Σκόπελος Τα φωτα σας για Σκόπελο!

John1987

Member
Μηνύματα
37
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Αντζελες
Παιδια θα επισκεφτω τη Σκοπελο στις 27 ιουλιου με 1 Αυγουστου, σκεφτομαι δηλαδη να κατσω 5 νυχτες και μια μερα ισως να διαθεσω για Αλλονησο.

Που προτεινετε να μεινω,στη Χωρα ή πχ εξω απο αυτην οπως στον Σταφυλο και που συγκεριμενα?

Θεωρειτε τις προτασεις του εν λογω αρθρου καλες? http://www.in2life.gr/escape/destinations/articles/285228/article.aspx?m=21
 

vangeli3

Member
Μηνύματα
45
Likes
15
Παιδιά τι έχετε να πειτε για Σεπτεμβρη Σκοπελο? ειναι καλη εποχη? εχει αεριδες?
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εμείς είχαμε πάει τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη του 2011 και ήταν μια χαρά. Ούτε πολλή ζέστη ούτε κρύο. Αέρα δεν πετύχαμε αλλά αυτό δε λέει κάτι. Φίλη μου που πήγε πριν 2 βδομάδες πέτυχε αέρα. Φέτος γενικά είναι περίεργη χρονιά με τον αέρα, παντού φυσάει.
Η εποχή πάντως είναι μια χαρά για διακοπές, ο πολύς κόσμος έχει φύγει και τα δωμάτια είναι φθηνά.
 

proedros

Member
Μηνύματα
43
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λευκαδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Κορεα
Καλησπερα σε ολους!Φετος ο κληρος επεσε στη Σκοπελο!Εχοντας κλεισει ηδη ξενοδοχειο και ακτοπλοικα , διαβασα οτι εχει γραφτει εδω κατα καιρους και θελω την πολυτιμη βοηθεια σας!Αν μπορει καποιος που πηγε προσφατα να μας δωσει καποιες πληροφοριες σχετικα με το φαγητο ( που συγκεκριμενα να φαμε ) ειτε εστιατορειο-ταβερνα ειτε ταχυφαγειο θα ημουν ευγνωμων!Επισης αν και εχω δει φωτογραφιες ολων των παραλιων, θα ηθελα την γνωμη οσων εχουν επισκεφθει ορισμενες με βαση την "υφη" τους ( αμμο-βοτσαλο) και το βαθος τους!Ευχαριστω πολυ και καλο καλοκαιρι σε ολους!
 

Παυλίνκο

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Αγαπημένη φίλη Sita! Πρώτον να σε συγχαρώ για την επιλογή σου να πάτε Σκόπελο! Είναι ένα πανέμορφο νησί.Πήγα αρχές Ιουνίου με τον καλό μου κ περάσαμε τέλεια! Δυστυχώς δεν μπορώ να απαντήσω σε όλες τις ερωτήσεις σου δεδομένου ότι κάναμε ελεύθερο camping.Θέλω μόνο να τονίσω ορισμένες παραλίες στις οποίες ΠΡΕΠΕΙ να πάτε.Ξεκινάω με την παραλία Λιμνονάρι(περιοχή κοντά στον Αγνώντα).Επόμενη παραλία ο Πάνορμος για να απολαύσετε ένα υπέροχο ηλιοβασίλεμα.Ακόμα η παραλία του Στάφυλου(απλά ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ) και τέλος η παραλία της Καστάνης(εκεί έγιναν και τα γυρίσματα του Mamma Mia).Αυτά από εμένα και πολλές πολλές ευχές να περάσετε τέλεια!
Γεια χαρα~!
ψαχνομαι για προορισμους για ελευθερο καμπινγκ απο θεσ/νικη, ειχα στο μυαλο μου θασο...αλλα μια φωτογραφια απο μια παραλια μου θυμησε την σκοπελο... ξερεις καποιο μερος για ελευθερο; εχω ακουσει οτι κυνηγανε πολυ... κ προβληματιζομαι
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Καλησπερα σε ολους!Φετος ο κληρος επεσε στη Σκοπελο!Εχοντας κλεισει ηδη ξενοδοχειο και ακτοπλοικα , διαβασα οτι εχει γραφτει εδω κατα καιρους και θελω την πολυτιμη βοηθεια σας!Αν μπορει καποιος που πηγε προσφατα να μας δωσει καποιες πληροφοριες σχετικα με το φαγητο ( που συγκεκριμενα να φαμε ) ειτε εστιατορειο-ταβερνα ειτε ταχυφαγειο θα ημουν ευγνωμων!Επισης αν και εχω δει φωτογραφιες ολων των παραλιων, θα ηθελα την γνωμη οσων εχουν επισκεφθει ορισμενες με βαση την "υφη" τους ( αμμο-βοτσαλο) και το βαθος τους!Ευχαριστω πολυ και καλο καλοκαιρι σε ολους!
Πολύ καλή ταβέρνα με live ρεμπέτικη μουσική θα βρεις στο κάστρο της πόλης της Σκοπέλου. Από το λιμάνι θα δεις την χαρακτηριστική εκκλησία χτισμένη στην άκρη ενός πανύψηλου τοίχου. Εκεί θα αρχίσεις να ανεβαίνεις τα σκαλιά και κάποια στιγμή θα φτάσεις στην ταβέρνα σε μια καταπληκτική τοποθεσία με πανέμορφη θέα στη θάλασσα και στην πόλη. Να πάτε οπωσδήποτε...
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Για φαγητο: στην Τερψη, ωραια ταβερνα μεσα στο πρασινο, στον δρομο απο την χωρα προς Γλωσσα, λιγο μετα τον Σταφυλο. Θεικο, το κοτοπουλο του, με την μυστικη συνταγη της σαλτσας....
Στα δυο ταβερνακια, προς την ακρη του λιμανιου, απο την πλευρα της εκκλησιας. Καλο, μαγειρευτο φαγητο. Στην Ανατολη, στην κορυφη του καστρου, για μεζεδες, συνοδεια ζωντανης ρεμπετικης μουσικης απο τον Γ. Ξηνταρη και την παρεα του. Καταπληκτικη θεα, προς το λιμανι και την χωρα. Μπορεις να ανεβεις και με αυτοκινητο, απο τον περιφερειακο δρομο, για να αποφυγεις τα σκαλακια. Το Ροδι η Ροδια, μεσα στα στενα της χωρας. Ομορφος χωρος, καταπληκτικη αυλη, θαυμασια εξυπηρετηση. Για πιο γκουρμε καταστασεις, αν ενδιαφερεσαι. Καλυτερες παραλιες, για εμενα, η Μηλια και η Καστανη. Μαλλον και οι μονες αμμουδερες του νησιου. Εξαιρετικα νερα, μετριο βαθος. Ο Σταφυλος επισης, με ψιλο βοτσαλο, ειναι μια καλη επιλογη. Και φυσικα να ξερεις, οτι οι πιο ονειρικες παραλιες του νησιου, δυστυχως η ευτυχως, εχουν προσβαση μονο απο την θαλασσα. Αν εχεις την δυνατοτητα, να ενοικιασεις σκαφακι με εξωλεμβια, θα ανακαλυψεις παραλιες, που δεν θα πιστευεις οτι υπαρχουν στην Ελλαδα....Αυτα και ελπιζω να σε βοηθησα λιγο.
 

gefi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
skopelos.jpg
skopelos.jpg
Για καφέ, ποτάκι και απίστευτη θέα σίγουρα πρέπει να πας σε ένα μπαράκι (όνομα δεν θυμάμαι) το οποίο βρίσκεται στη χώρα, στο σημείο που τέλειώνουν τα σκαλοπάτια με τα εκκλησάκια. Σου προτείνω να πας σούρουπο είναι απίστευτα όμορφα. Επισυνάπτω εικόνα από το google earth για να το βρεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom