Ταϊλάνδη Ταϋλάνδη σε 10 μέρες? Τρέχουμε τώρα...

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Σαν να διαβάζω μυθιστόρημα! Έμπαινε Μαράκι, έμπαινε...Υπέροχα ως στιγμής :clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.987
Likes
9.518
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αναμεικτα τα συναισθηματα..Απο τη μια χαιρομαι που διαβαζω λεπτομερη ιστορια απο το Σαμουι , ενθουσιαστηκα με την πρωτη φωτο απο το αεροδρομιο που ειναι κουκλιστικο οπως το ειδα κι εγω πριν απο καμια δεκαρια χρονια. Τοτε που τα λεωφορεια πολυχρωμα σαν παγωτατζιδικα σε πηγαιναν στις αποσκευες και εκανες βουτια στο σωρο για να βρεις τη δικη σου :lol:
Αλλα απ'οτι φαινεται μονο αυτο παρεμεινε ιδιο..διαβαζω για νταπα-ντουπα , τραβεστι και ντεκορ απο πλαστικους φοινικες!
Ευτυχως που προλαβα να δω το νησι οταν το ντεκορ του ηταν φοινικοδεντρα και αρωματικα μανγκο και η μονη φασαρια που ακουγες ηταν τα παιχνιδιαρικα μαιμουδακια και το κυμα.
Παει κι αυτος ο παραδεισος..

Περιμενω τη συνεχεια με τις εκδρομες σας και ευχαριστω για την ιστορια σου :)
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Αναμεικτα τα συναισθηματα..Απο τη μια χαιρομαι που διαβαζω λεπτομερη ιστορια απο το Σαμουι , ενθουσιαστηκα με την πρωτη φωτο απο το αεροδρομιο που ειναι κουκλιστικο οπως το ειδα κι εγω πριν απο καμια δεκαρια χρονια. Τοτε που τα λεωφορεια πολυχρωμα σαν παγωτατζιδικα σε πηγαιναν στις αποσκευες και εκανες βουτια στο σωρο για να βρεις τη δικη σου :lol:
Αλλα απ'οτι φαινεται μονο αυτο παρεμεινε ιδιο..διαβαζω για νταπα-ντουπα , τραβεστι και ντεκορ απο πλαστικους φοινικες!
Ευτυχως που προλαβα να δω το νησι οταν το ντεκορ του ηταν φοινικοδεντρα και αρωματικα μανγκο και η μονη φασαρια που ακουγες ηταν τα παιχνιδιαρικα μαιμουδακια και το κυμα.
Παει κι αυτος ο παραδεισος..

Περιμενω τη συνεχεια με τις εκδρομες σας και ευχαριστω για την ιστορια σου :)
Φοβάμαι πως θα σε "στεναχωρήσω" και στην συνέχεια της ιστορίας καθώς τα πράγματα είναι πολύ πολύ τουριστικά στο Κο Σαμούι δυστυχώς.... Τουλάχιστον σε σχέση με έναν παράδεισο που λες ότι υπήρχε 10 χρόνια πριν. Μακάρι να το είχα βρει κι εγώ έτσι αλλά δεν.. Τέτοια "φασαρία" που περιγράφεις συναντήσαμε μόνο σε κοντινά νησάκια που επισκεφτήκαμε κι αυτό πάλι είναι σχετικό... Δηλαδή τραβεστί δεν είχε τότε? Γιατί αυτές μοιάζουν να είναι από πάντα εκεί. Δεν είναι κανα δυο.. Έχει ένα σωρό μαγαζιά που κάνουν ντραγκ σόους.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Τι κριμα.....:(
Ουτε κι εγω οταν πηγα ειχε τετοια μαγαζια...
Ενα-ενα ολα χανονται..
Σημερα ξενερωσα διπλα,γιατι ενα απο τα πιο υπεροχα μερη που ειχα μεινει Τουλουμ(Μεξικο) μου εστειλε e,mail οτι εκσυγχρονιστηκε... Γιατι ρε γαμωτο??Ποιος ειπε οτι το πατωμα απο πλακακι ειναι καλυτερο απο αυτο με άμμο ??:mad:
Για πες μας που βρηκες τελικα ησυχια...:roll:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.987
Likes
9.518
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Φοβάμαι πως θα σε "στεναχωρήσω" και στην συνέχεια της ιστορίας καθώς τα πράγματα είναι πολύ πολύ τουριστικά στο Κο Σαμούι δυστυχώς.... Τουλάχιστον σε σχέση με έναν παράδεισο που λες ότι υπήρχε 10 χρόνια πριν. Μακάρι να το είχα βρει κι εγώ έτσι αλλά δεν.. Τέτοια "φασαρία" που περιγράφεις συναντήσαμε μόνο σε κοντινά νησάκια που επισκεφτήκαμε κι αυτό πάλι είναι σχετικό... Δηλαδή τραβεστί δεν είχε τότε? Γιατί αυτές μοιάζουν να είναι από πάντα εκεί. Δεν είναι κανα δυο.. Έχει ένα σωρό μαγαζιά που κάνουν ντραγκ σόους.
Τοτε που πηγα εγω αυτα υπηρχαν μονο στην Πατονγκ του Πουκετ. Το Σαμουι ηταν ακομα αγνωστο στον πολυ κοσμο και ηρεμο. Ειδα αυτη τη φωτο του baba και επαθα πλακα! Αγνωριστη η Chaweng :shock:

Meli δεν τολμω να ρωτησω ποιο ξενοδοχειο εννοεις στην Τουλουμ γιατι νομιζω μειναμε στο ιδιο..κριμα παντως.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ωραία γραφή, με χιούμορ, με στρωτή ζωντανή γλώσσα, περιγράφει χωρίς ωραιοποιήσεις και "καμπύλες" την καθημερινή ζωή και κατάσταση σ' έναν πολυδιαφημισμένο τουριστικό προορισμό που - δυστυχώς - έχει πάψει προ πολλού να αντιπροσωπεύει το "όνειρο" πολλών εξ ημών για εξωτικές διακοπές.

Μπράβο Μαρία, συνέχισε την ιστορία σου και δώσε την εικόνα της Ταϋλάνδης με τα δικά σου μάτια, με ειλικρίνεια και χωρίς "φιοριτούρες". Περιμένουμε στην οθόνη του υπολογιστή μας...
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.303
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μπράβο και απο εμένα Μαρία. Συμφωνώ για την ποιότητα της γραφή σου με το Babadumaki. Ανάλαφρη, μεστή, με αμεσότητα και ζωντάνια.
Συνέχισε έτσι.... (μονο που σαν να έχει αργήσει η συνέχεια..)
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μόλις ανακάλυψα την ιστορία σου, περιμένω τη συνέχεια, συναχωμένη είμαι δεν το κουνάω ρούπι!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και που διαβάζετε τις χαζομάρες που γράφω. Πιο πολύ σας ευχαριστώ που τις βρίσκετε και ωραίες :bleh:

Κλεοπάτρα ξέρω πως ξενέρωσες με τις φώτο κι ίσως ξενερώσεις και με άλλα αργότερα, αλλά ειδικά εσένα σε είχα προειδοποιήσει! Θα σε αποζημιώσω όμως με τις επόμενες φώτος!
Twinkie μπαίνω μπαίνω! Σε εμπιστεύομαι για να βρεις τον τίτλο, "το έχεις" στις έξυπνες περιγραφές, σε θυμάμαι εγώ στις περιπέτειες σου στην Πόλη και στην λατρεμένη Ισπανία..
go2dbeach & meli θα προσπαθήσω να σας μεταφέρω τα καλά που έχουν απομείνει
Babaduma thanks για τις περιγραφές σου. Εννοείται πως με ειλικρίνεια θα γράψω ότι γράψω. Εδώ κάθισα κι έγραψα για το Ντουμπάι παρόλο που ήξερα πως θα φάω "πέσιμο". (καθαρή την έβγαλα σχετικά)
Dim Kyr τα σέβη μου, τιμή μου να αρέσω σε μία μετρ της έξυπνης γραφής :bleh: (το επόμενο indiana jones για που λες?)
nenena μου ελπίζω να ξεσυναχωθείς μέχρι να συνεχίσω γιατί δεν με βλέπω να προλαβαίνω άμεσα εκτός κι αν κλέψω χρόνο (αλλά δεν ξέρω από που)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.855
Likes
19.086
Αν μένεις όμως πάνω στο κύμα στη Maenam, αλλάζει το πράγμα. Και αντί για ντάπα-ντούπα, αράζεις με χαλαρή μουσική το βραδάκι στο κύμα, πίνεις τη μπυρίτσα σου και ρίχνεις μια βουτιά κάτω από το σεληνόφως. Εξαρτάται λοιπόν που τη βρίσκει κανείς...γεγονός παραμένει όμως ότι τα διπλανά νησιά είναι ασυγκρίτως ομορφότερα και αγνότερα από το Σαμούι. Εγώ πάντως για 1-2 μέρες θα ξαναπήγαινα. Έχει μέρη και παραλίες νοτίως της Τσαβένγκ πολύ όμορφα.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.625
Likes
8.387
Εγώ τρελαίνομαι για ντάπα-ντούπα... παρεπιπτόντως dance electro την λένε :bleh::haha:.... εν πάσει περιπτώσει, μπορούμε να έχουμε τη συνέχεια παρακαλώ??? ;)
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Πριν 15 χρόνια που είχα πάει στο Κο Σαμούι δεν ήταν καθόλου ήσυχο νησάκι,
της μουρλής γινόταν κάθε βράδυ.
Drag show έβλεπες παντού,όχι μόνο σε club.
Εμείς να φανταστείτε πίναμε μπύρα αμέριμνοι σ ένα καφενείο παράγκα,κάτι σαν καντίνα δική μας,καλύτερα δεν μπορώ να το περιγράψω ,και ξαφνικά στήνεται
εξέδρα και εχει παράσταση με τραβεστί.
Και να μην το κυνηγούσες θα σ έβρισκε κάπου:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.712
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom