Ταϊλάνδη Ταϋλάνδη σε 10 μέρες? Τρέχουμε τώρα...

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
H χειρότερη τρομοκρατία είναι το φάσμα της ανεργίας.Να ξέρεις ότι ανα πάσα στιγμή μπορεί να είσαι εσύ ο επόμενος...Ψυχολογικός πόλεμος...Καλή δύναμη στους απολυμένους.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
H χειρότερη τρομοκρατία είναι το φάσμα της ανεργίας.Να ξέρεις ότι ανα πάσα στιγμή μπορεί να είσαι εσύ ο επόμενος...Ψυχολογικός πόλεμος...Καλή δύναμη στους απολυμένους.
Να 'σαι καλα που μας δινεις κουραγιο!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δε μου τα χες πει αυτα Μαρακι....Με την ψυχη στο στομα πηγατε στο ταξιδι σας κοριτσια μου:(
Το ταξιδι ηταν η καλυτερη θεραπεια για να ηρεμησετε τη δεδομενη στιγμη..βεβαια ποτε δεν αφηνεις τις δυσαρεστες σκεψεις πισω σου..παντα τις κουβαλας μεσα σου..απλα ο παραδεισος που βρισκεσαι τις απαλυνει περιστασιακα.
Κλαιρη μου ευχομαι κατι καινουριο και καλυτερο να χτυπησει την πορτα συντομα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Χαρά στο κουράγιο σας που πήγατε... Δεν μένατε κιόλας...:roll:
Ακόμα κι η Ταϋλάνδη καλύτερα από εδώ μου φαίνεται...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
απιστευτο....... που καταφερατε και ταξιδεψατε.περιμενω με αγωνια την συνεχεια!!!!!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Δε μου τα χες πει αυτα Μαρακι....Με την ψυχη στο στομα πηγατε στο ταξιδι σας κοριτσια μου:(
Το ταξιδι ηταν η καλυτερη θεραπεια για να ηρεμησετε τη δεδομενη στιγμη..βεβαια ποτε δεν αφηνεις τις δυσαρεστες σκεψεις πισω σου..παντα τις κουβαλας μεσα σου..απλα ο παραδεισος που βρισκεσαι τις απαλυνει περιστασιακα.
Κλαιρη μου ευχομαι κατι καινουριο και καλυτερο να χτυπησει την πορτα συντομα.

Όταν είχαμε πάει Σχοινιά, ήταν μια μέρα πριν την βόμβα!! Άστα!

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια!
Στο ταξίδι ΔΕΝ υπήρχε καμιά περίπτωση να μην πάμε. Αλλά καμία.
Κι όχι μόνο για τα χρήματα, αλλά προτιμώ την κόντρα στα εμπόδια.
Έτσι κι αλλιώς δεν θα άλλαζε κάτι, μόνο που πιέστηκε η Κλαίρη να υπογράψει πιο γρήγορα κι αυτό ήταν όντως ψυχοφθόρο. Τελικά εκτός ότι βοήθησε την ψυχολογία της το ταξίδι, έμεινε μακριά απο μια πολύ πολύ ψυχοπλακωτική κατάσταση..

Tripakia το μπράβο σου θα το δει μόνη της σ΄ευχαριστώ εκμέρους της προς το παρόν και όντως το αξίζει γιατί είναι πραγματικά αισιόδοξος άνθρωπος!
dmdoc ήταν πραγματικά πολύ σπαστικό και μας επηρρέασε αλλά όχι όσο θα επηρρέαζε τουλάχιστον όλον τον υπόλοιπο κόσμο που γνωρίζω!
vario & antonis το σκεφτήκαμε να μείνουμε αλλά είναι πολύ μακριά πρώτον και δεύτερον οι προσφορές εργασίας ειδικά για γυναίκα στην Ταϋλάνδη δεν ήταν και πολύ δελεαστικές! if you know what I mean!!
xene σε νιώθω! η συνέχεια έρχεται σύντομα!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
vario & antonis το σκεφτήκαμε να μείνουμε αλλά είναι πολύ μακριά πρώτον και δεύτερον οι προσφορές εργασίας ειδικά για γυναίκα στην Ταϋλάνδη δεν ήταν και πολύ δελεαστικές! if you know what I mean!!
Ε, αυτό το 'μακριά' είναι το πολύ καλό!!!!
Όσο για τη δουλειά....τι εννοείς; :haha::haha::haha: Πλάκα κάνω!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Περιμενω κι εγω την συνεχεια!!!:clap::clap::clap:
Κι οσο για τις δουλειες...θα ερθει κατι καλυτερο σιγουρα,αρκει να το πιστευεις!! Καλη τυχη!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Σηκωνόμαστε το πρωί κι ετοιμάζουμε επιτέλους τα πράγματα μας. Μέχρι να φύγουμε από το σπίτι έχω τσεκάρει πάνω από δέκα φορές αν έχω πάρει μαζί το διαβατήριο, την φωτογραφική μηχανή και φυσικά χρήματα. Όσες φορές το τσεκάρω ρωτάω συγχρόνως και την αδερφή μου αν τα έχει πάρει κι η ίδια μέχρι που μου ρίχνει μια δολοφονική ματιά και σταματάω. Έχω μια σχιζοφρενική συνήθεια κάθε φορά που ταξιδεύω και μέχρι να φτάσω στο αεροδρόμιο, μην σου πω και να μπω μέσα στο αεροπλάνο, να ελέγχω συνέχεια αν τα χω πάρει αυτά τα τρία πραγματάκια μαζί μου. Πάντα όμως. Πόσο μάλλον τώρα που για πρώτη φορά ενόψει ταξιδιού ετοιμάζω τα πράγματα μου την ίδια μέρα της αναχώρησης. Πριν φύγω από το σπίτι δεν ξεχνώ να φορέσω το χαμόγελο μου. Αν πέρασα εγώ μια αναστάτωση αυτές τις μέρες το αδερφάκι μου έχει δει την ζωή του να βγαίνει εντελώς εκτός προγράμματος. Upside down. Η ζωή όμως συνεχίζεται. Τα πάντα είναι περαστικά.

Μας πάει ο πατήρ στο αεροδρόμιο και χαίρομαι όπως πάντα όταν μπαίνω μέσα και αντικρίζω τις ίδιες παρόμοιες κάθε φορά εικόνες. Τον πίνακα ανακοινώσεων πτήσεων, τα εκδοτήρια, τον κόσμο που γυρνοβολά με τις βαλίτσες του, τους ξένους τουρίστες που είτε έρχονται στην Ελλάδα είτε επιστρέφουν στην χώρα τους, οι αγκαλιές και τα φιλιά αποχαιρετισμού ή και αντάμωσης, όλη αυτή η ατμόσφαιρα με γεμίζει χαρά κι ανυπομονησία. Το τηλέφωνο της Κλαίρης έχει πάρει φωτιά από φίλους και συγγενείς που ενδιαφέρονται να μάθουν τις εξελίξεις κι εγώ παίρνω τηλέφωνο στην δουλειά μου να ξαναχαιρετήσω τους συνάδελφούς μου και τα αφεντικά μου που είναι όλοι και φίλοι μου πέρα από συνεργάτες. Για κάποιο λόγο που έχει να κάνει όμως σίγουρα με την απόλυση της Κλαίρης, μ’ έχει πιάσει ένας έντονος συναισθηματισμός όσο αφορά την δουλειά μου και τα άτομα που περιβάλλουν αυτήν και νιώθω την ανάγκη να τον εκφράσω. Δεν τους λέω κάτι τέτοιο αλλά σίγουρα παραξενεύονται που τους παίρνω τηλέφωνο λίγο πριν πετάξω. Σε άλλη φάση, από την στιγμή που ξεκινάει η άδεια μου μην την είδατε την Μαρία. Τους στέλνω φιλιά και όλη μου την αγάπη κι ανεβαίνω στο μεγαλύτερο αεροπλάνο που έχω ανέβει μέχρι τώρα. Λογικό, είναι το πρώτο μου υπερατλαντικό ταξίδι. Είναι της Thai.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
τελεια !!! αντε εχεις 9 ωριτσες να φτασουμε που σημαινει αυριο το πρωι θελουμε τη συνεχεια:clap:
Υ.Γ βαλε το υπεραντλαντικο σε εισαγωγικα εκτος κ αν κανατε κυκλο:bleh: (αστειευομαι!) :bleh::haha:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
μαρία πολυ ομορφα μας τα περιγραφεις με ωραια γραμματοσειρα και αψογη αφηγηση, πρωτο διηπειρωτικο ε?;) αντε καλη μας αναγνωση.... ανυπομονω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom