Τιμές για disneyland;

Alexasim1993

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Dublin
Ταξίδι-Όνειρο
Indonesia
Γειά σας φίλοι μου καλες γιορτές σε όλους. Θα ήθελα γην βοήθεια σας σχετικά με την disneyland. Από που μπορώ να βρω εισητρία και γενικά από που μπορώ να βρω καμιά προσφορά
Και από την σελίδα της Disneyland έχει φθηνά εισιτήρια ρίξε μια ματιά! Έχει για καθημερινές για τα δύο πάρκα 62€ βασικά για ποιες ημερομηνίες μιλάς?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
22 με 28 θα είμαστε εκει
Το πιο φθηνο ειναι στα 69€ για ενα παρκο ή 84€ και για τα 2 παρκα αν τα κλεισεις ιντερνετικα. Απο εκει θα πληρωσεις 6€ επιπλεον. Δεν υπαρχει καποια προσφορα για τις γιορτες.
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το πιο φθηνο ειναι στα 69€ για ενα παρκο ή 84€ και για τα 2 παρκα αν τα κλεισεις ιντερνετικα. Απο εκει θα πληρωσεις 6€ επιπλεον. Δεν υπαρχει καποια προσφορα για τις γιορτες.
Το επιπλέον ποσό των 6 ευρώ αφορά την έκδοση από τα Fnac ή από τα εκδοτήρια της Disneyland?Και προτιμότερο είναι να τα κλείσουμε από εδώ και όχι από κάποιο Fnac?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το επιπλέον ποσό των 6 ευρώ αφορά την έκδοση από τα Fnac ή από τα εκδοτήρια της Disneyland?Και προτιμότερο είναι να τα κλείσουμε από εδώ και όχι από κάποιο Fnac?
Αφορα τη Disneyland. Αν πας απο κει το εισιτηριο κοστιζει 75€ & 90€ για 1 ή 2 μερες και επιπλεον ισως χασεις χρονο στην ουρα.
Αν πας στα fnac να το αγορασεις παλι θα χασεις χρονο που ειναι πολυτιμος για το ταξιδι σου. Επισης τα εισιτηρια που θα βγαλεις θα μπορεσεις να τα χρησιμοποιησεις 2 μερες μετα, οχι νωριτερα.
Καλυτερα λοιπον ειναι να τα αγορασεις απο το ιντερνετ και να τα εκτυπωσεις (νομιζω εχει 50 λεπτα χρεωση αλλα αξιζει).
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αφορα τη Disneyland. Αν πας απο κει το εισιτηριο κοστιζει 75€ & 90€ για 1 ή 2 μερες και επιπλεον ισως χασεις χρονο στην ουρα.
Αν πας στα fnac να το αγορασεις παλι θα χασεις χρονο που ειναι πολυτιμος για το ταξιδι σου. Επισης τα εισιτηρια που θα βγαλεις θα μπορεσεις να τα χρησιμοποιησεις 2 μερες μετα, οχι νωριτερα.
Καλυτερα λοιπον ειναι να τα αγορασεις απο το ιντερνετ και να τα εκτυπωσεις (νομιζω εχει 50 λεπτα χρεωση αλλα αξιζει).

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!Το Fnac δίνει χρέωση για την εκτύπωση. To επίσημο site της Disneyland έχει και αυτό χρέωση για εκτύπωση?Δεν τίθεται θέμα ποσού αλλά αφού δεν μου δίνει κάποια προσφορά το Fnac τα κλείνω από το επίσημο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!Το Fnac δίνει χρέωση για την εκτύπωση. To επίσημο site της Disneyland έχει και αυτό χρέωση για εκτύπωση?Δεν τίθεται θέμα ποσού αλλά αφού δεν μου δίνει κάποια προσφορά το Fnac τα κλείνω από το επίσημο.
Δεν θυμαμαι αλλα νομιζω πως ναι. Δοκιμασε να κανεις κρατηση και θα δεις. Κι εγω απο το επισημο θα εκλεινα σε αυτην την περιπτωση.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Πέρσι τέτοια εποχή είχα κλείσει από FNAC και δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα.
 

Alexasim1993

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Dublin
Ταξίδι-Όνειρο
Indonesia
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!Το Fnac δίνει χρέωση για την εκτύπωση. To επίσημο site της Disneyland έχει και αυτό χρέωση για εκτύπωση?Δεν τίθεται θέμα ποσού αλλά αφού δεν μου δίνει κάποια προσφορά το Fnac τα κλείνω από το επίσημο.
και εγω απο το επισημο εκλεισα και εχει δυο βδομαδες που πηγα και ειναι καλυτερα γιατι δεν καθυστερεις καθολου σου το περνανε απο το barcode και μπηκες! Ασε που ισχυει για ενα χρονο απο την μερα που το κλεινεις! Οταν το κλεισεις σου στελνουν το εισιτηριο στο μειλ σου και το εκτυπωνεις καμια χρεωση για την εκτυπωση ! απλα πρεπει να εισαι πολυ προσεκτικος να εκτυπωσεις το εισιτηριο και οχι το τιμολογιο!
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Εμεις τα αγορασαμε οταν φτασαμε στο Παρισι απο ενα γραφειο τουρισμου σε μια παροδο της avenue de la opera (κοντα στο λουβρο). Η τιμη ηταν καπου στα 60 και για τα δυο παρκα (πριν 5 χρονια ομως)
 

Alanakos7

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως μπορώ να πάω Disneyland με συγκοινωνίες? ? Το έχω βάλει στοτς χάρτες με RER και δεν μου έβγαλε δρομολόγιο
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Είδα από το site της Disneyland Paris ότι υπάρχει φοιτητικό εισιτήριο που ισχύει για 1 μέρα/2 πάρκα . Γνωρίζει ή πρόσεξε κανείς αν υπάρχει φοιτητικό για 1 μέρα/1 πάρκο; Ρωτάω εντελώς ενημερωτικά καθώς έκλεισα ήδη κανονικό για 1 μέρα/1 πάρκο αλλά μπορεί να ενδιαφέρονται άλλοι ταξιδιώτες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom