Τουρισμός στην Ελλάδα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
7.980
Likes
12.023
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Λέγε λέγε κάτι θα μείνει. Αυτό ακριβώς γίνεται εδώ. Απίθανα πράγματα.
Λεγε λεγε θα ρθουν και οι τουριστες στο τελος. 15 Ιουνιου ανοιγει και το αεροδρομιο της Θεσσαλονικης. Θα γεμισουμε Γερμανους. Ευτυχως δηλαδη γιατι οι Ελληνες φετος θα πανε Πορτο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.980
Likes
12.023
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Οχι βεβαια. Ζυγιζεις τις αναγκες και τις απαιτησεις σου.
Το ιδιο γινεται και με τον τουρισμο. Αυτος που εχει ποιοτητα iphone γιατι να μην πουλα ακριβοτερα απο αυτον που εχει τη μπακατελα;
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Το ιδιο γινεται και με τον τουρισμο. Αυτος που εχει ποιοτητα iphone γιατι να μην πουλα ακριβοτερα απο αυτον που εχει τη μπακατελα;
Αν το iphone του αξιζει , φυσικα και να το πουλα.
 

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη
Το ιδιο γινεται και με τον τουρισμο. Αυτος που εχει ποιοτητα iphone γιατι να μην πουλα ακριβοτερα απο αυτον που εχει τη μπακατελα;
Μα νομιζω οτι η μονη μας διαφωνια ειναι ακριβως αυτη. Μηπως νομιζει οτι εχει iphone ενω εχει μπακατελα;
 

viktoria

Member
Μηνύματα
168
Likes
434
Καλησπερα,η Ελλαδα κατα την γνωμη μου ειναι μια υπεροχη χωρα που εχει απ ολα ,φυση ,αρχαια ,παραλιαρες ,φαγητο και και και.Οπως ολες οι χωρες εχει "κακους" και "καλους"πελατες και επιχειρηματιες,φραγκοφονιαδες της αρπαχτης αλλα επι το πλειστον σωστους επιχειρηματιες που δεν ρισκαρουν την οποια φημη τους και επενδυση τους για μια αρπαχτη.Σαν πελατης εχω δει και τα δυο ειδη αλλα αυτο νομιζω ειναι παγκοσμιο φαινομενο.Μην μου πει κανεις οτι στο εξωτερικο ολοι ειναι σωστοι!!!Εδω εχουμε απολα ,παντου διαλεγεις και παιρνεις,αλλα ειπαμε οι Ελληνες μονιμα βαζουμε τα χερακια μας και βγαζουμε τα ματακια μας.Αγαπη για την χωρα μας δυστυχως μηδεν!
 

viktoria

Member
Μηνύματα
168
Likes
434
Μα νομιζω οτι η μονη μας διαφωνια ειναι ακριβως αυτη. Μηπως νομιζει οτι εχει iphone ενω εχει μπακατελα;
Καλησπερα ,απλα τα πραγματα αν δεις οτι παει να σου δωσει μπακατελα δεν αγοραζεις!δηλαδη εσυ τι κανεις ,προσπαθεις να πεισεις αυτον οτι εχει μπακατελα και να στην δωσει φθηνοτερα?οτι θελει ο καθε ενας νομιζει οτι εχει,εσυ επιλεγεις!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.980
Likes
12.023
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Μια γνωστή μου με ρώτησε κάποια στιγμή πως κατάφερα και πήγα Ρώμη 6 μέρες και ξόδεψα μόνο 450€, όταν αυτή εκείνη τη στιγμή κρατούσε τσάντα 400€! Της απάντησα "Είδες πως χωράει όλη η Ρώμη σε μία τσάντα;".....
Η επιχειρηματικότητα είναι πολλά πράγματα και θεωρώ οτι το ξέρεις, ένα απο αυτά είναι να μπορούμε να ξεχωρίσουμε τη κατίνα απο τη Κατίνα....
Καλα δεν ειμαι κι ο Μπεζος αλλα η επιχειρηματικοτητα βαζει ταμπελες στις τσεπες συγκεκριμενων target groups (αναλογα με το που στοχευει η καθε επιχειρηση) και οχι στους ανθρωπους. Αυτο το κανουν αλλοι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.980
Likes
12.023
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Μα νομιζω οτι η μονη μας διαφωνια ειναι ακριβως αυτη. Μηπως νομιζει οτι εχει iphone ενω εχει μπακατελα;
Δεν διαφωνησαμε ποτε πως υπαρχουν και μερικοι τετοιοι. Αυτος που νομιζει αργα ή γρηγορα θα σβησει. Εγω διαφωνω με αυτους που νομιζουν πως ολοι ή τουλαχιστον οι περισσοτεροι επαγγελματιες πουλανε φυκια για μεταξωτες κορδελες.
 

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη
Καλησπερα ,απλα τα πραγματα αν δεις οτι παει να σου δωσει μπακατελα δεν αγοραζεις!δηλαδη εσυ τι κανεις ,προσπαθεις να πεισεις αυτον οτι εχει μπακατελα και να στην δωσει φθηνοτερα?οτι θελει ο καθε ενας νομιζει οτι εχει,εσυ επιλεγεις!
Καλησπερα και σε 'σενα. Δεν ξερω απο που εβγαλες το συμπερασμα οτι προσπαθω να πεισω καποιον να κανει κατι. Παραθετω κατι που μου ετυχε και απλως το συζηταμε... νομιζω. Φυσικα ο καθενας μπορει να δουλευει οπως θελει. Εγω απλως γυρναω την πλατη και φευγω. Αλλωστε, οπως λεει και ο tripakias, ο κακος επαγγελματιας θα σβησει μονος του
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
https://www.voria.gr/article/zorpidis-polounte-xenodochia-tis-thessalonikis-erchete-anergia-30Ευκαιρία να αγοράσουν μερικοί,να μας τα νοικιάζουν με 40-50 ευρα,να μην τρέχουμε στα Πόρτα.
Φυσικά και όχι. Αγόρασε εσύ, να σου κάνουμε κριτική εμείς οι έξυπνοι μετά. Έτσι πάει το αφήγημα. Τίποτα δεν καταλαβαίνετε πια. Δράκουλες, βαμπίρ (κάτι τέτοιο τελοσπάντων).
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom