Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.919
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπερα σκεφτομαστε να παμε Μπρατισλαβα αλλα θα προσγειωθουμε Βιεννη ...τα plf που πρεπει να κανουμε για ποια χωρα να ειναι??? Επισης εαν με βαση την Σλοβακια θελουμε να παμε και Αυστρια για μονοημερη τι πρεπει να κανουμε ? Ολοι ειμαστε εμβολιασμενοι......!!!
Οτι ζητάνε και οι δύο χώρες!
Σίγουρα η Αυστρία δε θέλει plf, μόνο πιστοποιητικό, για Σλοβακία δε ξέρω. Να τσεκάρετε τα δρομολόγια, εχει λεωφορείο από το αεροδρόμιο της Βιέννης απευθείας για Μπρατισλάβα, δε χρειάζεται να τρέχετε μέχρι τη πόλη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Το είδα και γέλασα, τα αγγλικά δικά τους:

Passengers flying with Vietjet will be offered lucky presents and Vietjet will provide health care services in all flights including nutritious food, drinks that good for health as ginger tea, health monitoring guide for pandemic prevention, guide to yoga exercises, pregnant women care products, anti-pandemic health care, protective and antibacterial hygiene products, etc.. Especially, passengers have round-trip SkyBoss tickets will have a chance to get vaccines.
Αγαπημένη vietshitjet που κάνει ότι μπορεί να πουλήσει εισιτήρια τώρα που ξαναρχίζουν οι εσωτερικές πτήσεις (τις οποίες έτσι και αλλιώς θα αλλάξει ώρα ή ακυρώσει κάνα πεντάρι φορές μέχρι την απογείωση).
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ο CEO της United ειπε οι κρατησεις περασαν αυτες του 19, για λατινικη αμερικη ειναι στο 100% του 19, για Ευρωπη οσονουπω κ το καλοκαιρι του 22 θα ειναι:
UNITED AIRLINES CEO: NEXT SUMMER WILL BE THE BUSIEST TRANS-ATLANTIC TRAFFIC EVER
θα γινει ψιλοχαμος...κλειστε εγκαιρα τα μεγαλα...
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Άρα θέλει pcr και από εμβολιασμενους και κάνουν και εκεί τεστ.. αντίο Ντουμπάι!!
Μίλησα σήμερα με την πρεσβεία και μου είπαν ότι θελει pcr 48 ωρών για την είσοδο στην χώρα. Φτάνοντας στο αεροδρόμιο γίνεται δωρεάν 2ο pcr εκει επι τόπου. Για την μετάβαση στο εμιράτο του Ντουμπάι δεν χρειάζεται pcr. Ούτε κατά την επιστροφή στην Ελλάδα.
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Μίλησα σήμερα με την πρεσβεία και μου είπαν ότι θελει pcr 48 ωρών για την είσοδο στην χώρα. Φτάνοντας στο αεροδρόμιο γίνεται δωρεάν 2ο pcr εκει επι τόπου. Για την μετάβαση στο εμιράτο του Ντουμπάι δεν χρειάζεται pcr. Ούτε κατά την επιστροφή στην Ελλάδα.
Μην ξεχάσεις την ταξιδιωτική ασφάλεια
 
Μηνύματα
26
Likes
8
Καλησπέρα παιδιά, την Κυριακή πετάμε για Μάλτα από Θεσσαλονίκη καθόμαστε 5 μέρες πάμε Θεσσαλονίκη απόγευμα και την ίδια μέρα με λεωφορείο ξεκινάμε για Κωνσταντινούπολη στις 22:00 , θα ήθελα να με βοηθήσετε τ πρέπει ακριβώς να κάνω με τεστ plf η κάποιο άλλο έγγραφο εάν γνωρίζετε, έχω κάνει το εμβόλιο και έχω green pass οποία πληροφορία θά είναι πολύ χρήσιμη (έψαξα στο gov αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη) σάς ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλησπέρα παιδιά, την Κυριακή πετάμε για Μάλτα από Θεσσαλονίκη καθόμαστε 5 μέρες πάμε Θεσσαλονίκη απόγευμα και την ίδια μέρα με λεωφορείο ξεκινάμε για Κωνσταντινούπολη στις 22:00 , θα ήθελα να με βοηθήσετε τ πρέπει ακριβώς να κάνω με τεστ plf η κάποιο άλλο έγγραφο εάν γνωρίζετε, έχω κάνει το εμβόλιο και έχω green pass οποία πληροφορία θά είναι πολύ χρήσιμη (έψαξα στο gov αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη) σάς ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Προς και από Μάλτα θα χρειαστεί να συμπληρώσετε τα αντίστοιχα plf.
Για Τουρκία διάβασε το θέμα εδώ: Τουρκία - Ταξίδι Τουρκία και περιορισμοί covid
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα. Αυτό με τα PLF είναι κάτι που πρέπει να το δω από τώρα για το ταξίδι μας τον Νοέμβριο στην Γερμανία, η το βλέπω εκείνη την εβδομάδα; °
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλημέρα. Αυτό με τα PLF είναι κάτι που πρέπει να το δω από τώρα για το ταξίδι μας τον Νοέμβριο στην Γερμανία, η το βλέπω εκείνη την εβδομάδα; °
Εκείνη την εβδομάδα, ο Νοέμβριος είναι μακρινός και δεν ξέρεις τι μπορεί να ισχύει τότε (μπορεί να αλλάξει η μορφή ή τα ζητούμενα στοιχεία του plf, να απαιτείται η αναγραφή θέσης στο αεροπλάνο κλπ.). Από το να χρειαστεί να το ξανασυμπληρώσεις, καλύτερα άστο λίγες μέρες πριν το ταξίδι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom