Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Αλλάζει ο χρόνος έκδοσης του πιστοποιητικού νόσησης(κατα τα φαινόμενα όλοι θα κολλήσουμε....) για τις πτήσεις εσωτερικού.

ΥΠΑ: Αλλαγή στο πιστοποιητικό νόσησης στις πτήσεις εσωτερικού, που εκδίδεται εντός 14 ημερών μετά το πρώτο θετικό pcr, αντί των 30 ημερών - ΧΡΗΜΑ & ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ money-tourism.gr
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
Δλδ θες να μου πεις οτι τα αποτελέσματα ισως βγουν και εν πτήση ; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Περιέργο μου φαινεται αλλα ενταξη, σε εποχή covid ζουμε !
Το λέω γτ συνηθως θα κανεις το πρωι πριν πετάξεις, για να εισαι τουλ σιγουρος.
Αν ένιωσε άσχημα στο αεροπλανο μπορεί να έκανε και εν πτήσει για να σιγουρευτεί.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
Μα αν διαβάσουμε την είδηση το λέει. Αισθάνθηκε άσχημα, έκανε τεστ και βγήκε θετικό.

Η δασκάλα από το Σικάγο άρχισε να παρουσιάζει συμπτώματα, έκανε rapid test, βγήκε θετική και πέρασε την υπόλοιπη πτήση, για Ρέικιαβικ, μέσα στην τουαλέτα
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Μα αν διαβάσουμε την είδηση το λέει. Αισθάνθηκε άσχημα, έκανε τεστ και βγήκε θετικό.
Προσγειώθηκε αεροπλάνο με επιβάτη μέσα σε τουαλέτα χωρίς να φοράει ζώνη ασφαλείας και χωρίς να κάθετε σε κανονικό κάθισμα????????:eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.630
Προσγειώθηκε αεροπλάνο με επιβάτη μέσα σε τουαλέτα χωρίς να φοράει ζώνη ασφαλείας και χωρίς να κάθετε σε κανονικό κάθισμα????????:eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Την απάντηση δεν την ξέρω. Ξέρω όμως επιβάτη που την ώρα της απογείωσης πήγε τουαλέτα. :haha:
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Καλό νέο κιαυτό θεωρώ γιατί στην ουσία απαλλάσσεται από το άγχος ο γηγενής Άγγλος που επιστρέφει στην πατρίδα του από ενα ταξίδι... Βέβαια συνεχίζει να υπάρχει απαίτηση για test το πρώτο διήμερο μετά την αφιξη οπότε οι ξένοι κι εμείς άρα κινδυνεύουμε να βρεθούμε θετικοί και να χρειαστούμε καραντινα.. . Λέω καλό νέο πάντως γιατί νομίζω δείχνει πως θα κινηθούν οι περισσότερες χώρες στο άμεσο μέλλον.. Έχουν καταλάβει από οτι διαβάζω και σε αλλα άρθρα οτι με τη μετάλλαξη Όμικρον το predeparture test δεν έχει μεγάλη αποτελεσματικότητα και μόνο προβλήματα δημιουργεί σε τουρισμό και γενικά ταξιδιώτες για κάθε λόγο.. Το ίδιο ισχύει και για Ιρλανδια από χτες..

England scraps pre-departure PCR tests for travelers
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom