείχε χρόνια μακριά.

Ακολουθεί φωτορεπορταζ( περιορισμένο ) από τα 4 Νησιά!!!
 
Last edited by a moderator:

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Πολύ όμορφες οι περιγραφές και οι φωτογραφίες σου. :) Χίλια μπράβο!
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Πραγματικά τη χαίρομαι την ιστορία!!! Τόσο μα τόσο ευχάριστη!!! Υπέροχες και οι φωτογραφίες σας... Μου φαίνεται έχει αρχίσει η τύχη να σας χαμογελάει :D :cool: !!! Για να δούμε...
Μη μας το αργήσεις το επόμενο κεφάλαιο :clap:!
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ξεκίνησα να διαβάζω την ιστορία σου από την αρχή και δεν ήθελα να τελειώσει...Μου αρέσει πολύ ο τρόπος γραφής σου και λατρεύω τα διαλογικά μέρη :p . Περιμένω με αγωνία τη συνέχεια.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Τελειες φωτογραφιες, θαυμασια τοπια και πολυ χαρακτηριστικες περιγραφες μπραβο σου
:clap: :clap: :clap:
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Πολύ όμορφη η ιστορία σας! Σκέτη περιπέτεια! Άγιος άνθρωπος ο σύζυγος σας! χαχαχαχα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom