Τιμές για disneyland;

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
εγώ να κάνω μία ερώτηση..αν έχεις να επιλέξεις να πας στη disneyland,ανάμεσα σε 2 μέρες..την κυριακή και τη δευτέρα..την κυριακή ανοίγει στις 10 και κλείνει στις 21:00..αντίθετα τη δευτέρα,ανοίγει στις δέκα και κλείνει στις 18:00. Ποια μέρα να προτιμήσω να πάω, από τη στιγμή που θέλω να πάω και στα 2 πάρκα..η 1η περίπτωση δίνει πολλές ώρες,αλλά και πολλές ουρές,λόγω σ/κ.η 2η περίπτωση δίνει λίγες ώρες μα λιγότερες ουρές..Ως τώρα είχα καταλήξει να πάμε κυριακή..να το χαρούμε..αλλά μετά από μία συζήτηση, προβληματίστηκα...helppp!!

δευτερα for sure!
Βεβαια μην φανταστεις οτι θα καταφερεις να δεις και τα δυο παρκα......υπερβολικα δυσκολο εκτος και αν φορας πατινια και τρεχεις.
θα παρεις μια ιδεα ομως.αν εχετε την δυνατοτητα μεινετε εκει 1 βραδυ και φατε αλλη μια μερα στο παρκο.
αυτο βεβαια εξαρταται απο σας,ποσες μερες εχετε διαθεσιμες και τι θελετε να δειτε.το Παρισι εχει παρα πολλα πραγματα να δεις και σιγουρα θελει μερες.
 

paris-girl

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα παιδια...ειμαι νεο μελος και χρειαζομαι καποιες πληροφοριες...για ντισνειλαντ κ εφοσον ειμαι φοιτητρια εχω καποια μειωση στη τιμη του εισητηριου; και αν ναι πως μπορω να τη χρησμοποιησω κλεινοντας το εισητηριο μεσω διαδυκτιου;
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπερα παιδια...ειμαι νεο μελος και χρειαζομαι καποιες πληροφοριες...για ντισνειλαντ κ εφοσον ειμαι φοιτητρια εχω καποια μειωση στη τιμη του εισητηριου; και αν ναι πως μπορω να τη χρησμοποιησω κλεινοντας το εισητηριο μεσω διαδυκτιου;
Για δες τι λέει εδώ: Disneyland Paris Tickets - Types, Prices, Offers • DLRP Magic! - Disneyland Paris trip planning, tips, advice
Students

Take a break from all that hard studying with a day at Disneyland Paris! The 1 Day Park Hopper is available for a much reduced price upon presentation of a valid photo student identification card.
  • 1 Day 2 Parks - €46 (not available weekends or Chistmas holidays)
  • 1 Day 2 Parks - €60 (for weekends and Chistmas holidays
Και πας και κάνεις την κράτηση εδώ disneylandparis.com
 
Last edited by a moderator:

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
μηπως γνωρίζετε τι διαφορα εχει αυτό το εισητηριο
Billet Francilien daté 1 Jour / 2 Parcs
που είναι φτηνοτερο από τα αλλα που κοστιζουν 74 ευρω ?
 
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα στην παρέα, έκλεισε κανείς πρόσφατα για disneyland από fnac tickets, διότι οι τιμές τους είναι αρκετά φθηνότερες από το επίσημο site της disneyland.?
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Καλησπέρα στην παρέα, έκλεισε κανείς πρόσφατα για disneyland από fnac tickets, διότι οι τιμές τους είναι αρκετά φθηνότερες από το επίσημο site της disneyland.?
κλεισε αν μπορεις αλλιως οταν θα πας εκει και εχεις βεβαια μερες μπροστα σου, αν αγορασεις εισητηριο 3 ημερες νωριτερα απο την επισκεψη σου εχεις εκπτωση πολυ σημαντικη , δεν θυμαμαι ακριβως 30-50%.
 

FOTINIRALLI

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Παιδιά μια ερώτηση κ εγώ.. Μπήκα στο fnac και έκλεισα εισιτήρια για τη disneland με 47 Ευρώ για ένα πάρκο για μία μέρα. Μετά όμως παρατήρησα πως παρακάτω είχε κι άλλα εισιτήρια με 59 και 69 Ευρώ, πάλι για ένα πάρκο και για μία μέρα. Σε τι διαφέρουν? Το site είναι αυτό: http://www.fnactickets.com/place-spectacle/recherche/vi-MARNE-LA-VALLEE-CEDEX-4/pa-FR-France.htm
Ευχαριστώώώ
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Παιδιά μια ερώτηση κ εγώ.. Μπήκα στο fnac και έκλεισα εισιτήρια για τη disneland με 47 Ευρώ για ένα πάρκο για μία μέρα. Μετά όμως παρατήρησα πως παρακάτω είχε κι άλλα εισιτήρια με 59 και 69 Ευρώ, πάλι για ένα πάρκο και για μία μέρα. Σε τι διαφέρουν? Το site είναι αυτό: http://www.fnactickets.com/place-spectacle/recherche/vi-MARNE-LA-VALLEE-CEDEX-4/pa-FR-France.htm
Ευχαριστώώώ
εχει να κανει με την ισχυ του εισητηριου από τα λιγα γαλλικα που καταλαβαινω. Μεταφρασε από κατω τι λεει στα γαλλικα και θα δεις τις διαφορες.
 

FOTINIRALLI

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
εχει να κανει με την ισχυ του εισητηριου από τα λιγα γαλλικα που καταλαβαινω. Μεταφρασε από κατω τι λεει στα γαλλικα και θα δεις τις διαφορες.
Ευχαριστώ πολύ! Έχει να κάνει και με το πότε θα πας. Τελικά τα έκλεισα οκ
 

Alanakos7

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Γειά σας φίλοι μου καλες γιορτές σε όλους. Θα ήθελα γην βοήθεια σας σχετικά με την disneyland. Από που μπορώ να βρω εισητρία και γενικά από που μπορώ να βρω καμιά προσφορά
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
disneylands υπάρχουν σε 5 διαφορετικές πόλεις , σε ποια από όλες θέλεις να πας?
αν όμως αναφέρεσαι στου Παρισιού φίλοι από εδώ έχουν αναφέρει πως βρήκαν φθηνότερα εισιτήρια από τα Γαλλικά fnac.
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Γειά σας φίλοι μου καλες γιορτές σε όλους. Θα ήθελα γην βοήθεια σας σχετικά με την disneyland. Από που μπορώ να βρω εισητρία και γενικά από που μπορώ να βρω καμιά προσφορά
Προσοχή μόνο μην πάρεις εισιτήρια από το εκδοτήριο εκεί....γιατί είναι πιο ακριβά σε σχέση με την επίσημη σελίδα τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom