Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.053
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Αν έχω ήδη εκδώσει ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού, μπορώ κάπου να το βρω χωρίς να πατήσω έκδοση νέου; Φοβάμαι να πατήσω έκδοση νέου μην γίνει μπέρδεμα.
Στη θυριδα σου κανονικα πρεπει να ειναι αλλα σε μενα ενω στο app του gov.gr υπαρχει , στο σαιτ δεν υπαρχει. Μονο το ελληνικο πιστοποιητικό εχει ...
 

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Πατώντας έκδοση νέου θα εκδοθεί νέο πιστοποιητικό με νέο κωδικό. Αν δεν έχεις σώσει πουθενά το παλιό εκδίδεις νέο και κρατάς το τελευταίο.
Σε ευχαριστώ πολύ.

Στη θυριδα σου κανονικα πρεπει να ειναι αλλα σε μενα ενω στο app του gov.gr υπαρχει , στο σαιτ δεν υπαρχει. Μονο το ελληνικο πιστοποιητικό εχει ...
Ναι και σε εμένα στο σαιτ έχει μόνο το ελληνικό για αυτό και έγραψα εδώ. Θα κατεβάσω το app να δω και εκεί. Ευχαριστώ!!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.116
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Σε ευχαριστώ πολύ.



Ναι και σε εμένα στο σαιτ έχει μόνο το ελληνικό για αυτό και έγραψα εδώ. Θα κατεβάσω το app να δω και εκεί. Ευχαριστώ!!
Δεν υπάρχει στο app γι αυτό έκανα νέα έκδοση. Τώρα έχω δύο (το είχα αποθηκεύσει το πρώτο ως pdf) αλλά θα χρησιμοποιήσω το δεύτερο και βλέπουμε.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
@Sassenach77 Δηλαδή στο gov.gr (από υπολογιστή/laptop εννοώ) δεν μπορούμε να το δημιουργήσουμε από εκεί ;;; Δηλαδή αν το βγάλουμε από το gov.gr δεν θα είναι γραμμένο και στα αγγλικά ;;;
 

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Ούτε σε εμένα υπάρχει στο app. Θα βγάλω νέο και θα χρησιμοποιήσω αυτό.

Edit: Έβγαλα νέο και ούτε αυτό εμφανίζεται στην θυρίδα

@Sassenach77 Δηλαδή στο gov.gr (από υπολογιστή/laptop εννοώ) δεν μπορούμε να το δημιουργήσουμε από εκεί ;;; Δηλαδή αν το βγάλουμε από το gov.gr δεν θα είναι γραμμένο και στα αγγλικά ;;;
Είναι και στα αγγλικά, αλλά δεν αποθηκεύεται πουθενά για να το βρεις αν θέλεις ξανά.
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.116
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
@Sassenach77 Δηλαδή στο gov.gr (από υπολογιστή/laptop εννοώ) δεν μπορούμε να το δημιουργήσουμε από εκεί ;;; Δηλαδή αν το βγάλουμε από το gov.gr δεν θα είναι γραμμένο και στα αγγλικά ;;;
Τι εννοείς να το δημιουργήσεις; Μπορείς να το εκδώσεις κανονικά απο εκεί, αλλά όταν το εκδίδεις πρέπει να το αποθηκεύσεις κάπου αλλιώς δεν μπορείς να το βρείς. Τουλάχιστον εγώ δεν μπορούσα να το βρω και νόμιζα οτι έχω κάνει κάποιο λάθος, παρόλο που το είχα αποθηκεύσει ως αρχείο Pdf κατα την έκδοση του. Έβλεπα το πιστοποιητικό εμβολιασμού και δεν μπορούσα να δω κάπου το Ευρωπαϊκό.
Είναι γραμμένο και στα αγγλικά κανονικά.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.053
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Ούτε σε εμένα υπάρχει στο app. Θα βγάλω νέο και θα χρησιμοποιήσω αυτό.

Edit: Έβγαλα νέο και ούτε αυτό εμφανίζεται στην θυρίδα



Είναι και στα αγγλικά, αλλά δεν αποθηκεύεται πουθενά για να το βρεις αν θέλεις ξανά.
Εχεις PDF στο κινητο ; Εκει το βρηκα να με περιμενει ;)
Τι να πω ρε παιδια .... αλλα βγαζει στο καθενα
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.116
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Εχεις PDF στο κινητο ; Εκει το βρηκα να με περιμενει ;)
Τι να πω ρε παιδια .... αλλα βγαζει στο καθενα
Τι εννοείς βγάζει άλλα στο καθένα; Το ευρωπαϊκό μπορείς να το δεις μόνο σε pdf αρχείο. Αν κάποιος δεν πατήσει αποθήκευση χάνεται. Το πιστοποιητικό εμβολιασμού το βλέπεις στην εφαρμογή gov.gr χωρίς να έχεις πατήσει αποθήκευση και μπορείς να το ανακτήσει ανα πάσα στιγμή.
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Εγώ μόλις το έβγαλα από gov.gr κατευθείαν στα αγγλικά. Δεν με ρώτησε καθόλου για ελληνικά. Κατέβηκε σε pdf και το αποθήκευσα. (σημ. Το ευρωπαϊκό)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Η Μαλτα αναφερει οτι απαιτει οι τουριστες της πορτοκαλι λιστας να εχουν μεινει τουλαχιστον 14 μερες σε κάποια χωρα αυτης της λιστας και οτι το ελεγχει αυστηρα. Πως το ελεγχει δηλαδη? Αν θελησω να κανω ενα hop απο την Ιταλια στη Μαλτα εμβολιασμενη και με ταυτοτητα, πώς θα το δει πόσες μέρες ήμουν σε κάθε χώρα, πόσες μέρες ήμουν Ιταλία κλπ?
 
Last edited:

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Τι εννοείς να το δημιουργήσεις; Μπορείς να το εκδώσεις κανονικά απο εκεί, αλλά όταν το εκδίδεις πρέπει να το αποθηκεύσεις κάπου αλλιώς δεν μπορείς να το βρείς. Τουλάχιστον εγώ δεν μπορούσα να το βρω και νόμιζα οτι έχω κάνει κάποιο λάθος, παρόλο που το είχα αποθηκεύσει ως αρχείο Pdf κατα την έκδοση του. Έβλεπα το πιστοποιητικό εμβολιασμού και δεν μπορούσα να δω κάπου το Ευρωπαϊκό.
Είναι γραμμένο και στα αγγλικά κανονικά.
@Sassenach77 Μάλλον εγώ είπα λάθος έκφραση/λέξη , να το εκδώσω είναι η ποιο σωστή λέξη ... Σε ευχαριστώ ...
 

vasidarv

Member
Μηνύματα
42
Likes
87
Καλησπέρα, κάνω μια ερώτηση που πιθανότατα έχει απαντηθεί, αλλα το thread είναι πολύ μεγάλο και τα keywords δε δουλεύουν στην συγκεκριμένη περίπτωση. Plf θέλω μονο κατα την άφιξη στην Ελλάδα η και στην αναχώρηση; Γιατί θυμάμαι οτι μέχρι πριν λίγο καιρό ίσχυε και για τα 2.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom