Τιμές για disneyland;

Conatantinou.ma

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Γεια σας.Θα ηθελα αν μπορει να με βοηθησει καποιος.Θα ταξιδεψω με 2 παιδακια τον Ιουλιο για Eurodisney.Οι τιμες που βρισκω τα εισητηρια για τα 2 παρκα για 3 μερες ειναι €870 συνολικα.Απο την εμπειρια σας οι τιμες ειναι πραγματι αυτες?Επειδη μου φαινοντε εξωπραγματικες!!!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Γεια σας.Θα ηθελα αν μπορει να με βοηθησει καποιος.Θα ταξιδεψω με 2 παιδακια τον Ιουλιο για Eurodisney.Οι τιμες που βρισκω τα εισητηρια για τα 2 παρκα για 3 μερες ειναι €870 συνολικα.Απο την εμπειρια σας οι τιμες ειναι πραγματι αυτες?Επειδη μου φαινοντε εξωπραγματικες!!!
Καλησπέρα! Ναι αυτές είναι! Κ μην σου πω ότι είναι κ οικονομικές αυτές που είδες γιατί στο site βλέπω ακριβότερα για Ιούλιο. Εμείς πέρυσι 2 ενηλικες + 1 παιδί δώσαμε 300Ε για 1 μέρα στα δύο πάρκα.
Πιο φθηνά είναι αν βγάλεις dated tickets.
Βέβαια, καταλαβαίνω ότι εσείς θα μείνετε εντός disneyland, οπότε εκεί υπάρχουν πακέτα που συνδυάζουν διαμονή + εισοδο στο πάρκο.
 

Conatantinou.ma

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Καλησπέρα! Ναι αυτές είναι! Κ μην σου πω ότι είναι κ οικονομικές αυτές που είδες γιατί στο site βλέπω ακριβότερα για Ιούλιο. Εμείς πέρυσι 2 ενηλικες + 1 παιδί δώσαμε 300Ε για 1 μέρα στα δύο πάρκα.
Πιο φθηνά είναι αν βγάλεις dated tickets.
Βέβαια, καταλαβαίνω ότι εσείς θα μείνετε εντός disneyland, οπότε εκεί υπάρχουν πακέτα που συνδυάζουν διαμονή + εισοδο στο πάρκο.
Καλησπέρα! Ναι αυτές είναι! Κ μην σου πω ότι είναι κ οικονομικές αυτές που είδες γιατί στο site βλέπω ακριβότερα για Ιούλιο. Εμείς πέρυσι 2 ενηλικες + 1 παιδί δώσαμε 300Ε για 1 μέρα στα δύο πάρκα.
Πιο φθηνά είναι αν βγάλεις dated tickets.
Βέβαια, καταλαβαίνω ότι εσείς θα μείνετε εντός disneyland, οπότε εκεί υπάρχουν πακέτα που συνδυάζουν διαμονή + εισοδο στο πάρκο.
Κι εμεις εκτος θα μεινουμε...Αρα οσο πιο νωρις κλεισω αυτα που βρηκα τοσο το καλυτερο.Τα €870 που σας εγραψα ειναι για συγκεκριμενες ημερομηνιες++
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Κι εμεις εκτος θα μεινουμε...Αρα οσο πιο νωρις κλεισω αυτα που βρηκα τοσο το καλυτερο.Τα €870 που σας εγραψα ειναι για συγκεκριμενες ημερομηνιες++
Δεν ξέρω τι ηλικίες έχουν τα παιδιά κ επιπλεον σεβομαι οτι γουστα ειναι αυτα αλλα δεν ξέρω μου φαίνονται ταλαιπωρια 3 μέρες στην disneyland ειδικά αν μείνετε εκτος.
Εμείς με μια μέρα πήραμε μια γευση, σιγουρα θες παραπανω για να την εξερευνήσεις αλλά σε μια τόσο όμορφη πόλη σαν το Παρίσι ειναι κρίμα να χαλάσει κάποιος 3 μέρες στο πάρκο (εκτός αν πατε για αρκετές μερες οποτε παω πασο).
Να εχετε υπόψη ότι η αναμονή σε καθε παιχνίδι μπορει να είναι κ 1ώρα για 2 λεπτα διασκεδασης, οπότε επί 3 μέρες εμενα αυτο θα με κουραζε.
 
Last edited:

Conatantinou.ma

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Δεν ξέρω τι ηλικίες έχουν τα παιδιά κ επιπλεον σεβομαι οτι γουστα ειναι αυτα αλλα δεν ξέρω μου φαίνονται ταλαιπωρια 3 μέρες στην disneyland ειδικά αν μείνετε εκτος.
Εμείς με μια μέρα πήραμε μια γευση, σιγουρα θες παραπανω για να την εξερευνήσεις αλλά σε μια τόσο όμορφη πόλη σαν το Παρίσι ειναι κρίμα να χαλάσει κάποιος 3 μέρες στο πάρκο (εκτός αν πατε για αρκετές μερες οπλοτε πλαω πασο).
Να εχετε υπόψη ότι η αναμονή σε καθε παιχνίδι μπορει να είναι κ 1ώρα για 2 λεπτα διασκεδασης, οπότε επί 3 μέρες εμενα αυρο θα με κουραζε.
Δεν ειχα ιδεα...ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες.Μια βδομαδα θα μεινουμε Παρισι η αληθεια και ισως ειναι πραγματι πολλες 3 μερες για τα παρκα.
 

katerinavama

Member
Μηνύματα
44
Likes
76
Εμείς οταν είχαμε πάει με τα παιδιά είχαμε αφιερώσει μια μερα στην Disneyland. Μας εφτασε στον γιο μου που ηταν τοτε 12 τον κούρασε η αναμονή,κάποια στιγμή κοιμήθηκε με τον πατέρα του στο γκαζόν κάτω απο ένα δέντρο... Αφιερωσαμε και μια μερα στο παρκο του Asterix.. Εκει το ευχαριστήθηκαν δεν ειχε τις ουρες της disneyland ,σε πολλά παιχνίδια μπήκαν 2 με 3 φορες...
 

Conatantinou.ma

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Εμείς οταν είχαμε πάει με τα παιδιά είχαμε αφιερώσει μια μερα στην Disneyland. Μας εφτασε στον γιο μου που ηταν τοτε 12 τον κούρασε η αναμονή,κάποια στιγμή κοιμήθηκε με τον πατέρα του στο γκαζόν κάτω απο ένα δέντρο... Αφιερωσαμε και μια μερα στο παρκο του Asterix.. Εκει το ευχαριστήθηκαν δεν ειχε τις ουρες της disneyland ,σε πολλά παιχνίδια μπήκαν 2 με 3 φορες...
Ευχαριστω παρα πολυ!!Ειναι πολυτιμες οι πληροφοριες σας!!
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Ευχαριστω παρα πολυ!!Ειναι πολυτιμες οι πληροφοριες σας!!
Για την disneyland στο Παρίσι 2 μέρες είναι αρκετές για να δεις πάρα πολύ καλά και τα δυο πάρκα. Παίξε λίγο με της ημερομηνίες και προσπάθησε να αποφύγεις τα πσκ που είναι υψηλότερες τιμές και περισσότερος κόσμος.
Σχετικά με την τιμή, ότι αγοράζοντας πακέτο από την disneyland διαμονή και εισιτήρια ,τα εισιτήρια που σου δίνουν είναι για επίσκεψη και στα δυο πάρκα και τις δυο ημέρες. Ενώ αν αγοράσεις μεμονωμένα εισιτήρια χωρίς διαμονή , θα πας στην φτηνότερη κατηγορία που είναι μια μέρα για κάθε πάρκο.
Μεγάλο όμως όφελος της διαμονής σε ξενοδοχείο της disneyland είναι η extra magic time. 1 ώρα πριν το γενικό άνοιγμα του πάρκο δίνετε δυνατότητα πρόσβασης σε όσους μένουν στα hotels να κάνουν κάποιες attractions με ελάχιστη ουρά.
 

Jimmy4

Member
Μηνύματα
59
Likes
5
καλημερα, επειδη θα παμε με παιδι 9 ετων παρισι 3 μερες, η ντισνευλαντ (το ενα μονο παρκο εστω) σου τρωει μια ολοκληρη μερα? και τιμες?
 

Jimmy4

Member
Μηνύματα
59
Likes
5
ερωτηση κρισεως
με καποια χρηματα παραπανω εχει επιλογη αποφυγης ουρων...αξιζει? ειναι αρκετα...55 το απλο εισιτηριο, καμια 100 για χωρις ουρες.,..

Disney Premier Access Ultimate

Get in the fast lane one time on multiple attractions, whenever you want!

Disneyland Park
Walt Disney Studios Park
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
ερωτηση κρισεως
με καποια χρηματα παραπανω εχει επιλογη αποφυγης ουρων...αξιζει? ειναι αρκετα...55 το απλο εισιτηριο, καμια 100 για χωρις ουρες.,..

Disney Premier Access Ultimate

Get in the fast lane one time on multiple attractions, whenever you want!

Disneyland Park
Walt Disney Studios Park
Θα άξιζε σίγουρα αν ήταν unlimited.. Αν σου δίνει το δικαίωμα να παρακάμψεις την ουρά μόνο μιά φορά σε κάθε attraction και αυτό όχι σε όλες.. Τότε για μένα δεν αξίζει.
 

Jimmy4

Member
Μηνύματα
59
Likes
5
Θα άξιζε σίγουρα αν ήταν unlimited.. Αν σου δίνει το δικαίωμα να παρακάμψεις την ουρά μόνο μιά φορά σε κάθε attraction και αυτό όχι σε όλες.. Τότε για μένα δεν αξίζει.
multiple λεει
λογικα οχι ολες αλλα σιγουρα αρκετες
ξερει κανεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom