Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Να ρωτήσω κάτι; Γιατί το μέτρο με την υποχρεωτική καραντίνα δε φαίνεται στο reopen?
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Να ρωτήσω κάτι; Γιατί το μέτρο με την υποχρεωτική καραντίνα δε φαίνεται στο reopen?
Γιατί δεν είναι σίγουροι ότι η καραντίνα θα είναι 10ήμερη και γιατί δεν έχει βγει το φεκ ακόμη. Το Σάββατο θα ανακοινωθεί το οτιδήποτε.
 

giota235

Member
Μηνύματα
140
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Να ρωτήσω κάτι; Γιατί το μέτρο με την υποχρεωτική καραντίνα δε φαίνεται στο reopen?
Ενδεχομένως να μην είναι κάτι σίγουρο ακόμη. Εξετάζεται στο κομμάτι αυτό να λάβουν πιο ήπια μέτρα (μίλησα χθες με τον εοδυ)
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η υποχρεωτική προληπτική καραντίνα για όσους ταξιδεύουν από χώρες του εξωτερικού προς την Ελλάδα και εισέρχονται στη χώρα από 18 Δεκεμβρίου 2020 έως 7 Ιανουαρίου 2021 περιορίζεται, από τις 10 που είχε εξαγγελθεί, στις 3 ημέρες», ανέφερε συγκεκριμένα ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Στέλιος Πέτσας.
Σταθερότης, όχι αστεία.
 

papaki77

Member
Μηνύματα
33
Likes
86
Η υποχρεωτική προληπτική καραντίνα για όσους ταξιδεύουν από χώρες του εξωτερικού προς την Ελλάδα και εισέρχονται στη χώρα από 18 Δεκεμβρίου 2020 έως 7 Ιανουαρίου 2021 περιορίζεται, από τις 10 που είχε εξαγγελθεί, στις 3 ημέρες», ανέφερε συγκεκριμένα ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Στέλιος Πέτσας.
Σταθερότης, όχι αστεία.
Και προφανως οι 3 μερες εμειναν ετσι για τη χαζομαρα γιατι ουτως ή αλλως δεν εχουν κανενα νοημα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.025
Likes
41.012
Η υποχρεωτική προληπτική καραντίνα για όσους ταξιδεύουν από χώρες του εξωτερικού προς την Ελλάδα και εισέρχονται στη χώρα από 18 Δεκεμβρίου 2020 έως 7 Ιανουαρίου 2021 περιορίζεται, από τις 10 που είχε εξαγγελθεί, στις 3 ημέρες», ανέφερε συγκεκριμένα ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Στέλιος Πέτσας.
Σταθερότης, όχι αστεία.
Κωμωδια. Απλα δεν ξερουν τι κανουν. Τι ακριβως θα δειξει σε 3 μερες? Ασε που θα πεταξουν ως τις 17 οι ενδιαφερομενοι.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Ασε που θα πεταξουν ως τις 17 οι ενδιαφερομενοι.
Πριν ουτε μια βδομαδα εβρισκα ιδια λιγο-πολυ εισιτηρια για καθε μερα απο τις 15 μεχρι και τις 21. Ξαφνικα τα εισιτηρια για τις 17 του μηνα εφθασαν -αυτα που φτανεις την ιδια μερα (~9 ωρες με την ανταποκριση) απο 130-170 που ηταν, στα 300 το ελαχιστο. Μονο το πηγαινε. Συγκυριακο;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Το αρνητικό τεστ των 72 ωρών ισχύει φαντάζομαι.Επομένως πάμε στις 3+3 μέρες καραντίνα.Η όχι;Φυσικά δεν ξέρω αν οι 6 μέρες είναι αρκετές ή όχι.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Το αρνητικό τεστ των 72 ωρών ισχύει φαντάζομαι.Επομένως πάμε στις 3+3 μέρες καραντίνα.Η όχι;Φυσικά δεν ξέρω αν οι 6 μέρες είναι αρκετές ή όχι.
Tις 3 του τεστ γιατι; 'Οσους ξέρω, από Ισπανία τουλάχιστον, που έχουν κάνει το τεστ, δεν έχουν μείνει σε καραντίνα μέχρι να το κάνουν.

Οι μετακινήσεις από νομό σε νομό και οι μετακινήσεις γενικά ισχύουν; Η απαγόρευσή τους εννοώ. Δεν μπορώ να καταλάβω, οι έλληνες εξωτερικού δεν κατάγονται όλοι από Αθήνα/Θεσσαλονίκη; Πώς θα πάμε σπίτια μας; Επίσης, καραντίνα πού θα πρέπει να μείνουμε;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Tις 3 του τεστ γιατι; 'Οσους ξέρω, από Ισπανία τουλάχιστον, που έχουν κάνει το τεστ, δεν έχουν μείνει σε καραντίνα μέχρι να το κάνουν.

Οι μετακινήσεις από νομό σε νομό και οι μετακινήσεις γενικά ισχύουν; Η απαγόρευσή τους εννοώ. Δεν μπορώ να καταλάβω, οι έλληνες εξωτερικού δεν κατάγονται όλοι από Αθήνα/Θεσσαλονίκη; Πώς θα πάμε σπίτια μας; Επίσης, καραντίνα πού θα πρέπει να μείνουμε;
Πας σπιτι σου. Αυτο μαλλον ειναι κ το νοημα των 3 ημερων. Μην κοβεις βολτες, πηγαινε απευθειας σπιτι σου κ προσεχε. Ειναι οπως τα μετρα για τον αριθμο ατομων στο σπιτι για το ρεβεγιον. Μεχρι 6 πχ. Προφανως κανεις δεν θα μας ελεγξει, προσεχε σου λενε.
Στα σαρδηνια ειναι 6 μερες κ στο τελος αλλο τεστ. Ισως ειχε περισοοτερο νοημα ετσι αλλα ειμαστε χωρα μεταναστων κ δεν κανουν παντου τεστ, ουτε στο ανω κολωκοτρωνιτσι...
 

giota235

Member
Μηνύματα
140
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Το αρνητικό τεστ των 72 ωρών ισχύει φαντάζομαι.Επομένως πάμε στις 3+3 μέρες καραντίνα.Η όχι;Φυσικά δεν ξέρω αν οι 6 μέρες είναι αρκετές ή όχι.
3 μέρες συνολικά καραντίνα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.280
Tις 3 του τεστ γιατι; 'Οσους ξέρω, από Ισπανία τουλάχιστον, που έχουν κάνει το τεστ, δεν έχουν μείνει σε καραντίνα μέχρι να το κάνουν.

Οι μετακινήσεις από νομό σε νομό και οι μετακινήσεις γενικά ισχύουν; Η απαγόρευσή τους εννοώ. Δεν μπορώ να καταλάβω, οι έλληνες εξωτερικού δεν κατάγονται όλοι από Αθήνα/Θεσσαλονίκη; Πώς θα πάμε σπίτια μας; Επίσης, καραντίνα πού θα πρέπει να μείνουμε;
Δεν το έγραψα σωστά μάλλον.Αν είναι αρνητικό καλύπτει τρείς μέρες πριν το ταξίδι.Συν 3 μέρες η καινούρια καραντίνα πάμε στις 6 μέρες συνολικά.Είναι αρκετές για εξασφάλιση ή όχι δεν ξέρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.402
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom