Ταϊλάνδη Ταϋλάνδη -Φεβρουάριος

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Και μια ειδηση του τυπου....
το αφεντικο τρελλαθηκε.....
και τα μυαλα στα καγκελα,κλπ
Welcome to AirAsia.com...now everyone can fly...

Τσαμπα λεμε:shock::shock:

Ωπα κατι εγινε δεν βγαινει με το λινκ που εδωσα τωρα,ενω πριν
Ελεγε για 100000 θεσεις δωρεαν για BKK
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Thanks, θα προσπαθήσω να ξεαγχωθώ..:D Έχει ταξιδέψει κανείς με την Air Asia??
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
GTS εμεις εδω βοηθαμε τους αλλους να δραπετευσουν στον παραδεισο.....
μεχρι να ξαναερθει και η δικη μας σειρα.......:airplane:
Η δικια μου παντως αργει.:(

το βλεπουμε και ευχαριστουμε θερμα :)

και επειδη εισαστε καλα παιδια να δειτε τι γρηγορα θα περασει ο καιρος για το επομενο ταξιδι.

Αληθεια ειδατε οτι η airasia εβαλε πτηση Βκκ- Μπαλι παμφθηνα ;;:clap:
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Τελικά λέω για Ao Nang και τα γύρω νησάκια και Μπανγκόκ στο τέλος. Το ζήτημα που προκύπτει τώρα είναι ότι σκόπευα να φύγω αυθημερόν, η Qatar φτάνει 7.20 το πρωι και η Air Asia έχει 10.40, αλλά ακούω διάφορα για τελωνεία κλπ και φοβάμαι μήπως δεν προλάβω.. Στο μεταξύ πολλά ξενοδοχεία στο Ao Nang και στο Railey δεν έχουν δωμάτια ή έχουν μόνο το πολύ ακριβά και με προβληματίζει το αν θα πρέπει να κλείσω τελικά από τώρα.. Είναι και η πρώτη μου φορά Ταυλάνδη και έχω μπερδευτεί..
Ao Nang; Γιατί; Προσωπικά δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου. Το συγκεκριμένο μέρος, όχι η περιοχή γενικά. Είναι πάρα πολύ τουριστικό: ξενοδοχεία, εστιατόρια (για τουρίστες), μαγαζιά με souvenirs και δεν συμμαζεύεται! Η γύρω περιοχές όμως και η RayLay/Ton Sai είναι απίστευτα!
Ξενοδοχεία και guesthouses υπάρχουν άπειρα. Όταν είχα πάει εγώ ήταν low season και με παρακάλαγαν να μείνω στα δωμάτια τους. Φεβρουάριο ίσως να είναι λιγάκι πρόβλημα αλλά σίγουρα κάτι θα βρεθεί, μην ψάχνεις να κλείσεις από εδώ.
Στη διπλανή παραλία NopPharat Thara το νερό τραβιέται τόσο πολύ μέσα στη θάλασσα στην παλίρροια που όμοιο του δεν έχω ξαναδεί. Μιλάμε για 100άδες μέτρα!
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Ao Nang; Γιατί; Προσωπικά δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου. Το συγκεκριμένο μέρος, όχι η περιοχή γενικά. Είναι πάρα πολύ τουριστικό: ξενοδοχεία, εστιατόρια (για τουρίστες), μαγαζιά με souvenirs και δεν συμμαζεύεται! Η γύρω περιοχές όμως και η RayLay/Ton Sai είναι απίστευτα!
Ξενοδοχεία και guesthouses υπάρχουν άπειρα. Όταν είχα πάει εγώ ήταν low season και με παρακάλαγαν να μείνω στα δωμάτια τους. Φεβρουάριο ίσως να είναι λιγάκι πρόβλημα αλλά σίγουρα κάτι θα βρεθεί, μην ψάχνεις να κλείσεις από εδώ.
Στη διπλανή παραλία NopPharat Thara το νερό τραβιέται τόσο πολύ μέσα στη θάλασσα στην παλίρροια που όμοιο του δεν έχω ξαναδεί. Μιλάμε για 100άδες μέτρα!


Ήμουν μεταξύ Ao Nang και Railey και τελικά είπαμε το πρώτο για μεγαλύτερη άνεση στις μετακινήσεις για εκδρομές στα γύρω νησάκια. Στο Railey τα μόνα ξενοδοχεία που είχαν διαθεσιμότητα μέσω Sawadee τουλάχιστον ήταν στην άλλη πλευρά. Διαφορετικά το ξέρω ότι σαν παραλία είναι χίλιες φορές καλύτερη.. Έχεις δωμάτια υπόψιν σου??
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Πληροφορίες για Ao Nang και για δωμάτια εκεί.
Πληροφορίες για Railey (και Ton Sai) και για δωμάτια εκεί.


Όλα τα παραπάνω μέρη είναι τελείως τουριστικά και είσαι τελείως αποκομμένος από την Ταϊλανδέζικη ζωή και κουλτούρα το οποίο για μένα είναι το μεγαλύτερο μείον, ειδικά αν πηγαίνεις για πρώτη (ή 3η ή 5η :) ) φορά στη χώρα! Η Ao Nang είναι πιο πολύ για αυτούς που πάνε με πακέτα και γπρουπ και είναι μεγαλύτερης ηλικίας, ενώ Ton Sai (ειδικά) και Railay είναι για πιο νέους και περιπετειώδεις (όχι πάντα).


Για δωμάτια, δεν θυμάμαι τα ονόματα από τα guesthouses που έμεινα εγώ και δεν έχω εδώ τις σημειώσεις μου για να ανατρέξω αλλά δεν έχει σημασία.
Στην Ao Nang έμεινα όχι πάνω στη θάλασσα αλλά στο δρόμο που πάει προς ενδοχώρα (πάνω από εκεί που φεύγουν οι βάρκες). Είχα ένα δωμάτιο στον 3-4ο όροφο με τρομερή θέα και πλήρωνα γύρω στα 250b αλλά φυσικά ήταν low season και τα δίναν όσο όσο. Πάντως υπάρχουν άπειρα ξενοδοχεία και guesthouses.
Στη Ton Sai πάλι είχα δικό μου bungalow και πλήρωνα 150b. Όλα σχεδόν τα guesthouses στην Ton Sai και πιθανότατα και στην ανατολική Railay έχουν ρεύμα μόνο για 3 ώρες το απόγευμα. Τα πιο ακριβά (δυτική Railay) ίσως να έχουν όλη μέρα. Και εδώ υπάρχουν πάρα πολλά guesthouses και ξενοδοχεία. Διάβασε στο παραπάνω site για τα χαρακτηριστικά τις κάθε παραλίας (Ao Nang, NopPhra Trata, Ton Sai, West Railay, Phra Nang, East Railay) και για τα ύφος και τα καταλύματα της κάθε μιας και μετά αποφασίστε τι σας ταιριάζει περισσότερο!
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
an vris kanena praktorio me f8inotero eisitirio gia Bang.. mas to les plz :) ;)

lew na tin kano gia samou telos noemvriou gia kana mina :D
Η Qatar εχει με 447 και η Emirates με 423!Μια χαρα τσεκαρε τα ειναι προσφορες!

P.S.:Ουπς με προλαβαν :)
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Έκανα ένα search στο site της qatar για ημερομηνίες 9 εως 17 νοεμβρίου και η τιμή βγαίνει στα 447 ευρώ! Αυτή είναι ευκαιρία, αν και βλέπω ότι έχει πάρα πολλές ημερομηνίες με 447!!
 

feygatos39

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Cuba
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
σιγουρα θα σε βοηθουσε πολυ ενας ταξιδιωτικος οδηγος...παντως οπου και να πας ειναι ΤΕΛΕΙΑ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom