Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

barkour

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ροδος - Χαλκη - Συμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Ούτε σε εμένα υπάρχει στο app. Θα βγάλω νέο και θα χρησιμοποιήσω αυτό.

Edit: Έβγαλα νέο και ούτε αυτό εμφανίζεται στην θυρίδα

Είναι και στα αγγλικά, αλλά δεν αποθηκεύεται πουθενά για να το βρεις αν θέλεις ξανά.
Εχεις PDF στο κινητο ; Εκει το βρηκα να με περιμενει ;)
Τι να πω ρε παιδια .... αλλα βγαζει στο καθενα

Sassenach77

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Εχεις PDF στο κινητο ; Εκει το βρηκα να με περιμενει ;)
Τι να πω ρε παιδια .... αλλα βγαζει στο καθενα
Τι εννοείς βγάζει άλλα στο καθένα; Το ευρωπαϊκό μπορείς να το δεις μόνο σε pdf αρχείο. Αν κάποιος δεν πατήσει αποθήκευση χάνεται. Το πιστοποιητικό εμβολιασμού το βλέπεις στην εφαρμογή gov.gr χωρίς να έχεις πατήσει αποθήκευση και μπορείς να το ανακτήσει ανα πάσα στιγμή.

Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Εγώ μόλις το έβγαλα από gov.gr κατευθείαν στα αγγλικά. Δεν με ρώτησε καθόλου για ελληνικά. Κατέβηκε σε pdf και το αποθήκευσα. (σημ. Το ευρωπαϊκό)

paefstra

Member
Η Μαλτα αναφερει οτι απαιτει οι τουριστες της πορτοκαλι λιστας να εχουν μεινει τουλαχιστον 14 μερες σε κάποια χωρα αυτης της λιστας και οτι το ελεγχει αυστηρα. Πως το ελεγχει δηλαδη? Αν θελησω να κανω ενα hop απο την Ιταλια στη Μαλτα εμβολιασμενη και με ταυτοτητα, πώς θα το δει πόσες μέρες ήμουν σε κάθε χώρα, πόσες μέρες ήμουν Ιταλία κλπ?

Last edited:

Iris_90

Member
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Τι εννοείς να το δημιουργήσεις; Μπορείς να το εκδώσεις κανονικά απο εκεί, αλλά όταν το εκδίδεις πρέπει να το αποθηκεύσεις κάπου αλλιώς δεν μπορείς να το βρείς. Τουλάχιστον εγώ δεν μπορούσα να το βρω και νόμιζα οτι έχω κάνει κάποιο λάθος, παρόλο που το είχα αποθηκεύσει ως αρχείο Pdf κατα την έκδοση του. Έβλεπα το πιστοποιητικό εμβολιασμού και δεν μπορούσα να δω κάπου το Ευρωπαϊκό.
Είναι γραμμένο και στα αγγλικά κανονικά.
@Sassenach77 Μάλλον εγώ είπα λάθος έκφραση/λέξη , να το εκδώσω είναι η ποιο σωστή λέξη ... Σε ευχαριστώ ...

vasidarv

Member
Καλησπέρα, κάνω μια ερώτηση που πιθανότατα έχει απαντηθεί, αλλα το thread είναι πολύ μεγάλο και τα keywords δε δουλεύουν στην συγκεκριμένη περίπτωση. Plf θέλω μονο κατα την άφιξη στην Ελλάδα η και στην αναχώρηση; Γιατί θυμάμαι οτι μέχρι πριν λίγο καιρό ίσχυε και για τα 2.

Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα, κάνω μια ερώτηση που πιθανότατα έχει απαντηθεί, αλλα το thread είναι πολύ μεγάλο και τα keywords δε δουλεύουν στην συγκεκριμένη περίπτωση. Plf θέλω μονο κατα την άφιξη στην Ελλάδα η και στην αναχώρηση; Γιατί θυμάμαι οτι μέχρι πριν λίγο καιρό ίσχυε και για τα 2.
Mόνο για την άφιξη στην Ελλάδα ΑΛΛΑ πιθανόν να χρειασθείς κάτι αντίστοιχο στην ΧΩΡΑ που θα πας,πρέπει να το ελέγξεις
το δικό μας είναι ΜΟΝΟ για την άφιξη

echo2011

Member
Έχεις δίκιο. Ο Ισλανδικός ΕΟΔΥ μου είπε ότι η μερα του εμβολιασμού δεν προσμετράται, δηλαδή είναι η ημέρα "μηδέν" ωστόσο η 14η ημέρα είναι αποδεκτή. Δηλαδή δεν είναι απαραίτητο να περάσει και αυτή η ημέρα και να μπεις την 15η.

Οπότε εικάζω ότι είναι σε όλη την Ευρώπη έτσι. Με το που φτάνεις στην 14η μέρα μετά τον εμβολιασμό , πας όπου θες.
Δηλαδή εγώ που θαχω κάνει τη δεύτερη δόση 10 Ιουλίου, θαμαι οκ που έχω πτήση για Σερβία στις 24 Ιουλίου χαράματα;

Manos46

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ζανζιβάρη
Κροατία με πιστοποιητικό μπορώ να πάω ή θα χρειαστώ και τέστ; Hop στο Μαυροβούνιο μονοήμερη μπορώ να κάνω;

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.693
Μέλη
36.214
Νεότερο μέλος
thanos t19

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom