Τιμές για disneyland;

ppkiki

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημέρα.. είμαι νέα στο φόρουμ.. πρόκειται να ταξιδέψω στη Γαλλία 19 με 25 Ιουνίου και έχω μία απορια σχετικά με τα εισιτήρια για disneyland.. έχω ψάξει ο,τι site υπάρχει στο ιντερνέτ και το επίσημο site της disneyland και τα fnac μου δίνουν τα εισιτήρια για μία μερα- δύο πάρκα στα 64 ευρώ.. βέβαια βρήκα ακόμη ένα site που μου τα δίνει 41,5€. https://www.isango.com/paris/disneyland-paris-magic-ticket-1-day-2-park-special-offer_16480 Το πρόβλημα είναι κατά πόσο αυτό το site είναι έμπιστο.. Αν γνωρίζει κάποιος , ας στείλει.. 20 ευρώ το άτομο, μιας και θα πάμε 3 δεν είναι αμελητέα διαφορά..
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλημέρα.. είμαι νέα στο φόρουμ.. πρόκειται να ταξιδέψω στη Γαλλία 19 με 25 Ιουνίου και έχω μία απορια σχετικά με τα εισιτήρια για disneyland.. έχω ψάξει ο,τι site υπάρχει στο ιντερνέτ και το επίσημο site της disneyland και τα fnac μου δίνουν τα εισιτήρια για μία μερα- δύο πάρκα στα 64 ευρώ.. βέβαια βρήκα ακόμη ένα site που μου τα δίνει 41,5€. https://www.isango.com/paris/disneyland-paris-magic-ticket-1-day-2-park-special-offer_16480 Το πρόβλημα είναι κατά πόσο αυτό το site είναι έμπιστο.. Αν γνωρίζει κάποιος , ας στείλει.. 20 ευρώ το άτομο, μιας και θα πάμε 3 δεν είναι αμελητέα διαφορά..
Πρωτα διαβασε καλα αυτό που παρεθεσες. Αν βρεις το λαθος κερδιζεις λαικ.
Αν εχεις παιδια υποψη 2 παρκα σε 1 μερα ειναι βασανιστηριο γι αυτα.
 

ppkiki

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Εννοούσα ότι από το site που παρέθεσα κερδίζουμε 20 € το άτομο. Που έχω κάνει λάθος??
 
Μηνύματα
36
Likes
8
Καλημέρα.. είμαι νέα στο φόρουμ.. πρόκειται να ταξιδέψω στη Γαλλία 19 με 25 Ιουνίου και έχω μία απορια σχετικά με τα εισιτήρια για disneyland.. έχω ψάξει ο,τι site υπάρχει στο ιντερνέτ και το επίσημο site της disneyland και τα fnac μου δίνουν τα εισιτήρια για μία μερα- δύο πάρκα στα 64 ευρώ.. βέβαια βρήκα ακόμη ένα site που μου τα δίνει 41,5€. https://www.isango.com/paris/disneyland-paris-magic-ticket-1-day-2-park-special-offer_16480 Το πρόβλημα είναι κατά πόσο αυτό το site είναι έμπιστο.. Αν γνωρίζει κάποιος , ας στείλει.. 20 ευρώ το άτομο, μιας και θα πάμε 3 δεν είναι αμελητέα διαφορά..
Με isango είχα κλείσει πριν 2 χρόνια, είναι αγγλικό, πράγματι ήταν φθηνότερο και το φοβόμουν, όλα μια χαρά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εννοούσα ότι από το site που παρέθεσα κερδίζουμε 20 € το άτομο. Που έχω κάνει λάθος??
Είναι σε λίρες από το δεύτερο. Δεν ξέρω μήπως υπάρχουν κι άλλες διαφορές.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Για τιμές δεν ξέρω αλλά 1 μέρα σε δύο πάρκα της Disneyland απλά δεν γίνεται. Δεν προλαβαίνεις σίγουρα να τα χαρείς όλα , παίρνεις μια ιδέα από τα δύο πάρκα και πριν προλάβεις να μάθεις να προσανατολίζεσαι τελειώνει η μέρα.Είναι φθηνότερο το εισιτήριο για το ένα πάρκο και σίγουρα πιο απολαυστικό.Αλλιώς είναι προτιμότερο να πας για δύο μέρες από μία μέρα σε κάθε πάρκο.
 
Μηνύματα
39
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Καλημέρα.. είμαι νέα στο φόρουμ.. πρόκειται να ταξιδέψω στη Γαλλία 19 με 25 Ιουνίου και έχω μία απορια σχετικά με τα εισιτήρια για disneyland.. έχω ψάξει ο,τι site υπάρχει στο ιντερνέτ και το επίσημο site της disneyland και τα fnac μου δίνουν τα εισιτήρια για μία μερα- δύο πάρκα στα 64 ευρώ.. βέβαια βρήκα ακόμη ένα site που μου τα δίνει 41,5€. https://www.isango.com/paris/disneyland-paris-magic-ticket-1-day-2-park-special-offer_16480 Το πρόβλημα είναι κατά πόσο αυτό το site είναι έμπιστο.. Αν γνωρίζει κάποιος , ας στείλει.. 20 ευρώ το άτομο, μιας και θα πάμε 3 δεν είναι αμελητέα διαφορά..

Καλησπέρα. Εμείς είχαμε πάει πριν 1 χρόνο Disneyland και κλείσαμε μέσα από το επίσημο site της εισιτήρια. Μπήκαμε και περάσαμε κι υπέροχα. Οπότε προτιμήστε το official
 

ppkiki

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ωπ. Νομίζω ότι το βρήκα το λάθος μου. 51,60€ μας βγαίνει μέσω isango τελικά.. το ο,τι έχει κλείσει κάποιος μέσω αυτού του site και δεν αντιμετώπισε πρόβλημα είναι ένα ακόμη πλεονέκτημα πέραν της διαφοράς τιμής. Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις.. Το γνωρίζω από όλα τα post που έχω διαβάσει ότι μία μέρα δεν είναι αρκετή.. αλλά πραγματικά είναι περιοσμενος ο χρόνος. Οποτε θα πορευτώ με ότι έχω...:innocent::cry:
 

AERAS

Member
Μηνύματα
757
Likes
1.113
Ωπ. Νομίζω ότι το βρήκα το λάθος μου. 51,60€ μας βγαίνει μέσω isango τελικά.. το ο,τι έχει κλείσει κάποιος μέσω αυτού του site και δεν αντιμετώπισε πρόβλημα είναι ένα ακόμη πλεονέκτημα πέραν της διαφοράς τιμής. Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις.. Το γνωρίζω από όλα τα post που έχω διαβάσει ότι μία μέρα δεν είναι αρκετή.. αλλά πραγματικά είναι περιοσμενος ο χρόνος. Οποτε θα πορευτώ με ότι έχω...:innocent::cry:
Μια μέρα είναι μια χαρά αλλά για ένα πάρκο.
 

apostolosgl

Member
Μηνύματα
63
Likes
135
Καλησπέρα, πρόκειται να επισκεφτούμε 22-27/05 το Παρίσι για δεύτερη φορά. Αυτή τη φορά θα είναι μαζί μας και το καινούριο μέλος της οικογένειας και θέλουμε να επισκεφτούμε την DISNEYLAND για δύο μέρες. Από μια ματιά που έριξα στο official site οι τιμές για διανυκτέρευση στα ξενοδοχεία της Disney ξεφεύγουν...
Επίσης η αγορά μόνο εισιτηρίων ομολογώ με μπέρδεψε λίγο, οι τιμές πολλές χωρίς να καταφέρω να βρω διαφορά και δεν μιλάω για τον αριθμό των ημερών ή αν θα επισκεφτούμε το ένα ή και τα δύο πάρκα αλλά για το ότι για το ότι αν επιλέξεις να επισκεφτείς μόνο μία μέρα τα δύο πάρκα σου δίνει τις εξής επιλογές: SUPER MAGIC, MAGIC και MINI. Το MINI ομολογουμένως είναι πού φθηνό αλλά ενώ αναγράφει ότι ισχύουν για συγκεκριμένες ημερομηνίες παραπέμποντας σε ημερολόγιο όταν τα επιλέγεις και συνεχίζεις την διαδικασία δεν επιλέγεις πουθενά τις ημερομηνίες που θα επισκεφτείς. Ξέρεις κανείς κάτι σχετικό;
Γνωρίζει κανείς κανένα "κόλπο" για καλύτερες τιμές σε ξενοδοχεία DISNEY;
Έχει μείνει κάποιος σε κοντινό ξενοδοχείο το οποίο να είναι της προκοπής και να συμφέρει οικονομικά ως προς τα DISNEY; (διανυκτέρευση + τιμή εισιτηρίου)
 

ppkiki

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Απλα το mini ισχύει μόνο για καθημερινες και εκτος αργιών. Δηλαδή από τις ημερομηνίες που πάτε εσείς, το mini θα μπορούσατε να το βγάλετε για 22, 23 ή 24.. στις 25,26 και 27 δεν ισχύει το mini. Μπορείτε να κανονίσετε τις δύο μέρες στη disneyland για τις 22,23,24 για να σας έρθει πιο οικονομικά..

Εάν πατήσετε στο site "voir le calendier" σας βγάζει με χρώματα πιο εισιτήριο είναι διαθέσιμο ανάλογα με τις ημερομηνιες.
 
Last edited by a moderator:

Revi

Member
Μηνύματα
59
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία - Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Για τιμές δεν ξέρω αλλά 1 μέρα σε δύο πάρκα της Disneyland απλά δεν γίνεται. Δεν προλαβαίνεις σίγουρα να τα χαρείς όλα , παίρνεις μια ιδέα από τα δύο πάρκα και πριν προλάβεις να μάθεις να προσανατολίζεσαι τελειώνει η μέρα.Είναι φθηνότερο το εισιτήριο για το ένα πάρκο και σίγουρα πιο απολαυστικό.Αλλιώς είναι προτιμότερο να πας για δύο μέρες από μία μέρα σε κάθε πάρκο.
Σας χαιρετώ, πραγματικά το σκέφτομαι και εγώ δεν ξερω τι να κανω. είναι όντως προτιμότερο να πας για 2 μερες από ένα παρκο την κάθε μέρα? Θα μπορέσεις να δεις πιο πολλά πραγματα και δεν θα πληρώσεις τόσα? το ένα πάρκο είναι πιο μεγάλο από το άλλο ή είναι περίπου τα ίδια?? γιατί εάν ειναι τα ίδια τότε ναί μπορείς να το κάνεις αυτό να βγάλεις 2 μέρες από ένα πάρκο κάθε μέρα. Τι λές?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom