Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Iris_90

Member
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
@Sevro Γιατί το λες αυτό ;

Μάγδα

Member
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μιλησα προ ολιγου με την πρεσβεια της Πορτογαλιας. Οντως τα ΣΚ δεν επιτρεπονται οι μετακινησεις απο και προς Λισαβονα απο τους μόνιμους κατοικους και τους τουριστες, ισχυει ομως για μετακινησεις εντος χωρας. Δηλαδη στην περιπτωση μου, θα μπορεσω να μετακινηθω απο το κεντρο της Λισαβονας για το αεροδρομιο αυτης ωστε να πεταξω κανονικα.

Εαν ομως έμενα π.χ. Πορτο και ηθελα να πεταξω το ΣΚ απο Λισαβονα, θα επρεπε να εχω φροντισει να βρισκομαι εκει απο Παρασκευη μιας και το Σαββατο θα ηταν αδυνατο. Προς ενημερωση οσων εχουν στα πλανα τους την Πορτογαλια.
Επειδή το έψαξα κι εγώ οι τουρίστες μπορούν να μετακινηθούν με την επίδειξη της κράτησης του ξενοδοχείου. Πχ από Λισαβόνα πας πόρτο μόνο με κράτηση εκείνη τη μέρα.

Μάγδα

Member
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Και μια και μιλούσαμε για Πορτογαλία
Αυξάνονται τα κρούσματα στην Πορτογαλία - Νέα μέτρα | in.gr
"Από τις 3 το μεσημέρι της Παρασκευής έως τις 6 το πρωί της Δευτέρας, οι πολίτες πρέπει να παρουσιάζουν ένα αρνητικό τεστ κορονοϊού ή ένα πιστοποιητικό εμβολιασμού προκειμένου να φεύγουν ή να μπαίνουν στην περιοχή της Λισαβόνας. Τα τεστ θα πρέπει να είναι PCR ή αντιγόνου."

love4ice

Member
Αν έχω ήδη εκδώσει ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού, μπορώ κάπου να το βρω χωρίς να πατήσω έκδοση νέου; Φοβάμαι να πατήσω έκδοση νέου μην γίνει μπέρδεμα.

Sassenach77

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Αν έχω ήδη εκδώσει ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού, μπορώ κάπου να το βρω χωρίς να πατήσω έκδοση νέου; Φοβάμαι να πατήσω έκδοση νέου μην γίνει μπέρδεμα.
Πατώντας έκδοση νέου θα εκδοθεί νέο πιστοποιητικό με νέο κωδικό. Αν δεν έχεις σώσει πουθενά το παλιό εκδίδεις νέο και κρατάς το τελευταίο.

barkour

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ροδος - Χαλκη - Συμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Στη θυριδα σου κανονικα πρεπει να ειναι αλλα σε μενα ενω στο app του gov.gr υπαρχει , στο σαιτ δεν υπαρχει. Μονο το ελληνικο πιστοποιητικό εχει ...

love4ice

Member
Πατώντας έκδοση νέου θα εκδοθεί νέο πιστοποιητικό με νέο κωδικό. Αν δεν έχεις σώσει πουθενά το παλιό εκδίδεις νέο και κρατάς το τελευταίο.
Σε ευχαριστώ πολύ.

Στη θυριδα σου κανονικα πρεπει να ειναι αλλα σε μενα ενω στο app του gov.gr υπαρχει , στο σαιτ δεν υπαρχει. Μονο το ελληνικο πιστοποιητικό εχει ...
Ναι και σε εμένα στο σαιτ έχει μόνο το ελληνικό για αυτό και έγραψα εδώ. Θα κατεβάσω το app να δω και εκεί. Ευχαριστώ!!

Sassenach77

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Σε ευχαριστώ πολύ.

Ναι και σε εμένα στο σαιτ έχει μόνο το ελληνικό για αυτό και έγραψα εδώ. Θα κατεβάσω το app να δω και εκεί. Ευχαριστώ!!
Δεν υπάρχει στο app γι αυτό έκανα νέα έκδοση. Τώρα έχω δύο (το είχα αποθηκεύσει το πρώτο ως pdf) αλλά θα χρησιμοποιήσω το δεύτερο και βλέπουμε.

Iris_90

Member
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
@Sassenach77 Δηλαδή στο gov.gr (από υπολογιστή/laptop εννοώ) δεν μπορούμε να το δημιουργήσουμε από εκεί ;;; Δηλαδή αν το βγάλουμε από το gov.gr δεν θα είναι γραμμένο και στα αγγλικά ;;;

love4ice

Member
Ούτε σε εμένα υπάρχει στο app. Θα βγάλω νέο και θα χρησιμοποιήσω αυτό.

Edit: Έβγαλα νέο και ούτε αυτό εμφανίζεται στην θυρίδα

@Sassenach77 Δηλαδή στο gov.gr (από υπολογιστή/laptop εννοώ) δεν μπορούμε να το δημιουργήσουμε από εκεί ;;; Δηλαδή αν το βγάλουμε από το gov.gr δεν θα είναι γραμμένο και στα αγγλικά ;;;
Είναι και στα αγγλικά, αλλά δεν αποθηκεύεται πουθενά για να το βρεις αν θέλεις ξανά.

Last edited:

Sassenach77

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Τι εννοείς να το δημιουργήσεις; Μπορείς να το εκδώσεις κανονικά απο εκεί, αλλά όταν το εκδίδεις πρέπει να το αποθηκεύσεις κάπου αλλιώς δεν μπορείς να το βρείς. Τουλάχιστον εγώ δεν μπορούσα να το βρω και νόμιζα οτι έχω κάνει κάποιο λάθος, παρόλο που το είχα αποθηκεύσει ως αρχείο Pdf κατα την έκδοση του. Έβλεπα το πιστοποιητικό εμβολιασμού και δεν μπορούσα να δω κάπου το Ευρωπαϊκό.
Είναι γραμμένο και στα αγγλικά κανονικά.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.696
Μέλη
36.220
Νεότερο μέλος
RAMBO75

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom