Ταϋλανδόπληκτοι help!

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Βαλε την Κλαιρη να διαβασει την ιστορια της Vario-Athens για τη Bangkok. http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...F0%E1%ED%E3%EA%EF%EA-%DD%F4%EF%F2-2552-a.html
Ειναι πολυ κατατοπιστικη και υποβοηθητικη. Καιριο σημειο για το ποσα πραγματα θα μπορεσεις να δεις στην Bangkok ειναι το που θα ειναι το ξενοδοχειο σας. Εν αναγκη διαλεξε καποιο χαμηλοτερης κατηγοριας σε καλυτερο σημειο. Αλλωστε ταξενοδοχεια στην Ταυλανδη κατα τεκμηριο ειναι πολυ πολυ καλα!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Baba για το Πουκέτ δεν το σκεφτήκαμε καν, έχοντας ακούσει και διαβάσει κι εδώ πως παραέχει γίνει τουριστική. Αυτά που περιγράφεις πολύ μου κάνουν. :) Για τον γύρο του νησιού και τις άλλες δραστηριότητες φαντάζομαι πως έχει τοπικά πρακτορεία να κανονίσουμε (μα πως αλλιώς). Επίσης το αδέρφι μου λέει ότι υπάρχει και κάποιο ταξιδιωτικό στην Ταϋλάνδη που το έχει Έλληνας και θα μας βοηθήσει στα διάφορα που θέλουμε να κάνουμε. Τον γνωρίζετε?

Ρενάτα μου, I know... Το αλλά παραμένει.. Μακάρι τουλάχιστον πάντα, να συμβιβάζομαι με μικρότερης διάρκειας ταξίδια παρά με καθόλου!

Έρση, για την Μπανκογκ θα το ψάξουμε γιατί αφού θα είναι που θα είναι μόνο 2 μέρες, τουλάχιστον να πάρουμε ότι μπορούμε περισσότερο από κει. Την ιστορία της Vario θα την διαβάσω σίγουρα όπως και οοοοοοοόλα όσα αφορούν τον προορισμό όπως πάντα κάνω άλλωστε όταν τελικά κλείνουμε το ταξίδι. Απλά ανοίγοντας νέο θέμα υπάρχει περίπτωση να μου ξεφουρνίσετε διαμαντάκια που μπορεί ανάμεσα στις πολλές πληροφορίες να τα χάσω. Το χεις καταλάβει όμως ότι την βαριά μελέτη την κάνει το Κλαιράκι έτσι? :lol: Για όλα όμως για πάντου και για τα πάντα. Η αλήθεια είναι ότι αυτό (που τα ψάχνει όλα) με κάνει να επαναπαύομαι λίγο... Για λίγο όμως...


Κλαίρηηηηηηηηηηηηη! Που είσαι??? Τα μισά μου κείμενα λένε: η Κλαίρη είπε αυτό, η Κλαίρη είπε το άλλο μπλα μπλα μπλα. Η Έρση μου λέει πως έχεις μια ιστορία να διαβάσεις!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναι υπαρχει ενα πρακτορειο που το εχει ελληνας η ΚΙΚΙ ειχε ταξιδεψει κλεισει με αυτον εκδρομες και ειχε μεινει πολυ ευχαριστημενη. Αν δεν το βρω το site του στειλε της π.μ. φανταζομαι οτι εχει κρατησει τα στοιχεια του!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Ναι υπαρχει ενα πρακτορειο που το εχει ελληνας η ΚΙΚΙ ειχε ταξιδεψει κλεισει με αυτον εκδρομες και ειχε μεινει πολυ ευχαριστημενη. Αν δεν το βρω το site του στειλε της π.μ. φανταζομαι οτι εχει κρατησει τα στοιχεια του!
παρούσα !!!
Με φωναξατε ;:lol:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Τα κοριτσια θελουν να πανε στο Σαμουι! Δωσε καμια πληροφορια βρε Κικη μου να χαρεις!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
για οτι θελεις Μαρία στειλε email σε αυτο το πρακτορειο ή
πηγαινε επι τοπου και θα σε βοηθησουν σε ολα.
Ο ιδιοκτητης ειναι ο Χρηστος Πανοδημος και ειναι αψογος
επαγγελματιας .
Οσο για τη διαμονη εγω δυο φορες που για καποιους λογους εμεινα στη Τσαουιν ήταν απαισια .
Πολυ μυρωδιά απο αποχετευσεις και παρακμιακά .
Αντιθετα στο Λαμαι , μου αρεσε περισσοτερο , πολυ καλη
θαλασσα και κοσμος της ηλικιας σου.
Αν θελεις πιο πολυ τζερτζελο για τα βραδυα πηγαινεις
Τσαουιν . Να δεις και drugshow , κοστιζει ελαχιστα και
αξιζει .
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Τα κοριτσια θελουν να πανε στο Σαμουι! Δωσε καμια πληροφορια βρε Κικη μου να χαρεις!
Τωρα μπηκα στο φορουμ και το ειδα .
Απο οτι βλεπεις ειμαι υπακουη και απαντησα αμεσως :haha:

μαζεψου κοπελλα μου ομορφη απο τη Ταιλανδη
και γραφε για Ινδια , pleaseeeeeeee:lol:
 

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
ηρθα κι εγω.....πωπω πανικος απο tips.τι διαβαζω τοσο καιρο αφου σε μια μερα με μια ερωτηση οι πληροφοριες πεφτουν βροχη....πολυ σας ευχαριστουμε...
λοιπον μακαρι να ειχαμε παραπανω μερες αλλα ΔΕΝ...το Μαρια ντεν...οποτε 5 Σαμουι κ ας μεινουμε λαμαι γιατι δεν ειναι μες στο πανικο...και οποια στιγμη θελουμε παμε και στον πανικο...επισης μια νυχτα λεω να παμε και κο πανγκαν με ενα σακιδιακι και να γυρισουμε την επομενη....μια στη Λαμαι, μια chaeweng ,μια εκδρομη μια απο εδω μια απο εκει παει τελειωσε κλαψ κλαψ --η τιμη του πρακτορειου οντως ειναι καλη γιατι αεροπορικα τα βρηκα 640 οποτε με 790 που σου δινει ξενοδοχεια μεταφορες απο/προς αεροδρομιο +2 ξεναγησεις ειναι καλα. οπωσδηποτε θα παμε να βρουμε το χρηστο ειναι πασιγνωστος πλεον και ολοι εχουν μεινει κατενθουσιασμενοι.
ερση μου την εχω διαβασει την ιστορια-απιθανη- κι ακομα ψαρευω απο εδω κι απο εκει .εκτυπωνω...θα τα βλεπω στον υπνο μου οπου να ναι.. :)
για ξενοδοχεια για Bangkok εχει μπολικα να διαλεξουμε με μικρη διαφορα τιμης οποτε θα τα κοιταξω να διαλεξουμε αυτο που θα μας βολεψει περισσοτερο αφου εχουμε τοσες μα τοσες μα τοσες λιγες μερουλες.
Babadu που εισαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι??????
Σωκρατη οχι δεν ειχε ελπιδες να με πεισει..κουβα θα παμε χωριστα .να μιλησω εγω τα ισπανικα μου κι η μικρη να χορευει..
αχ τι ωραια ταξιδο-οικογενεια ειναι εδω.....!!!!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Συμφωνω! 5 και στο χερι παρα δεκα κι ακαρτερει!
Αναρωτιεμαι μηπως υπαρχει καμια πτηση που να βολευει και να φευγει Παρασκευη απογευμα; Οχι πως δε θα το εχετε ψαξει, αλλα λεμε τωρα!
Στην επιστροφη παλι κερδιζετε ωρες οποτε για κοιταξτε το!
Κουδουνια θα ειστε κατευθειαν στο γραφειο αν πατε, αλλα θα ξεκουραστειτε σπιτι σας!
Για ξενοδοχειο στην Bangkok, αν βρειτε τιποτε στο ποταμι, κλειστε το! Καποτε ειχε αναφερθει εδω μεσα οτι το Χιλτον εδινε πολυ καλες τιμες!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
για οτι θελεις Μαρία στειλε email σε αυτο το πρακτορειο ή
πηγαινε επι τοπου και θα σε βοηθησουν σε ολα.
Ο ιδιοκτητης ειναι ο Χρηστος Πανοδημος και ειναι αψογος
επαγγελματιας .
Οσο για τη διαμονη εγω δυο φορες που για καποιους λογους εμεινα στη Τσαουιν ήταν απαισια .
Πολυ μυρωδιά απο αποχετευσεις και παρακμιακά .
Αντιθετα στο Λαμαι , μου αρεσε περισσοτερο , πολυ καλη
θαλασσα και κοσμος της ηλικιας σου.
Αν θελεις πιο πολυ τζερτζελο για τα βραδυα πηγαινεις
Τσαουιν . Να δεις και drugshow , κοστιζει ελαχιστα και
αξιζει .


Κική!! Είναι γραφτό σου να με βοηθήσεις σε ταξίδι! Δεν μου έκατσε στην Κούβα (ακόμα ε) θα μου πεις για Ταϋλάνδη τελικά! Τον Έλληνα στας Ταϋλάνδας θα τον επισκεφτούμε σίγουρα και σίγουρα θα επικοινωνήσουμε από Ελλάδα μαζί του για να είμαστε πιο καλά προετοιμασμένες. Αν παραγίνεται τζέρτζελο στην Τσαουιν ναι προτιμώ να μείνουμε στο Λαμαι, έτσι κι αλλιώς απ ότι μαθαίνω η μεταφορά κοστίζει ελάχιστα για όταν θέλουμε να πάμε. Συν ότι το ξενοδοχείο είναι και στο νότιο κομμάτι της παραλίας που όπως λέει ο Baba είναι καλύτερα..

Αρχίζω και μπαίνω στο mood :p:p:p
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
Για τοσο λιγες μερες εγω θα πεταγα την Μπανγκοκ απ`εξω.
Θα την εβλεπα καποια αλλη φορα αφου ειναι συνηθης προορισμος και σαν stopover στη Ν.Α Ασια....και ισως να υπαρχουν και περισσοτερες διαθεσιμες μερες,που της αξιζουν.

Θα πηγαινα 3 μερες Κο Παγκαν και μετα ενα 4ημερο Σαμουι.

Αμα οδηγατε σκουτερ θα τα δειτε ολα μονες σας.

Καλα μπανια,καλα να περασετε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom