Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Όχι, το πορτογαλικό.
Τι ερώτηση ήταν αυτή που έκανα. Γελάω μόνος μου τώρα.
Ήμουν στη φάση συμπλήρωσης του Ισπανικού plf, των αντίστοιχων για Μεξικό, τα τσεκ ιν, τα ράπιντ, έχω χάσει τη μπάλα.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Τι ερώτηση ήταν αυτή που έκανα. Γελάω μόνος μου τώρα.
Ήμουν στη φάση συμπλήρωσης του Ισπανικού plf, των αντίστοιχων για Μεξικό, τα τσεκ ιν, τα ράπιντ, έχω χάσει τη μπάλα.
Δεν πειράζει,σε καταλαβαίνω,πλέον ξεκινάς για ταξίδι με ένα ντοσιέ γεμάτο χαρτια:haha:
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Γνωριζει κανεις τι ισχυει πλεον με τις περιφημες χωρες της μεταλλαξης Ομικρον,Νοτια Αφρικη συγκεκριμενα,αν δλδ επιτρεπεται το ταξιδι για τουριστικους λογους χωρις καραντινα στο γυρισμο?
Στο site της ΙΑΤΑ δεν αναφερεται κατι δηλαδη κανονικα επιτρεπεται αλλα στο αρκετα εγκυρο traveldoc ,τουλαχιστον δεν με ειχε απογοητευσει εως τωρα ,φαινεται οτι δεν... (αναγραφεται δλδ οτι μονο με αδεια και καραντινα στην επιστροφη)
Προφανως θα μιλησω και με Ethiopian η Aegean καποια στιγμη απλα λεω μηπως γνωριζει καποιος κατι
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γνωριζει κανεις τι ισχυει πλεον με τις περιφημες χωρες της μεταλλαξης Ομικρον,Νοτια Αφρικη συγκεκριμενα,αν δλδ επιτρεπεται το ταξιδι για τουριστικους λογους χωρις καραντινα στο γυρισμο?
Στο site της ΙΑΤΑ δεν αναφερεται κατι δηλαδη κανονικα επιτρεπεται αλλα στο αρκετα εγκυρο traveldoc ,τουλαχιστον δεν με ειχε απογοητευσει εως τωρα ,φαινεται οτι δεν... (αναγραφεται δλδ οτι μονο με αδεια και καραντινα στην επιστροφη)
Προφανως θα μιλησω και με Ethiopian η Aegean καποια στιγμη απλα λεω μηπως γνωριζει καποιος κατι
Αρκετές χώρες δε σε δέχονται αν έχεις ταξιδέψει πρόσφατα στην ευρύτερη περιοχή, θέλει προσοχή.
 
D

Delmem38110

Guest
Γνωριζει κανεις τι ισχυει πλεον με τις περιφημες χωρες της μεταλλαξης Ομικρον,Νοτια Αφρικη συγκεκριμενα,αν δλδ επιτρεπεται το ταξιδι για τουριστικους λογους χωρις καραντινα στο γυρισμο?
Στο site της ΙΑΤΑ δεν αναφερεται κατι δηλαδη κανονικα επιτρεπεται αλλα στο αρκετα εγκυρο traveldoc ,τουλαχιστον δεν με ειχε απογοητευσει εως τωρα ,φαινεται οτι δεν... (αναγραφεται δλδ οτι μονο με αδεια και καραντινα στην επιστροφη)
Προφανως θα μιλησω και με Ethiopian η Aegean καποια στιγμη απλα λεω μηπως γνωριζει καποιος κατι
1.png
 

blade_

Member
Μηνύματα
175
Likes
162
υποψη οτι κατεβαζεις κ το wallet και εχεις κ την ωρα γιατι το ευρωπαικο δεν την εχει. ουδεποτε τη ζητησε κανεις βεβαια αλλα γιου νεβερ νοου. κ το φαρμακειο που παω το ανεβαζει οποτε θελω, χωρις υπερβολες βεβαια...
ανεξαρτητως ομως τι ωρα θα ανεβει ομως, θα ληξει στις 3 το μεσημερι την μεθεπομενη μερα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ανεξαρτητως ομως τι ωρα θα ανεβει ομως, θα ληξει στις 3 το μεσημερι την μεθεπομενη μερα
εχεις καποιο λινκ γι αυτο? δηλ ραπιντ που κανω σημερα το βραδυ δεν διαρκει 48 ωρες η ισχυς του? απο ποτε αλλαξε αυτο?
 

blade_

Member
Μηνύματα
175
Likes
162
εχεις καποιο λινκ γι αυτο? δηλ ραπιντ που κανω σημερα το βραδυ δεν διαρκει 48 ωρες η ισχυς του? απο ποτε αλλαξε αυτο?
δε νομιζω οτι ισχυε ποτε.Αν κανεις σημερα το βραδυ(μεχρι τις 23.59) ,την τριτη στις 3.05 θα ειναι ακυρο
 

ZoiT

Member
Μηνύματα
41
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Επιβεβαιώνω κι εγώ από προσωπική εμπειρία πως το rapid test λήγει στις 15:00 την μεθεπόμενη ημέρα χωρίς να έχω κάποιο link γι' αυτό. Έκανε τον Νοέμβριο η (τότε ανεμβολίαστη) κόρη μου και ενώ το είχαμε κάνει βράδυ Παρασκευής για να ισχύει για όλο το ΣΚ την Κυριακή το μεσημέρι καθίσαμε μετά τις 3 για φαγητό και έβγαινε άκυρο!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δε νομιζω οτι ισχυε ποτε.Αν κανεις σημερα το βραδυ(μεχρι τις 23.59) ,την τριτη στις 3.05 θα ειναι ακυρο
τα φεκ λενε 24 εως 48 ωρες, δεν υπαρχει αναφορα στις 15.00. αν δεν υπαρχει καποιο λινκ τα φεκ σορυ ειναι ισχυροτερα.
πηρα κανονικα εσωτερικη πτηση στις 18.45 με τεστ 47 ωρες πριν. γι αυτο εξαλλου αναφερεται η ωρα στο πιστοποιητικο.
 
Last edited:

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Ισχύει αυτό που γράφουν οι προηγούμενοι: Η εφαρμογή ελέγχου (του ελληνικού κράτους) δείχνει άκυρα τα rapid τεστ μετά τις 15:00 της μεθεπόμενης ημέρας του τεστ, ανεξαρτήτως της ώρας που έγινε. Προσθέστε το στο γενικότερο μπάχαλο.
 

blade_

Member
Μηνύματα
175
Likes
162
τα φεκ λενε 24 εως 48 ωρες, δεν υπαρχει αναφορα στις 15.00. αν δεν υπαρχει καποιο λινκ τα φεκ σορυ ειναι ισχυροτερα.
πηρα κανονικα εσωτερικη πτηση στις 18.45 με τεστ 47 ωρες πριν. γι αυτο εξαλλου αναφερεται η ωρα στο πιστοποιητικο.
το εχω τσεκαρει πανω απο 20 φορες,με πολλα ραπιντ.Δυστυχως ειναι εξακριβωμενο.
σου απαντανε και αλλοι,οποτε....Καλη επιτυχια παντως
υγ. που αναγραφει ακριβως την ωρα?Ημερομηνια βγαζει μονο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.517
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom