Τουρκία Τουρκία - διαβατήριο ή ταυτότητα ??

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
513
Likes
854
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
ισχυει και για το Sabiha κωνσταντουπολη η ταυτοτητα?
πριν τρια χρονια ταξιδεψα σε πτηση εσωτερικου της Τουρκιας κανονικοτατα με Ταυτοτητα ελληνικη και την Βιζα που παιρνουμε το χαρτακι στα Συνορα τελωνειο.


Το ερωτημα μου ειναι οταν ταξιδευεις σε πτηση ευρωπαϊκης χωρας αν καλυπτεσαι με τα παραπανω ή χρειαζεται επιπλεον κατι!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
πριν τρια χρονια ταξιδεψα σε πτηση εσωτερικου της Τουρκιας κανονικοτατα με Ταυτοτητα ελληνικη και την Βιζα που παιρνουμε το χαρτακι στα Συνορα τελωνειο.


Το ερωτημα μου ειναι οταν ταξιδευεις σε πτηση ευρωπαϊκης χωρας αν καλυπτεσαι με τα παραπανω ή χρειαζεται επιπλεον κατι!
Δεν χρειάζεσαι απλά την βίζα, αρκει ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες.Αν είναι γραμμένη στο χέρι τους ξενιζει και σε καθυστερούν λίγο παραπάνω αλλά την δέχονται ..Όσοι έχετε διαβατήριο να φροντίσετε να έχει τουλάχιστον 6 μήνες ισχύ ακόμα την μέρα που θα ταξιδεψετε...
 

kyriakosv

Member
Μηνύματα
41
Likes
3
Κύπριοι χρειαζόμαστε διαβατήριο ή απλά με ταυτότητα είμαστε οκ;
Επίσης για πτήση προς Καππαδοκία θα χρειαστουμε άλλα εγγραφα;
visa?
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπερα, προγραμματιζω ταξιδι το Νοεμβριο και θελω να επιβεβαιωσω οτι με ελληνικη ταυτοτητα (λατιτικους χαρακτηρες) δεν θα εχω προβλημα στο πηγαινε ελα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Καλησπερα, προγραμματιζω ταξιδι το Νοεμβριο και θελω να επιβεβαιωσω οτι με ελληνικη ταυτοτητα (λατιτικους χαρακτηρες) δεν θα εχω προβλημα στο πηγαινε ελα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
Δεν θα εχεις πρόβλημα
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Καλησπερα, προγραμματιζω ταξιδι το Νοεμβριο και θελω να επιβεβαιωσω οτι με ελληνικη ταυτοτητα (λατιτικους χαρακτηρες) δεν θα εχω προβλημα στο πηγαινε ελα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Πριν 10 μέρες επέστρεψα, εγώ με διαβατήριο και ο αδελφός μου με ταυτότητα και δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα. Εφέτος ειδικά παρατήρησα ότι ο έλεγχος με ταυτότητα γίνεται πλέον και πολύ γρήγορα! Διαρκεί λίγο περισσότερο από αυτόν του διαβατηρίου.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.082
Likes
1.950
Φιλη απο αλβανια εχει ελληνικη ταυτοτητα εδω και χρονια και ετοιμαζετε να παει στη πολη..θα παει στο sabiha αλλα θα φυγει απο το νεο αεροδρομιο..θα χει κανενα θεμα;;;
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Γιατί να έχει θέμα; Είναι τόσο σαφές από δεκάδες αναφορές ότι στην Τουρκία μπορείς να μπεις και να βγεις από οπουδήπ0τε με ελληνική ταυτότητα, αρκεί να έχει λατινικούς χαρακτήρες.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.082
Likes
1.950
Γιατί να έχει θέμα; Είναι τόσο σαφές από δεκάδες αναφορές ότι στην Τουρκία μπορείς να μπεις και να βγεις από οπουδήπ0τε με ελληνική ταυτότητα, αρκεί να έχει λατινικούς χαρακτήρες.
Ειπα να το ξαναεπιβεβαιωσω επειδη ειναι απο αλλη χωρα και πηρε μετα ταυτοτητα μπας και ειχε κανα θεμα για να το χιλιοσιγουρεψω!ευχαριστω για την απαντηση παντως!
 

Konstans

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Θα ταξιδέψω στην Τουρκία την άλλη βδομάδα και λόγω του επαγγέλματος μου πρέπει να βγάλω διαβατήριο και το οποίο θα βγάλω μέσα στην εβδομάδα.διαβασα ότι πρέπει να έχει ελάχιστη ισχύ δύο μηνων κατά την είσοδο στην χώρα.πως το ερμηνεύετε?Θα έχω θέμα?
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Θα ταξιδέψω στην Τουρκία την άλλη βδομάδα και λόγω του επαγγέλματος μου πρέπει να βγάλω διαβατήριο και το οποίο θα βγάλω μέσα στην εβδομάδα.διαβασα ότι πρέπει να έχει ελάχιστη ισχύ δύο μηνων κατά την είσοδο στην χώρα.πως το ερμηνεύετε?Θα έχω θέμα?
Να μη λήγει εντός 2 μηνών σημαίνει αυτό που λες. Άρα εσύ είσαι οκ, αφού μόλις θα το βγάλεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.105
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom