Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Είναι ένα πρώτο βήμα, αλλά το γεγονός ότι κάποιος χρειάζεται επί της ουσίας να κάνει (και να πληρώσει) 3 τεστ συνολικά (2 για το πήγαινε κι 1 για την επιστροφή), είναι απαγορευτικό για τους περισσότερους...
δηλαδη αφου οι εσωτερικες πτησεις ειναι για λογους υγειας, στρατιωτικους, επαγγελματικους, ανθρωπιστικους, τι θα πω πχ εγω που φευγω απο Χανια για Αθηνα και μετα Ιορδανια?? λεμε τωρα,.. εχω παει δυο φορες αλλα αν θελω να παω παλι η να παω dUBAI( κουφια η ωρα!!) τι κανω??
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
δηλαδη αφου οι εσωτερικες πτησεις ειναι για λογους υγειας, στρατιωτικους, επαγγελματικους, ανθρωπιστικους, τι θα πω πχ εγω που φευγω απο Χανια για Αθηνα και μετα Ιορδανια?? λεμε τωρα,.. εχω παει δυο φορες αλλα αν θελω να παω παλι η να παω dUBAI( κουφια η ωρα!!) τι κανω??
Ότι είσαι τράνζιτ για διεθνή πτήση (που επιτρέπεται).
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Ότι είσαι τράνζιτ για διεθνή πτήση (που επιτρέπεται).
πρεπει να πεισω το καθε αστυνομικο που θα με ελεγξει,...εδω ειδα και επαθα να εξηγησω οτι με τον ανδρα μου ειμαστε συγγενεις πρωτου βαθμου!!!!!!!!!!!!!!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Ναι ισχύει.Τουλάχιστον μέχρι 21/1.' Ετσι αναφέρει το site του Βενιζέλος.

Athens International Airport - Covid-19 Χρήσιμες Πληροφορίες
Άρα να υποθέσω δεν μπορεί κάποιος να έρθει Ελλάδα για 3 ημέρες για επαγγελματικούς λόγους;
Μέσα στα ταξί στην Αθήνα, πόσα άτομα επιτρέπονται ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.199
Άρα να υποθέσω δεν μπορεί κάποιος να έρθει Ελλάδα για 3 ημέρες για επαγγελματικούς λόγους;
Μέσα στα ταξί στην Αθήνα, πόσα άτομα επιτρέπονται ;
Από τον Νοέμβριο ήταν ένα άτομο.Δεν ξέρω αν άλλαξε πολύ πρόσφατα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
To CNN Travel συμπεριλαβε την χώρα μας σε έναν από τους 21 hot προορισμους για το 2021,με ιδιαίτερη μνεία το Ναύπλιο,τη Μάνη και τη Μήλο!
21 places to go in 2021
Υπέροχοι προορισμοί ακόμα και για εμάς που τους έχουμε δει. Πότε θα ξαναπάμε δεν ξέρω.....Αν ισχύουν όσα λέγονται από Φεβρουάριο και με κράτηση ξενοδοχείου. Νωρίτερα αποκλείεται νομίζω. Είπαν πως για Χριστούγεννα , Πρωτοχρονιά και Θεοφάνεια, βεβαιώθηκαν για το ότι τελικά δεν υπήρξε επιβάρυνση(αντίθετα υπήρξε μείωση μάλλον γιατί πρόσεχε ο κόσμος) ούτε σε κρούσματα, ούτε σε θανάτους μετά από 10 -14 μέρες. Και είπαν τόσο θέλει για κάθε βήμα που γίνεται για να μετρηθούν οι επιπτώσεις και το αν θα ανοίξει κάτι άλλο. 'Αρα αφού άνοιξαν χτες τα μαγαζιά δύσκολα θα ανοίξουν και οι μετακινήσεις αυτό το μήνα από νομό σε νομό.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Από τον Νοέμβριο ήταν ένα άτομο.Δεν ξέρω αν άλλαξε πολύ πρόσφατα.
Ένα είναι και τώρα. Προσπαθούν όμως να το αλλάξουν τώρα οι οδηγοί.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Υπέροχοι προορισμοί ακόμα και για εμάς που τους έχουμε δει. Πότε θα ξαναπάμε δεν ξέρω.....Αν ισχύουν όσα λέγονται από Φεβρουάριο και με κράτηση ξενοδοχείου. Νωρίτερα αποκλείεται νομίζω. Είπαν πως για Χριστούγεννα , Πρωτοχρονιά και Θεοφάνεια, βεβαιώθηκαν για το ότι τελικά δεν υπήρξε επιβάρυνση(αντίθετα υπήρξε μείωση μάλλον γιατί πρόσεχε ο κόσμος) ούτε σε κρούσματα, ούτε σε θανάτους μετά από 10 -14 μέρες. Και είπαν τόσο θέλει για κάθε βήμα που γίνεται για να μετρηθούν οι επιπτώσεις και το αν θα ανοίξει κάτι άλλο. 'Αρα αφού άνοιξαν χτες τα μαγαζιά δύσκολα θα ανοίξουν και οι μετακινήσεις αυτό το μήνα από νομό σε νομό.
Υπομονή ,ο μήνας κοντεύει να τελειώσει!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
πρεπει να πεισω το καθε αστυνομικο που θα με ελεγξει,...εδω ειδα και επαθα να εξηγησω οτι με τον ανδρα μου ειμαστε συγγενεις πρωτου βαθμου!!!!!!!!!!!!!!
Το εισιτήριο δείχνεις.
 

kwstas travel

Member
Μηνύματα
30
Likes
14
Ότι είσαι τράνζιτ για διεθνή πτήση (που επιτρέπεται).
Από πού προκύπτει ότι επιτρέπονται για μη ουσιώδεις λόγους οι διεθνείς πτήσεις???
Οι εσωτερικές απαγορεύονται βάσει της NOTAM.
Γενικά για εξωτερικό επιτρέπεται η έξοδος από Ελλάδα οδικώς ή αεροπορικώς???
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom