Ιταλία Τορίνο με παιδιά

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Και το ρωτάς. Και μόνο που θα βάλεις τα κοσμήματα σου και τις τουαλέτες και θα κάνεις ένα πέρασμα από την Γκαλέρια Βιτόριο Εμμανουέλε φράνει.:xalara:

Πέρα από την πλάκα εγώ θα το έκανα.
Και που να δεις τι θα γίνει στο Quadrilatero d'Oro, θραύση θα κάνει!!! :clap:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Και που να δεις τι θα γίνει στο Quadrilatero d'Oro, θραύση θα κάνει!!! :clap:
Αρκει που θα εχω για βενταλια τον ελληνικο λογαριασμο ρευματος. Ουτε διαμαντια ουτε μπριλλαντια χρειαζομαι.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.001
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Εχω ενα θεμα. Ενω ψιλοψηνομαι για ενα 4ημερο, μου φαινεται καπως "λιγη" η πολη. Αν βαλω και λιγο Μιλανο η Bergamo (παρα τα 11 ταξιδια στην Ιταλια δεν εχω επισκεφτει τις πολεις αυτες παρα μονο τα αεροδρομια) γινεται ενα ωραιο ταξιδι?
Το Τορίνο είναι ΟΚ για 2 μέρες, αν κάνεις μια σχετικά εύκολη επιλογή στα αξιοθέατα της πόλης (κυρίως το Μουσείο Αυτοκινήτων και του Αιγυπτιακό Μουσείο - το οποίο φημολογείται ότι είναι από τα καλύτερα εκτός Αγύπτου).

Το Mιλάνo, εμένα τουλάχιστον μου ακούγεται ψιλο-αδιάφορο, καθώς οι πινακοθήκες και τα εμπορικά κέντρα με αφήνουν γενικά αδιάφορο στα ταξίδια. Εγώ θα προέκρινα για τις υπόλοιπες 2 μέρες το Μπέργκαμο, που είναι αλήθεια ότι με είχε ψιλο-ψήσει η περιγραφή στην ιστορία του @psilos3 .

Πάντως, αν δεν έχεις γυρίσει πολύ τη Φλωρετία, το τετραήμερο θα το αφιέρωνα δαγκωτό στην Τοσκάνη και θα άφηνα τον Βορρά για επόμενη επίσκεψη. Ακόμη και αν επικεντρωθείς σε 1-2 πόλεις (π.χ. το κλασικό Φλωρεντία και Σιένα) και ακόμη και στο χειμώνα (είχα πετύχει στη Σιένα να χιονίζει) είναι μαγευτικά. :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Το Τορίνο είναι ΟΚ για 2 μέρες, αν κάνεις μια σχετικά εύκολη επιλογή στα αξιοθέατα της πόλης (κυρίως το Μουσείο Αυτοκινήτων και του Αιγυπτιακό Μουσείο - το οποίο φημολογείται ότι είναι από τα καλύτερα εκτός Αγύπτου).

Το Μιλάνο, εμένα τουλάχιστον μου ακούγεται ψιλο-αδιάφορο, καθώς οι πινακοθήκες και τα εμπορικά κέντρα με αφήνουν γενικά αδιάφορο στα ταξίδια. Εγώ θα προέκρινα για τις υπόλοιπες 2 μέρες το Μπέργκαμο, που είναι αλήθεια ότι με είχε ψιλο-ψήσει η περιγραφή στην ιστορία του @psilos3 .

Πάντως, αν δεν έχεις γυρίσει πολύ τη Φλωρετία, το τετραήμερο θα το αφιέρωνα δαγκωτό στην Τοσκάνη και θα άφηνα τον Βορρά για επόμενη επίσκεψη. Ακόμη και αν επικεντρωθείς σε 1-2 πόλεις (π.χ. το κλασικό Φλωρεντία και Σιένα) και ακόμη και στο χειμώνα (είχα πετύχει στη Σιένα να χιονίζει) είναι μαγευτικά. :)
Εχω παει Φλωρεντια Σιενα, τα αυτοκινητα μας αφηνουν αδιαφορους. Μαλλον δεν θα το τρεξω το Τορινο παρα μονο για το γηπεδο σε αλλο διημερο . Και Γενοβα πηγαμε, που θα μπορουσε να μπει προσθετικα.
Εχω κλεισει 4ημερο, θα γεμισει ευκολα αλλιως.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Το Τορίνο είναι ΟΚ για 2 μέρες, αν κάνεις μια σχετικά εύκολη επιλογή στα αξιοθέατα της πόλης (κυρίως το Μουσείο Αυτοκινήτων και του Αιγυπτιακό Μουσείο - το οποίο φημολογείται ότι είναι από τα καλύτερα εκτός Αγύπτου).
Λυσε μου μια απορια: τα αυτοκινητα δεν μου λενε τιποτε ετσι κι αλλιως, αλλα 18 ευρω η εισοδος στο Αιγυπτιακο (που δεν μου λεει κατι οπως ολα τα ιστορικα μουσεια) δεν ειναι πολλα;

Λεω απο Τορινο για Αοστα ημερησια που δεν υπαρχει καμια περιπτωση να πατησω ποτε ξανα το ποδι στην περιοχη. 1,5 ωρα με flixbus.
Το Μπεργκαμο βγηκε εκτος, το Μιλανο μπηκε στο προγραμμα για μιση μερα. Δεν θελω να βγει κουραστικο το 4ημερο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Και το Κουρμαγιέρ πολύ ωραίο στη σκιά του Λευκού Όρους.
Το ειδα. Και το Σαμονι λιγο πιο περα. Χαζευω μηπως βγει εκει ενα βραδυ αντι για ημερησια, γιατι πιανεις το 3ωρο και πρεπει να ξεκινησεις ξημερωματα απο Τορινο. Ελεγα να μην πεσει κουραση και τρεξιμο, ομως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom