Τουρισμός στην Ελλάδα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη
Επειδη ειμαι επιχειρηματιας σε πληροφορω οτι θα παρω το κινητο των 100 ευρω , γιατι δεν μου χρειαζεται ουτε καν των 200 .
Ακριβο! Το δικο μου κοστιζει 30€ και δεν υπαρχει ανθρωπος στον πλανητη που θα με ψησει να δωσω περισσοτερα. Αντε να φτασω στα 50😂
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.054
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ακριβο! Το δικο μου κοστιζει 30€ και δεν υπαρχει ανθρωπος στον πλανητη που θα με ψησει να δωσω περισσοτερα. Αντε να φτασω στα 50😂
Ενω καθε χρονο μια LV των 5000 την παιρνεις; Κανω profiling αν δεν το καταλαβες.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Δεν μιλησα για σενα που πας συνειδητοποιημενα να παρεις κινητο των 100€ αλλα γι αυτη που θα μπει με τη LV του πεντοχιλιαρου και θα ζητησει να δει φθηνα κινητα. Ε οι 9/10 θα φυγουν με πολυ ακριβοτερα απο αυτα των 100€.
Ειναι πολλοι ομως οι συνειδητοποιημενοι που τα ζυγιζουν πως θα διαθεσουν τα χρηματα τους (λιγα η πολλα) οταν φτασει η ωρα των διακοπων.
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
@penelopebek

Εδώ μιλάς για το value for money, το έχω αναφέρει πιο πάνω και συμφωνώ απόλυτα.
Αλλά άλλο το να λες "η Ελλάδα είναι ακριβή" και άλλο "δεν έχει καλό value for money".

Φυσικά υπάρχει αυτό που λες, αλλά μιλάμε για την εξαίρεση στον κανόνα.
Οι 9 /10 κάνουν αυτό που λέει ο @tripakias .
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
DSC02237.JPG

Δεκαπενταύγουστος φτάνοντας Αντίπαξους! Αποφεύγω να πηγαίνω σε γνωστά μέρη 15αύγουστο...μα μέχρι και Παξούς κατάφερα να βρω δωμάτιο, απλό, λιτό, νορμάλ τιμή, το μακρινό 2009 βέβαια.... αλλά είχε μια ανηφόρα για να πας απίστευτη...Ε, αυτό δε φαινόταν στις φωτογραφίες
Αν κατάλαβα καλά η παραλία είναι το βουτουμι.. Είναι από τις καλύτερες παραλίες στην Ελλάδα.. Η φωτογραφία το αδικεί.. Θα διαφωνήσω λίγο με τις νορμάλ τιμές.. Για να πάμε οικογένεια 4 άτομα στην συγκεκριμένη παραλία δώσαμε 60 ευρώ για 10 λεπτά διαδρομή με το καΐκι.. Δεν μπορείς να το κάνεις κάθε μέρα..
20180808_104919.jpg
20180808_122940.jpg
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Δεν μιλησα για σενα που πας συνειδητοποιημενα να παρεις κινητο των 100€ αλλα γι αυτη που θα μπει με τη LV του πεντοχιλιαρου και θα ζητησει να δει φθηνα κινητα. Ε οι 9/10 θα φυγουν με πολυ ακριβοτερα απο αυτα των 100€.
Μια γνωστή μου με ρώτησε κάποια στιγμή πως κατάφερα και πήγα Ρώμη 6 μέρες και ξόδεψα μόνο 450€, όταν αυτή εκείνη τη στιγμή κρατούσε τσάντα 400€! Της απάντησα "Είδες πως χωράει όλη η Ρώμη σε μία τσάντα;".....
Η επιχειρηματικότητα είναι πολλά πράγματα και θεωρώ οτι το ξέρεις, ένα απο αυτά είναι να μπορούμε να ξεχωρίσουμε τη κατίνα απο τη Κατίνα....
 

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη
Ενω καθε χρονο μια LV των 5000 την παιρνεις; Κανω profiling αν δεν το καταλαβες.
Δεν απαντω. Αλλα αν δουλευες σε μαγαζι με τσαντες σιγουρα θα ειχες περισσοτερες πιθανοτητες😎
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
ετσι απο περιεργεια απο την εμπειρια σου
πιστευεις και πιστευετε οσοι ειστε επαγγελματιες του χωρου οτι ο ελληνας τουριστας ειναι στην πλειοψηφια στραβοξυλο η οχι?
και απο την αλλη πλευρα
οι κακοι επαγγελματιες ειναι πλειοψηφια η μειοψηφια?

εγω δεν μπορω να εχω αποψη...αλλα θα με ενδιεφερε να μαθω την αποψη καποιων του χωρου


τα p's και τα q's --- ??????
Να σου πω εγω που εχω δουλεψει πολλά χρόνια σε ξενοδοχεία διαφορετικά μεταξυ τους.
Απο πόλης της ταξης των 50-60 ευρω το δικλινο , απο κυριλε εποχικά με δωματια στα 120 ευρω και ξενωνες πολυτελειας απο 200 ευρω και πάνω.
Οι περισσοτεροι ειναι κουραστικοί . Στα οικονομικά ξενοδοχεια που ειχα και πολλά γκρουπ είχα προβλημα. Φασαρία (ειδικα στις αφιξεις αλαλαγμός) , αγένεια κτλ.
Στα ακριβά ησυχοι μεν αλλά οι πιο πολλοι με συμπεριφορά βασιλικότερη του βασιλέως. Γενικά δεν τους έχω στη καρδιά μου .
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.054
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ειναι πολλοι ομως οι συνειδητοποιημενοι που τα ζυγιζουν πως θα διαθεσουν τα χρηματα τους (λιγα η πολλα) οταν φτασει η ωρα των διακοπων.
Σαφως και κατα την αποψη μου καλα κανουν. Δεν θα ελεγα τους αλλους ασυνειδητους παντα. Aπλα εκτιμουν την ποιοτητα. Εκτος κι αν θεωρεις ασυνειδητο αυτον που αγοραζει iphone
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
@penelopebek

Εδώ μιλάς για το value for money, το έχω αναφέρει πιο πάνω και συμφωνώ απόλυτα.
Αλλά άλλο το να λες "η Ελλάδα είναι ακριβή" και άλλο "δεν έχει καλό value for money".

Φυσικά υπάρχει αυτό που λες, αλλά μιλάμε για την εξαίρεση στον κανόνα.
Οι 9 /10 κάνουν αυτό που λέει ο @tripakias .
Πιστευεις δηλαδη οτι υπαρχει value of money? Εμενα προσωπικα μου εχει τυχει πολλες φορες να το ψαχνω και να μην το βρισκω. Ειδικα σε περιοχες "in". Εννοω περιοχες που σε μια νυχτα εγιναν hot τουριστικος προορισμος απο το πουυενα.
Σε μερη οπου εχουν τουριστικη παραδοση βρισκεις την ποιοτητα που σου ζητουν να πληρωσεις. Και καλα κανουν
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Σαφως και κατα την αποψη μου καλα κανουν. Δεν θα ελεγα τους αλλους ασυνειδητους παντα. Aπλα εκτιμουν την ποιοτητα. Εκτος κι αν θεωρεις ασυνειδητο αυτον που αγοραζει iphone
Οχι βεβαια. Ζυγιζεις τις αναγκες και τις απαιτησεις σου.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom