Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

coco_

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Είχα συμπληρώσει πριν κάποιες μέρες το PLF για ένα ταξίδι που έχω τον άλλο μήνα & μου ήρθε χθες το qr code...Κανονικά έπρεπε να έρθει την μέρα του ταξιδιού, άλλαξε κάτι στην διαδιακασία?
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
500
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Είχα συμπληρώσει πριν κάποιες μέρες το PLF για ένα ταξίδι που έχω τον άλλο μήνα & μου ήρθε χθες το qr code...Κανονικά έπρεπε να έρθει την μέρα του ταξιδιού, άλλαξε κάτι στην διαδιακασία?
ναι ερχεται εδω και μια εβδομαδα στο λεπτο!
 

kostas travel

Member
Μηνύματα
57
Likes
197
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μιανμάρ
Είχα συμπληρώσει πριν κάποιες μέρες το PLF για ένα ταξίδι που έχω τον άλλο μήνα & μου ήρθε χθες το qr code...Κανονικά έπρεπε να έρθει την μέρα του ταξιδιού, άλλαξε κάτι στην διαδιακασία?

Εχθές μίλησα με την υπηρεσία της προστασίας του πολίτη που είναι αρμόδια για τα plf. Με ενημέρωσαν ότι πλέον βγαίνει άμεσα το plf και δεν περιμένεις να εκδοθεί στις 00:00 της ημέρας πτήσης.. Εγώ σήμερα που το συμπλήρωσα μου ήρθε σε μερικά δευτερόλεπτα με το QR.

Επίσης σε περίπτωση που η ημερομηνία άφιξης είναι την επόμενη της αναχώρησης, αυτό που τους ενδιαφέρει είναι μόνο η ημερομηνία της άφιξης στην Ελλάδα
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.787
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Είχα συμπληρώσει πριν κάποιες μέρες το PLF για ένα ταξίδι που έχω τον άλλο μήνα & μου ήρθε χθες το qr code...Κανονικά έπρεπε να έρθει την μέρα του ταξιδιού, άλλαξε κάτι στην διαδιακασία?
@coco_ Αναφέρεσαι για την είσοδό σου στην Ελλάδα ή την είσοδο σου στο εξωτερικό ;;;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
@coco_ Αναφέρεσαι για την είσοδό σου στην Ελλάδα ή την είσοδο σου στο εξωτερικό ;;;
Στο ελληνικό για την επιστροφή στην Ελλάδα. Φαίνεται ότι άλλαξε η διαδικασία, όπως απάντησαν και οι προηγούμενοι.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.787
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
@coco_ Ευτυχώς που άλλαξε γιατί θα ήταν μεγάλη ταλαιπωρία και άγχος ... Κάτι ακόμα : Πριν την είσοδό μας σε ξένη χώρα (Για ευρωπαϊκές χώρες) , μπορούμε να συμπληρώσουμε το plf από εδώ πέντε μέρες ή μια εβδομάδα πριν την αναχώρησή μας ;

Το ελληνικό plf το συμπλήρωσες όταν ήσουν στην Ελλάδα ή όταν ήσουν στο εξωτερικό ;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
@coco_ Ευτυχώς που άλλαξε γιατί θα ήταν μεγάλη ταλαιπωρία και άγχος ... Κάτι ακόμα : Πριν την είσοδό μας σε ξένη χώρα (Για ευρωπαϊκές χώρες) , μπορούμε να συμπληρώσουμε το plf από εδώ πέντε μέρες ή μια εβδομάδα πριν την αναχώρησή μας ;

Το ελληνικό plf το συμπλήρωσες όταν ήσουν στην Ελλάδα ή όταν ήσουν στο εξωτερικό ;
ναι το ειχα συμπληρώσει απο εδώ, για να μην εχω αγχος τελευταια στιγμη.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.787
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
@coco_ Και πολύ καλά έκανες , σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες ...
 

pavlito

Member
Μηνύματα
39
Likes
13
στην επόμενη αγορά εισιτηρίου με την Ryan μην αγοράσεις εισιτήριο από τρίτους παρά μόνο από τον δικό τους ιστότοπο. γίνετε περίπλοκο αν χρειαστεί να πάρεις τα χρήματα σου πίσω η να κάνεις οποιαδήποτε αλλαγή χρειαστεί. επίσης πρέπει να είσαι βέβαιος ότι είναι το πραγματικό σαιτ.
Ναι το μετανιωσα να σου πω την αληθεια...οποτε προσοχη στο επομενο κλεισιμο εισιτηριου!!ευχαριστω ολη την παρεα για τη βοηθεια
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ενημερωτικά:
Λόγω απεργία των ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας τη Δευτέρα (26 Ιουλ) στην Ιταλία ακυρώνονται οι πτήσεις.
Ενημερωτικα:
οπως εχει συζητηθει κ παλιοτερα, τετοια απεργια ειναι ιδιαιτερη κ δεν ακολουθει οριζοντιους κανονες. η συγκεκριμενη της 26/7 ειναι στα χαρτια 12 ωρων (08.00-20.00), στην πραξη 8 ωρων (10.00-18.00) διοτι οι ωρες 07.00-10.00 κ 18.00-21.00 εξαιρουνται παντοτε απο οποιαδηποτε απεργια.
απο κει κ περα στην πραξη επικοινωνουμε με την αεροπορικη διοτι τελευταια εχουν πολυ μικρα ποσοστα συμμετοχης κ συνηθως γινονται παρα πολλες πτησεις ακομα κ στο 8ωρο της απεργιας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.681
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom