Τελικα πότε ειναι καλυτερα τα ταξιδια;Χειμωνα ή καλοκαιρι;

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μα εννοείται Άνοιξη-Φθινόπωρο.Αν έπρεπε να επιλέξω αναγκαστικά μεταξύ των δύο του θέματος μάλλον θα πήγαινα προς καλοκαίρι,αλλά και πάλι εξαρτάται από το μέρος.

Δηλαδή π.χ. τον γύρο της Ανδαλουσίας που έχω στο μυαλό μου θα τον κάνω οποιαδήποτε άλλη εποχή εκτός του καλοκαιριού.

υ.γ. Άλλος ένας ασόβαρος
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Καλύτερη εποχή για ταξίδια και για μένα είναι η άνοιξη. Κάνει σχεδόν πάντα καλό καιρό και το κυριότερο είναι μεγάλη η μέρα.
Εναλλακτική λύση : Χειμώνα δικό μας, διακοπές στο νότιο ημισφαίριο που κάνει καλοκαίρι.

Ναι,η μεγαλυτερη μερα ειναι ενα βασικο συν.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Επισης εχει να κανει με το αν σου αρεσει το καλοκαιρι ή ο χειμωνας.
Εχω φιλο που λατρευει τα χιονια ,το κρυο και δεν μπορει τη ζεστη με τιποτα.
Οπως ειπε και ο τοπικ σταρτερ στο αρχικο του ποστ εχω δει την Πραγα και με χιονια και χωρις ...εμενα λοιπον μου αρεσε καλυτερα χωρις ή ονειρευομαι να παω στις Αλπεις ανοιξη-καλοκαιρι που θα ειναι ολα πρασινα και οχι καλυμενα με χιονι.
Αρα εγω το προσδιοριζω ως γουστο και μετα ερχονται και τα εργονομικα του θεματος...μεγαλυτερες ημερες,δεν εισαι ντυμενος σαν κρεμμυδι,δεν κρατας ομπρελα βλεποντας τα αξιοθεατα κλπ κλπ
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
emena, για Ευρωπη μου αρεσει ο χειμωνας πολυ περισσοτερο!!εχω παει καλοκαιρι και εχω ξενερωσει ολιγον..

αλλα στην τελικη...η καλυτερη εποχη ειναι...οταν βρισκεις χρονο:)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
για μενα τιποτα δεν συγκρινεται με τις χιονισμενες Αλπεις, την Χριστουγεννιατικη Αγορα στο Salzburg, κλπ κλπ, αλλα τον χειμωνα.
Απο την αλλη τιποτα δεν συγκρινεται με την παραλια της Tulum καπου μες το καλοκαιρι να πινεις μοχιτο και να λιωνεις στις απιθανες μαξιλαρες - στρωματα του El Paraiso Beach Club...συνεπως περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Υ.Γ. αν παντως ειχα χρονο και χρημα θα εκανα το αναποδο....να σκασω μυτη καπου 15 Δεκεμβρη στο αεροδρομιο, με ελαφρυ ντυσιματακι, βερμουδα, και μια τσαντα με βατραχοπεδιλα και μασκα....και το αναποδο...Αρχες Ιουλιου, να περιμενεις στο αεροδρομιο με τις τσαντες μεταφορες σκι & snowboard για να πας προς Ν.Ζηλανδια....

και στις δυο περιπτωσεις (ειδικα το 2ο) το πως σε κοιτανε οι υπαλληλοι και ειδικα οι τουριστες εχει ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ.

οσον αφορα την Ευρωπη ας πουμε, πχ η Πραγα ειναι τελεια και χιονισμενη και καλοκαιρινη....οπως και το Εδιμβουργο, το Μοναχο κλπ...
 

kostasbmw

Member
Μηνύματα
95
Likes
22
αν το δουμε απο αποψη εισητηριου μαλλον φευγουμε φεβρουαριο μαρτιο λογω προσφορων
αν το δουμε απο αποψη περιηγησης με φανελλακι πρεπει οπου πηγιανουμε ναναι καλοκαιρι
αν το δουμε απο τη δικη μου σκοπια καλοκαιρι απο ελλαδα(απο το 81 που ειμαι μονιμα εδω) σπανια εχω φυγει.
χειμωνα ταξιδευω κυριως αλπεις λογω του σκι και σναδυαζω και μια επισκεψη σε καποια κοντινη ενδιαφερουσα πολη.
τα περισσοτερα ταξιδια μου εχουν γινει μαρτιο απριλιο και νοεμβριο και αρχες δεκεμβρη (που μπορει να πας σε ζεστα μερη του ν ημισφαιριου)
 

giannis7

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε!!!
Ταξίδι-Όνειρο
τι να πρωτοδιαλεξω..
Η καλυτερη εποχη ειναι οποτε εχεις λεφτα..
Περα απο την πλακα καθε προορισμος εχει την εποχη του,οποτε για μενα δεν ειναι θεμα εποχης αλλα προορισμου.
π.χ βαρκελωνη πηγα μαιο και το ευχαριστηθηκα,φανταζομαι οτι χειμωνα θα εχανα καποια πραγματα..
 

mapi

Member
Μηνύματα
52
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Ταξίδι-Όνειρο
αφρική
Δεν με απασχολεί καθόλου η εποχή και στις ΄Αλπεις να με στείλεις 15 Αύγουστο όχι δεν θα πω....
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Για μενα δεν τιθεται θεμα.Ανοιξη και καλοκαιρι δαγκωτο,ειδικα για Αλπεις!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Δεν με απασχολεί καθόλου η εποχή και στις ΄Αλπεις να με στείλεις 15 Αύγουστο όχι δεν θα πω....
oυτε εμενα...εχει κατι ωραιες χιονοπτωσεις στο Ζερματ τον Αυγουστο...σουπερ
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Καλοκαίρι κι Ελλάδα είναι ο καλύτερος συνδυασμός για μένα.Το υπόλοιπο του έτους μπορεί να πάω παντού,αλλά το καλοκαίρι δε μπορώ ν'αποχωριστώ αυτά τα υπέροχα μέρη που έχουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.203
Μηνύματα
883.671
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom