Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα, κάνω μια ερώτηση που πιθανότατα έχει απαντηθεί, αλλα το thread είναι πολύ μεγάλο και τα keywords δε δουλεύουν στην συγκεκριμένη περίπτωση. Plf θέλω μονο κατα την άφιξη στην Ελλάδα η και στην αναχώρηση; Γιατί θυμάμαι οτι μέχρι πριν λίγο καιρό ίσχυε και για τα 2.
Mόνο για την άφιξη στην Ελλάδα ΑΛΛΑ πιθανόν να χρειασθείς κάτι αντίστοιχο στην ΧΩΡΑ που θα πας,πρέπει να το ελέγξεις
το δικό μας είναι ΜΟΝΟ για την άφιξη
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Έχεις δίκιο. Ο Ισλανδικός ΕΟΔΥ μου είπε ότι η μερα του εμβολιασμού δεν προσμετράται, δηλαδή είναι η ημέρα "μηδέν" ωστόσο η 14η ημέρα είναι αποδεκτή. Δηλαδή δεν είναι απαραίτητο να περάσει και αυτή η ημέρα και να μπεις την 15η.

Οπότε εικάζω ότι είναι σε όλη την Ευρώπη έτσι. Με το που φτάνεις στην 14η μέρα μετά τον εμβολιασμό , πας όπου θες.
Δηλαδή εγώ που θαχω κάνει τη δεύτερη δόση 10 Ιουλίου, θαμαι οκ που έχω πτήση για Σερβία στις 24 Ιουλίου χαράματα;
 
D

Delmem37668

Guest
Ανοίγει και το Ίνκα τρειλ, με τη μισή χωρητικότητα.

Inca Trail permits are available for the first time since the pandemic began
ήταν φέτος τον Αύγουστο να κάνουμε ταξίδι στη λατινική Αμερική. φυσικά ακυρώσαμε τα πάντα. δεν αισθάνομαι καθόλου σίγουρος να κάνω ένα ταξίδι σε εκείνα τα μέρη εν μέσω πανδημίας. αργεντινή και Χιλή εξάλλου είναι κόκκινες και σταμάτησαν να δέχονται επισκέπτες το νησί του Πάσχα είναι αποκλεισμένο . του χρόνου και βλεπουμε.
 

Iraklis89

Member
Μηνύματα
30
Likes
19
θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σος .σκέφτομαι να κλείσω ισλανδια ως πλήρως εμβολιασμένος αλλά όλες οι πτήσεις είναι μέσω Λονδίνου .τι γίνεται σ αυτή την περίπτωση ξέρει κανείς ;; Δε χρειάζεται pcr από την Ελλάδα για την ισλανδία αλλά περνάμε έστω και λίγες ώρες από το αεροδρόμιο του λονδινου ..και επίσης πως διασφαλίζουμε ότι δεν θα ακυρωθεί το Θεσσαλονίκη-Λονδίνο ;(πτήσεις μέσω άλλων χωρών είναι πανάκριβες οπότε αποκλείονται )
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Αλλάζει ο τρόπος εισόδου από Ρωσία.Καιρό ήταν καθώς ο ιός καλπάζει εκεί.Φθάνει να εφαρμοσθεί σωστά.Φυσικά μην περιμένουμε μεγάλα πράγματα για τουρίστες από εκεί.Και δυστυχώς ο Μουζενίδης θα είναι η παράπλευρη απώλεια.

Τι αλλάζει αναφορικά με την είσοδο των τουριστών από τη Ρωσία στην Ελλάδα
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σος .σκέφτομαι να κλείσω ισλανδια ως πλήρως εμβολιασμένος αλλά όλες οι πτήσεις είναι μέσω Λονδίνου .τι γίνεται σ αυτή την περίπτωση ξέρει κανείς ;; Δε χρειάζεται pcr από την Ελλάδα για την ισλανδία αλλά περνάμε έστω και λίγες ώρες από το αεροδρόμιο του λονδινου ..και επίσης πως διασφαλίζουμε ότι δεν θα ακυρωθεί το Θεσσαλονίκη-Λονδίνο ;(πτήσεις μέσω άλλων χωρών είναι πανάκριβες οπότε αποκλείονται )
Δεν έχω απάντηση σ αυτό που ρωτάς,τι γίνεται δηλ σε περίπτωση που είσαι...διερχόμενος
αλλά γενικά βλέπω ότι οι βρετανοί δύσκολα θ ανοίξουν φέτος,,,,,για μάς τουλάχιστον
Βρετανία: Ελλάδα και Κύπρος εκτός πράσινης λίστας | DW | 25.06.2021

Βρετανία: Στην «πορτοκαλί» λίστα παραμένει η Ελλάδα- «Παράθυρο» για άρση της καραντίνας στους εμβολιασμένους | LiFO

(παράθυρο για άρση καραντίνας αργότερα μέσα στο καλοκαίρι...αρχικα ΜΟΝΟ για βρετανους πληρως εμβολιασμένους και βλέπουμε ....
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
δεν ξέρω αν εχει αναφερθεί
ενας χρήσιμος σύνδεσμος για
να βλέπουμε τους περιορισμούς -προυποθέσεις που θέτουν διάφορες χώρες είναι μεσω του σαιτ της easyjet
κλικάρετε covid-travel hub
preparing to fly
travel restrections....
και απο κει βάζεις τις χώρες ....αναχωρηση,αφιξη...πληρως εμβολιασμένος ...η όχι
τελευταία ενημέρωση που δίνει είναι 2 μέρες πριν
 
Last edited:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σος .σκέφτομαι να κλείσω ισλανδια ως πλήρως εμβολιασμένος αλλά όλες οι πτήσεις είναι μέσω Λονδίνου .τι γίνεται σ αυτή την περίπτωση ξέρει κανείς ;; Δε χρειάζεται pcr από την Ελλάδα για την ισλανδία αλλά περνάμε έστω και λίγες ώρες από το αεροδρόμιο του λονδινου ..και επίσης πως διασφαλίζουμε ότι δεν θα ακυρωθεί το Θεσσαλονίκη-Λονδίνο ;(πτήσεις μέσω άλλων χωρών είναι πανάκριβες οπότε αποκλείονται )
σε αφορά κι εσένα η πληροφορία που έδωσα πιό πάνω για το σάιτ της easyjet
ακολουθησε τα βήματα που είπα ...ελλάδα για ισλανδία

και θα δεις connecting flight information
όπου θα βαλεις united kingdom και θα δείς τι απαιτειται να έχεις...
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
δεν ξέρω αν εχει αναφερθεί
ενας χρήσιμος σύνδεσμος για
να βλέπουμε τους περιορισμούς -προυποθέσεις που θέτουν διάφορες χώρες είναι μεσω του σαιτ της easyjet
κλικάρετε covid-travel hub
preparing to fly
travel restrections....
και απο κει βάζεις τις χώρες ....αναχωρηση,αφιξη...πληρως εμβολιασμένος ...η όχι
τελευταία ενημέρωση που δίνει είναι 2 μέρες πριν
Όντως πολύ χρησιμο ! Μπράβο !
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού..αρκεί να φεύγω
Πρόκειται να ταξιδέψω για Ιταλια την επόμενη εβδομάδα και έκανα ένα λαθος στην συμπληρωση της φορμας PLF. Τι πρέπει να κάνω τωρα; Μπορώ να συμπληρώσω τη φορμα ξανά σωστά; Παρακαλώ τα φώτα σας. Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom