Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Alex Loco

Member
Μηνύματα
337
Likes
1.740
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ταξίδι-Όνειρο
Pamir highway
Ερώτηση ξανά. Η Ρουμανία μπήκε στο κόκκινο χθες. Όχι όλη η χώρα βέβαια. Τώρα διαβάζω περί καραντίνας και λοιπά και ερωτω. Καραντίνα εφόσον βγω από Ρουμανία να μπω Μολδαβία ? Καραντίνα εφόσον κατηφορίσω από Ρουμανία σε Βουλγαρία ? Η στην Ελλάδα ? Τι φάση αν τα εξηγούσαν και τόσο καλά στα σάιτ που ψάχνω δε θα σας επριζα . Επίσης αν με σταματήσει κάποιος να φεύγω από Ρουμανία σε Βουλγαρία μπορεί να μου πεις που πας αδερφέ ενώ είσαι σε καραντίνα ?? ( Δεν ειμαι εμβολιασμενος )
 
Μηνύματα
26
Likes
8
Προς και από Μάλτα θα χρειαστεί να συμπληρώσετε τα αντίστοιχα plf.
Για Τουρκία διάβασε το θέμα εδώ: Τουρκία - Ταξίδι Τουρκία και περιορισμοί covid
Ευχαριστώ πολύ, από την στιγμή πού στο ίδιο 24 ωρο θά βρίσκομαι Μάλτα Θεσσαλονίκη καί Τουρκία πώς θά μπορούσα να συμπληρώσω το plf?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Ευχαριστώ πολύ, από την στιγμή πού στο ίδιο 24 ωρο θά βρίσκομαι Μάλτα Θεσσαλονίκη καί Τουρκία πώς θά μπορούσα να συμπληρώσω το plf?
Το plf έχει να κάνει με την είσοδο στη χώρα (εν προκειμένω στην Ελλάδα από τη Μάλτα) και μπορείς θα το συμπληρώσεις πριν την πτήση προς την Ελλάδα. Σε αυτό συμπληρώνεις τα στοιχεία της πτήσης, διεύθυνση διαμονής κλπ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Ερώτηση ξανά. Η Ρουμανία μπήκε στο κόκκινο χθες. Όχι όλη η χώρα βέβαια. Τώρα διαβάζω περί καραντίνας και λοιπά και ερωτω. Καραντίνα εφόσον βγω από Ρουμανία να μπω Μολδαβία ? Καραντίνα εφόσον κατηφορίσω από Ρουμανία σε Βουλγαρία ? Η στην Ελλάδα ? Τι φάση αν τα εξηγούσαν και τόσο καλά στα σάιτ που ψάχνω δε θα σας επριζα . Επίσης αν με σταματήσει κάποιος να φεύγω από Ρουμανία σε Βουλγαρία μπορεί να μου πεις που πας αδερφέ ενώ είσαι σε καραντίνα ?? ( Δεν ειμαι εμβολιασμενος )
Το "κόκκινο" το ορίζει ουσιαστικά η χώρα (ή χώρες) στις οποίες σκοπεύεις να ταξιδέψεις μετά τη Ρουμανία, οπότε θα πρέπει να δεις τι ισχύει με βάση τους κανόνες εκείνων των χωρών (Μολδαβίας, Βουλγαρίας, Ελλάδας) για την είσοδο σε αυτές εφόσον ήσουν στη Ρουμανία εντός των προηγούμενων ημερών.
 
Μηνύματα
26
Likes
8
Το plf έχει να κάνει με την είσοδο στη χώρα (εν προκειμένω στην Ελλάδα από τη Μάλτα) και μπορείς θα το συμπληρώσεις πριν την πτήση προς την Ελλάδα. Σε αυτό συμπληρώνεις τα στοιχεία της πτήσης, διεύθυνση διαμονής κλπ.
Σάς ευχαριστώ, απλά πρέπει να συμπληρωθεί 24 ώρες πριν το plf καί εγώ 24 ώρες πριν θα βρίσκομαι στην Μάλτα καί από ότι διάβασα στο άλλο link θέλουν και μια ιδική πλατφόρμα όπου να είναι μέσα σε 72 ώρες?..
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Σάς ευχαριστώ, απλά πρέπει να συμπληρωθεί 24 ώρες πριν το plf καί εγώ 24 ώρες πριν θα βρίσκομαι στην Μάλτα καί από ότι διάβασα στο άλλο link θέλουν και μια ιδική πλατφόρμα όπου να είναι μέσα σε 72 ώρες?..
Γιατί 24 ώρες πριν? Κι επιπλέον, ηλεκτρονικά γίνεται, ποιο το πρόβλημα? Πάντα μιλάω για το Ελληνικό. Εσύ άμα θες συμπλήρωσε το από σήμερα.
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Σάς ευχαριστώ, απλά πρέπει να συμπληρωθεί 24 ώρες πριν το plf καί εγώ 24 ώρες πριν θα βρίσκομαι στην Μάλτα καί από ότι διάβασα στο άλλο link θέλουν και μια ιδική πλατφόρμα όπου να είναι μέσα σε 72 ώρες?..
o @mourohavlos σου λεει για το ελληνικο plf για να ερθεις απο την μαλτα κ την τουρκια.
εσυ λογικα γραφεις για το τουρκικο που πας μετα.
 
Μηνύματα
26
Likes
8
Γιατί 24 ώρες πριν? Κι επιπλέον, ηλεκτρονικά γίνεται, ποιο το πρόβλημα? Πάντα μιλάω για το Ελληνικό. Εσύ άμα θες συμπλήρωσε το από σήμερα.
Οπότε θα κάνω ξεχωριστό plf από Ελλάδα Τουρκία για τίς 25 του μηνός καί θά φαίνομαι ότι από Ελλάδα πάω Τουρκία ενώ την ίδια μέρα θα βρίσκομαι Μάλτα μέσα στο 24 Ώρο?
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Οπότε θα κάνω ξεχωριστό plf από Ελλάδα Τουρκία για τίς 25 του μηνός καί θά φαίνομαι ότι από Ελλάδα πάω Τουρκία ενώ την ίδια μέρα θα βρίσκομαι Μάλτα μέσα στο 24 Ώρο?
θες δυο plf για την επιστροφη σου ελλαδα(ενα απο μαλτα και ενα απο κων/πολη) που μπορεις να τα κανεις και τωρα εως και λιγη ωρα πριν πεταξεις.
για μαλτα,δες το αντιστοιχο θεμα αν θελει οταν πας.
για τουρκια θελει εως 72 ωρες πριν πας ,που θα σου δωσει μαζι εναν κωδικο απαραιτητο για τα μμμ.δες το αντιστοιχο θεμα και για τουρκια.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Οπότε θα κάνω ξεχωριστό plf από Ελλάδα Τουρκία για τίς 25 του μηνός καί θά φαίνομαι ότι από Ελλάδα πάω Τουρκία ενώ την ίδια μέρα θα βρίσκομαι Μάλτα μέσα στο 24 Ώρο?
Κάπως έτσι, εκτός αν η φόρμα, η οποία είναι κάτι σαν plf, και την οποία θα συμπληρώσεις έως 72 ώρες πριν για να εισέλθεις στην Τουρκία, σου ζητάει να σημειώσεις όλες τις χώρες στις οποίες βρέθηκες τις προηγούμενες μέρες (αυτό δεν το γνωρίζω), οπότε σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να βάλεις και τη Μάλτα.
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Σρι Λάνκα
Μην ξεχάσεις την ταξιδιωτική ασφάλεια
Δεν μου το ανέφεραν ως απαιτούμενο. Βέβαια στις μέρες μας , το θεωρώ επιβεβλημένη ανάγκη..
Μιλησα με την mondial. Ποια άλλη Προτεινετε;
 
Last edited:
Μηνύματα
26
Likes
8
θες δυο plf για την επιστροφη σου ελλαδα(ενα απο μαλτα και ενα απο κων/πολη) που μπορεις να τα κανεις και τωρα εως και λιγη ωρα πριν πεταξεις.
για μαλτα,δες το αντιστοιχο θεμα αν θελει οταν πας.
για τουρκια θελει εως 72 ωρες πριν πας ,που θα σου δωσει μαζι εναν κωδικο απαραιτητο για τα μμμ.δες το αντιστοιχο θεμα και για τουρκια.
Ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.425
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom