Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπερα!! Να ρωτήσω παιδιά.. Σε πτήση με ανταπόκριση πέρα απο το plf της χώρας που είναι τελικός προορισμός, χρειάζεται να συμπληρώσω και plf για την ενδιάμεση;;
 

Papamix

Member
Μηνύματα
9
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Romania
Ονειρεμένο Ταξίδι
Rwanda
Καλημέρα! Σχεδιάζω για Σλοβακία - Ουγγαρία το Νοέμβρη αλλά για Σλοβακία διαβάζω λίγο αντικρουόμενες πηγές... επιτρέπεται η είσοδος; χρειάζεται καραντίνα;
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Καλησπερα!! Να ρωτήσω παιδιά.. Σε πτήση με ανταπόκριση πέρα απο το plf της χώρας που είναι τελικός προορισμός, χρειάζεται να συμπληρώσω και plf για την ενδιάμεση;;
Πρέπει να δεις τι ζητάει η κάθε χώρα. Δεν υπάρχει γενικός κανόνας
 

kikikam

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Καλημέρα! Σχεδιάζω για Σλοβακία - Ουγγαρία το Νοέμβρη αλλά για Σλοβακία διαβάζω λίγο αντικρουόμενες πηγές... επιτρέπεται η είσοδος; χρειάζεται καραντίνα;
Καλησπέρα ακριβώς κι εγώ την ίδια ερώτηση έχω.🤔
 

Billkaza

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτια
Καλησπερα παιδια.. Μια περιεργη ερωτηση. εχω νοσησει και εχω πιστοποιητικο που λεει οτι ειναι valid μεχρι 20/11/2021. το πρωτο τεστ μου εγινε 24/04/2021 που το αναφερει και πανω στο certificate. θελω να ταξιδεψω στις 28/10/2021 για Ιταλια. Με βαση το πιστοιποιητικο που λεει οτι ειναι valid μεχρι 20/11 ειμαι οκ αλλα οι 6 μηνες που αναφερουν απο το πρωτο τεστ θα εχουν ουσιαστικα περασει στις 24/10, δλδ 4 μερες πριν ταξιδεψω.
Ετσι λοιπον βρισκομαι σε διλημμα τι απολα ισχυει?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλησπερα παιδια.. Μια περιεργη ερωτηση. εχω νοσησει και εχω πιστοποιητικο που λεει οτι ειναι valid μεχρι 20/11/2021. το πρωτο τεστ μου εγινε 24/04/2021 που το αναφερει και πανω στο certificate. θελω να ταξιδεψω στις 28/10/2021 για Ιταλια. Με βαση το πιστοιποιητικο που λεει οτι ειναι valid μεχρι 20/11 ειμαι οκ αλλα οι 6 μηνες που αναφερουν απο το πρωτο τεστ θα εχουν ουσιαστικα περασει στις 24/10, δλδ 4 μερες πριν ταξιδεψω.
Ετσι λοιπον βρισκομαι σε διλημμα τι απολα ισχυει?
Δεν παίζει ρόλο το validity του πιστοποιητικού, στις περισσότερες χώρες ισχύει για 180 μέρες από την ημερομηνία του θετικού pcr (οπότε λίγο λιγότερο από 6 μήνες)
 

Billkaza

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτια
αρα η κανω εμβολιο για να ταξιδεψω ή pcr 48ωρες πριν?
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ
Καλησπερα σκεφτομαστε να παμε Μπρατισλαβα αλλα θα προσγειωθουμε Βιεννη ...τα plf που πρεπει να κανουμε για ποια χωρα να ειναι??? Επισης εαν με βαση την Σλοβακια θελουμε να παμε και Αυστρια για μονοημερη τι πρεπει να κανουμε ? Ολοι ειμαστε εμβολιασμενοι......!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom