Ιταλία Τορίνο με παιδιά

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
463
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Για Σαμονί δεν έχω γνώμη, δεν το περπάτησα. Για Κουρμαγιέρ η γνώμη μου είναι ότι είναι πιο ωραίο απ' ό,τι στις φωτογραφίες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.938
Likes
40.786
Για Σαμονί δεν έχω γνώμη, δεν το περπάτησα. Για Κουρμαγιέρ η γνώμη μου είναι ότι είναι πιο ωραίο απ' ό,τι στις φωτογραφίες.
Μονο ενα δρομολογιο τη μερα απο Τορινο στις 7 το πρωι και κανει 3 ωρες. Να γινει καμια στραβη να μη μπορεις να φυγεις απο κει πανω...
Δεν κλεινω τοσο παρακινδυνευμενες εκδρομες χωρις εναλλακτικη.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Λυσε μου μια απορια: τα αυτοκινητα δεν μου λενε τιποτε ετσι κι αλλιως, αλλα 18 ευρω η εισοδος στο Αιγυπτιακο (που δεν μου λεει κατι οπως ολα τα ιστορικα μουσεια) δεν ειναι πολλα;
Όταν είχαμε πάει, με την Αίγυπτο δεν είχα ασχοληθεί καθόλου, οπότε θεώρησα άσκοπο να επισκεφθώ ένα μουσείο για τη θεματολογία του οποίου είχα ήδη ελάχιστες γνώσεις.

Μην έχοντας πάει έως τώρα στην Αίγυπτο, αλλά έχοντας αρχίσει να κοιτάζω σιγά-σιγά την ιστορία της χώρας για κάποιο μελλοντικό ταξίδι, πιθανότατα τώρα να έδινα τα χρήματα αυτά. Για εμένα το ψυχολογικό όριο είναι τα 20 ευρώ. Παραπάνω θα δώσω αν το συγκεκριμένο μουσείο έχει κάποια θεματολογία ή έκθεμα που θα με ξετρέλαινε να δω. Αλλά αυτά τα ποσά είναι για εμένα... :rolleyes-80:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
18 ευρω η εισοδος στο Αιγυπτιακο (που δεν μου λεει κατι οπως ολα τα ιστορικα μουσεια) δεν ειναι πολλα;
αν τα μουσεια δεν ειναι στους στοχους του ταξιδιου γενικα οκ. τα συγκεκριμενο τα αξιζει εως τελευταιο €. μιλαμε βεβαια σχετικα με τα κοστη της χωρας που βρισκεται και λαμβανοντας υποψη οτι ειναι το παλαιοτερο του κοσμου στο ειδος του και ενα απο τα τοπ μουσεια της χωρας. αχαστο για τους φαν των μουσειων.
σημειωνω εδω για τους φιλους του βορρα την προσφορα για 365 μερες απεριοριστες επισκεψεις για ολα τα μουσεια/πολιτιστικους χωρους με 45, 52 η 87€ για 230,280 η 480 μουσεια αντιστοιχα των 3 περιφερειων του βορρα Πιεμοντε, Λομβαρδια, Αοστα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.938
Likes
40.786
αν τα μουσεια δεν ειναι στους στοχους του ταξιδιου γενικα οκ. τα συγκεκριμενο τα αξιζει εως τελευταιο €. μιλαμε βεβαια σχετικα με τα κοστη της χωρας που βρισκεται και λαμβανοντας υποψη οτι ειναι το παλαιοτερο του κοσμου στο ειδος του και ενα απο τα τοπ μουσεια της χωρας. αχαστο για τους φαν των μουσειων.
σημειωνω εδω για τους φιλους του βορρα την προσφορα για 365 μερες απεριοριστες επισκεψεις για ολα τα μουσεια/πολιτιστικους χωρους με 45, 52 η 87€ για 230,280 η 480 μουσεια αντιστοιχα των 3 περιφερειων του βορρα Πιεμοντε, Λομβαρδια, Αοστα.
Τα μουσεια δεν ειναι στους στοχους του ταξιδιου.
Θελω βοηθεια. Μεταξυ Τορινο και Καλιαρι-Σαρδηνια τι ειναι καλυτερο? Για ανοιξη? Αραγμα, βολτες, κλπ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τα μουσεια δεν ειναι στους στοχους του ταξιδιου.
Θελω βοηθεια. Μεταξυ Τορινο και Καλιαρι-Σαρδηνια τι ειναι καλυτερο? Για ανοιξη? Αραγμα, βολτες, κλπ.
δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω, δεν εχω παει Σαρδηνια. αν και εχω ακουσει οτι Αλγκερο, Ολμπια προηγουνται, ψηφιζω Καλιαρι. σιγουρα κατι διαφορετικο απο τον ιταλικο βορρα που εχεις ηδη επισκεφθει πολλακις..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.938
Likes
40.786
δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω, δεν εχω παει Σαρδηνια. αν και εχω ακουσει οτι Αλγκερο, Ολμπια προηγουνται, ψηφιζω Καλιαρι. σιγουρα κατι διαφορετικο απο τον ιταλικο βορρα που εχεις ηδη επισκεφθει πολλακις..
Ειδα οτι για Καλιαρι παιζουν μονο συνδυασμοι low cost σε καλες τιμες και δεν το ρισκαρω.
Τορινo λοιπον.
 
Last edited:

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
733
Επόμενο Ταξίδι
??????
Το μουσείο για μένα αξίζει και με το παραπάνω, πήγα το 2019 , 13 ευρώ τότε το εισιτήριο. Στεγάζεται σε ένα 4οροφο παλάτσο και αφιερωσαμε ένα 4ωρο σχεδόν για να το δούμε στα γρήγορα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom