Τα καλύτερα diving spots του κόσμου

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
Μικρονησία - Fujikawa Maru


Marshall Islands - USS Saratoga


Κύπρος - Zenobia


Φιλιππίνες - IJN Akitsushima


British Virgin Islands - RMS Rhone
 
Μηνύματα
32
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Χώρα των Βάσκων
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρνεο
πες μου ότι δεν έχεις βουτήξει σε όλα αυτά γιατί θα σε μισήσω τελείες φωτογραφίες....αλήθεια μια βοήθεια στην άσχετη πως μπορείς να ανεβάσεις φώτο.....?
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
πες μου ότι δεν έχεις βουτήξει σε όλα αυτά γιατί θα σε μισήσω τελείες φωτογραφίες....αλήθεια μια βοήθεια στην άσχετη πως μπορείς να ανεβάσεις φώτο.....?
Κοιτα εδω για να ανεβασεις φωτογραφιες:

http://www.travelstories.gr/%F0%E5%...F6%F9%F4%EF%E3%F1%E1%F6%E9%EA%DE-gallery.html
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
πες μου ότι δεν έχεις βουτήξει σε όλα αυτά γιατί θα σε μισήσω τελείες φωτογραφίες....αλήθεια μια βοήθεια στην άσχετη πως μπορείς να ανεβάσεις φώτο.....?
Πού τέτοια τύχη... αλλά επειδή έχω μία αδυναμία σε όλα αυτά και με ξετρέλαναν και οι φωτογραφίες, γι' αυτό και τις έβαλα!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Επειδή πιθανότατα θα κλείσω για Αίγυπτο τη Δευτέρα, υπάρχει περίπτωση για κατάδυση την ελεύθερη μέρα; Ξέρει κανείς; Έχει τίποτα τέτοιο κοντά ή μόνο στη πλευρά της Ερυθράς που δε νομίζω να είναι και εύκολο πράγμα... Ή υπάρχει πιθανότητα πχ στο ξενοδοχείο να κανονίζουν μια μέρα κατάδυση με έξτρα χρήματα; Ευχαριστώ...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
Επειδή πιθανότατα θα κλείσω για Αίγυπτο τη Δευτέρα, υπάρχει περίπτωση για κατάδυση την ελεύθερη μέρα; Ξέρει κανείς; Έχει τίποτα τέτοιο κοντά ή μόνο στη πλευρά της Ερυθράς που δε νομίζω να είναι και εύκολο πράγμα... Ή υπάρχει πιθανότητα πχ στο ξενοδοχείο να κανονίζουν μια μέρα κατάδυση με έξτρα χρήματα; Ευχαριστώ...
Aν όχι Ερυθρά, που υπολόγιζες???
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
Στο Νείλο!!! :D Υπάρχει περίπτωση για Ερυθρά; Έψαξα λίγο στο διαδίκτυο για μονοήμερες, αλλά δε βρήκα λεπτομέρειες...
Για ημερήσια το βλέπω χλωμό, αν σκεφθείς ότι από Κάϊρο το Σαρμ ελ Σέϊχ είναι κανά 400άρι χλμ. και η Χουργκάντα κανά 500άρι.
Η πιο κοντινή (χιλιομετρικά) απόσταση είναι Λούξορ-Χουργκάντα, απ' ότι είδα 281χλμ. που δεν τα λες και λίγα...εκτός αυτού 1)δεν ξέρεις τι δρόμος είναι 2)δε νομίζω στο Λούξορ να έχεις πάνω από μία μέρα, συνήθως έτσι είναι τα προγράμματα δηλαδή...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Για ημερήσια το βλέπω χλωμό, αν σκεφθείς ότι από Κάϊρο το Σαρμ ελ Σέϊχ είναι κανά 400άρι χλμ. και η Χουργκάντα κανά 500άρι.
Η πιο κοντινή (χιλιομετρικά) απόσταση είναι Λούξορ-Χουργκάντα, απ' ότι είδα 281χλμ. που δεν τα λες και λίγα...εκτός αυτού 1)δεν ξέρεις τι δρόμος είναι 2)δε νομίζω στο Λούξορ να έχεις πάνω από μία μέρα, συνήθως έτσι είναι τα προγράμματα δηλαδή...
Κρίμα, αλλά σ'ευχαριστώ για την ενημέρωση. Μου είπε στο πρακτορείο ότι μπορεί να κανονίσει εκδρομή, αλλά μόνο εγώ κάνω κατάδυση οπότε δε λέει να πάω 2-3 μέρες μόνος... Άν βρώ κάτι τελευταία στιγμή εκεί θα δούμε. Δε θα με πείραζε να πάω και με αεροπλάνο, αλλά το θέμα είναι να προλάβαινα σε μιά μέρα... δύσκολο όμως... κρίμα :rolleyes:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
Κρίμα, αλλά σ'ευχαριστώ για την ενημέρωση. Μου είπε στο πρακτορείο ότι μπορεί να κανονίσει εκδρομή, αλλά μόνο εγώ κάνω κατάδυση οπότε δε λέει να πάω 2-3 μέρες μόνος... Άν βρώ κάτι τελευταία στιγμή εκεί θα δούμε. Δε θα με πείραζε να πάω και με αεροπλάνο, αλλά το θέμα είναι να προλάβαινα σε μιά μέρα... δύσκολο όμως... κρίμα :rolleyes:
Ε κάνε εσύ κατάδυση και η παρέα χαλάρωση στις ξαπλώστρες...δεν είναι κακό...:lol:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ε κάνε εσύ κατάδυση και η παρέα χαλάρωση στις ξαπλώστρες...δεν είναι κακό...:lol:
Ναι, το σκέδτηκα ΚΑΙ αυτό!! Μόνο που Δεκέμβριο δε νομίζω να είναι τόοοοσο ζέστη για αυτούς στη παραλία, εγώ στολή θα φοράω, αλλά εκείνοι δεν ξέρω...θα δείξει!!
 

george diver

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Ταξίδι-Όνειρο
Στούς βυθούς ολης της γης
Δε θα με πείραζε να πάω και με αεροπλάνο, αλλά το θέμα είναι να προλάβαινα σε μιά μέρα... δύσκολο όμως... κρίμα :rolleyes:
φιλε αντωνη αν πεταχτεις απο εκει που θα εισαι με το αεροπλανο να βουτηξεις και να γυρισεις στο καπακι, φροντισε μεσα στο αεροπλανο της επιστροφης να εχει και ενα θαλαμο αποσυμπιεσης:):):)
για μενα αστο καλυτερα.θα σου προτεινα να πας αλλη φορα αιγυπτο μονο για καταδυσεις και φυσικα στην ερυθρα θαλασσα. οχι τιποτα αλλο απλα για να το ευχαριστηθεις.
οταν το αποφασισεις πες μου. ισως σε βοηθησω αρκετα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom