Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Εν τω μεταξυ οι συνταξιουχοι παιζει να ξαναβγουν απο το σπιτι το 2021. Δεν ειναι μλκς, μετα τα 65 ειναι high risk.
Τίποτα δεν είναι σίγουρο αυτή τη στιγμή για κανέναν...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Σίγουρα κάτω από το 99,9%
Συμφωνω. Αλλα οχι ολο τον χρονο, πρεπει να μην εχουν κοντα ευπαθεις, να μην ειναι ευπαθεις.
Σημερα εβλεπα μια ωραια εκπομπη, αναθεωρειται η ευπαθεια μετα τους 50ρηδες που μπαινουν στην εντατικη σωρηδον: ΔΕΝ ειναι οι ηλικιωμενοι, ειναι οσοι εχουν καρδιαγγειακα, ακομη και υπερτασικοι. Απλα οι ηλικιωμενοι εχουν πιο συχνα. Καθε εβδομαδα σκανε νεες παρατηρησεις και ερευνες απο τις εντατικες, αναθεωρουνται συμπερασματα προ 2 μηνων.
Οποτε χανεις και τους 50ρηδες.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Σίγουρα κάτω από το 99,9%
Ε ναι, οκ, αλλά είναι πολύ μεγάλος πάντως. Εγω και πολλοί άλλοι δεν έχουμε την πολυτέλεια να κάνουμε ένα ταξίδι και μετά να κάτσουμε 15 μέρες στο σπίτι. Και δεν είναι μόνο θέμα άδειας....θα χάσω και τη δουλειά μου!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Το 99.9% ηταν προφανως υπερβολη χαριν εμφασης. Το οτι θα ταξιδεψουν φετος το καλοκαιρι οι συνταξιουχοι δεν ειναι καν αστειο. Εργαζομενοι δε θα μπορουν, οσοι εχουν παιδια δε θα μπορουν, οκ μενουν φοιτητες και οσοι δεν εχουν υποχρεωσεις σε εργοδοτη ή οικογενεια, δεν ειναι κ λιγοι, συμφωνω.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Οι συνταξιουχοι. Θα πανε ταξιδι εν μεσω κορονοιου. Θεος σχωρεστους.
Δεν είναι μόνο οι συνταξιούχοι. Είναι και οι εποχικοί, είναι και αυτοί που έχουν δική τους δουλειά, είναι κι αυτοί που έτσι κι αλλιώς δεν μπορούν να εργαστούν λόγω κορωνοϊού. Είναι λίγο μυωπικό να λες "ανήκω στην πλειοψηφία, άρα η πλειοψηφία είναι 99,9%". Ένας που έχει ξενοδοχείο στη Ρόδο και δε θα ανοίξει, μια χαρά θα πάει στο Μπάλι αντί να κάτσει να κλαίει τη μοίρα του.

Εγώ ας πούμε μόλις τελειώσω με τις υποχρέωσεις που έχω σε άλλη χώρα, θα μπορούσα να φύγω για μήνες, αφού δεν έχω δουλειά τι να κάτσαω να κάνω, γιατί να μην πάω για ταξιδάκι;
 
  • Like
Reactions: GTS

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Δεν είναι μόνο οι συνταξιούχοι. Είναι και οι εποχικοί, είναι και αυτοί που έχουν δική τους δουλειά, είναι κι αυτοί που έτσι κι αλλιώς δεν μπορούν να εργαστούν λόγω κορωνοϊού. Είναι λίγο μυωπικό να λες "ανήκω στην πλειοψηφία, άρα η πλειοψηφία είναι 99,9%". Ένας που έχει ξενοδοχείο στη Ρόδο και δε θα ανοίξει, μια χαρά θα πάει στο Μπάλι αντί να κάτσει να κλαίει τη μοίρα του.

Εγώ ας πούμε μόλις τελειώσω με τις υποχρέωσεις που έχω σε άλλη χώρα, θα μπορούσα να φύγω για μήνες, αφού δεν έχω δουλειά τι να κάτσαω να κάνω, γιατί να μην πάω για ταξιδάκι;
Και αυτος που εδω πληρωθηκε με 800 ευρω επιδομα για 2 μηνες, οι επιστημονες/ελ επαγγελματιες 600, ε ταξιδακι θα παει.
Αρκει να μην τα φαει χαχαχχα
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Ειμαι μυωπας ως γνωστον ναι, αλλα θα παει ο αλλος στο Μπαλι να κατσει καραντινα 14μ; Κ ξανα στο γυρνα;
Χωρις καραντινα εγω προσωπικα φευγω κ σε μιση ωρα. Κ δεν ειμαστε λιγοι, αλλα με ορους καραντινας Ελλαδιτσα το καλοκαίρι , εχουμε πολλα κενα αλλωστε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ειμαι μυωπας ως γνωστον ναι, αλλα θα παει ο αλλος στο Μπαλι να κατσει καραντινα 14μ; Κ ξανα στο γυρνα;
Χωρις καραντινα εγω προσωπικα φευγω κ σε μιση ωρα. Κ δεν ειμαστε λιγοι, αλλα με ορους καραντινας Ελλαδιτσα, εχουμε πολλα κενα αλλωστε.
Στο πήγαινε όχι, θα πάρει το εισιτήριό του πίσω, καμία εταιρεία δεν μπορεί να σε υποχρεώσει να πας να κάνεις καραντίνα σε ξένη χώρα. Στο γύρνα έτσι κι αλλιώς ποια η διαφορά αν κάνεις καραντίνα;

Και αυτος που εδω πληρωθηκε με 800 ευρω επιδομα για 2 μηνες, ε ταξιδακι θα παει.
Κάποιοι θα πάνε, ναι. Είναι αυτή η περίεργη κάστα ανθρώπων που είχαν παραπάνω από 0 ευρώ στο λογαριασμό τους. Πες με περίεργο, πιστεύω πως είναι πάνω από το 0,01%.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Και αυτος που εδω πληρωθηκε με 800 ευρω επιδομα για 2 μηνες, ε ταξιδακι θα παει.
Αρκει να μην τα φαει χαχαχχα
Τα 800€ για κάποιον που έχει π.χ μαγαζί δεν φτάνουν για ταξιδακι ούτε μέχρι τη Λαμία. Αλλά και για κάποιον που έχει υποχρεώσεις πάλι δεν φτάνουν. Ας μη λέμε κι ο,τι θέλουμε!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τα 800€ για κάποιον που έχει π.χ μαγαζί δεν φτάνουν για ταξιδακι ούτε μέχρι τη Λαμία. Αλλά και για κάποιον που έχει υποχρεώσεις πάλι δεν φτάνουν. Ας μη λέμε κι ο,τι θέλουμε!
Δηλαδή όποιος πήρε τα 800 αποκλείεται να είχε χρήματα στην τράπεζα; Ή να είχε σχεδιάσει ταξίδι (όπως γράφουν πάμπολλοι εδώ μέσα) και να αποφασίσει να πάει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom